Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

5 причини зошто луѓето сакаат минималистичка врата

2022-08-30

Луѓето се префрлаат на минималистичкото д éНа голем начин. Ова е особено видливо по пандемијата. Едноставноста и удобноста се она што му треба на современиот човек. Секако, минимализмот е внатре;   Сите зборуваат за тоа.   Не е ни чудо, минималистички ентериер г éкор бара да го надополните со минималистички мебел како минималистичка врата. Во БК ЦИАНРЕ, создадовме.   BK CIANDRE Минималистични врати кои даваат совршен баланс на дизајнот и текстурата со целосна иновација. Различни видови врати без рамка што ги правиме вклучуваат:

1 Рамки на врата

2 Вградени врати  

3 Отворање на два пати

4 Вратите со магнетна левитација се затвораат.  

5 причини зошто луѓето сакаат минималистичка врата 1

За вратите без рамка ги користиме оската и шарките од горе-долу, оската одозгора-долу е генерално околу две, но тежината на лежиштето е иста како кај 5 шарки, шарките обично се користат со 5, што е погусто и не толку убаво. Изработуваме врати без рамка и занишани врати кои се одличен додаток на различни простори од вашиот дом и тие победија ’Некогаш претставува голем пречка. Постојат различни причини зошто луѓето ги сакаат минималистичките врати во домашната естетика.

 

Добијте инстант спој на два простори

Минималистичките врати се одличен начин за спојување на две соби со ѕид на поделба за поприватен простор. Ова може да биде одличен начин за некои додадени гостински соби на самото место. Отворете минималистичка врата за нишање во вашиот двор или балкон за да го направите преминот од внатрешен во надворешен простор. Одејќи низ оваа врата се чувствував како ништо да не е на пат. Ова е шармот и убавината на флексибилните врати за нишање за вашиот дом. Тие се врати отпорни на ветер, совршени за заштита на вашиот внатрешен простор, иако овозможуваат лесно преминување во надворешниот простор. Минималистичкиот внатрешен декор и вашиот минималистички ви даваат боемско искуство токму дома. Нема никаква врева. Можете да изберете од различни завршетоци по ваш избор.

 

Служи повеќе цели  

Вратите со минималистички дизајн BK CIANDRE може да се користат на различни начини. Два пат  

Отворање лесни врати - одлична опција за семејства со деца, постари лица и домашни миленици. Тие имаат минимален отпор кога всушност треба да ги отворите. Рамките на вратите помагаат во флексибилната поделба на просторот во домот на беспрекорен начин. Прилагодете ги дизајните по потреби. Нашите минималистички врати можат да ги олеснат работите во домаќинството без разлика дали ги користите како врати без рамка, вградени врати или врати со затворање со магнетна левитација за супер лесно користење. Тие создаваат атмосфера на благосостојба и среќа во вашиот домашен простор што другите врати не го обезбедуваат.

 

Флексибилност без компромизација

Со оглед на тоа што се лесни и доаѓаат во различни опции за функционалност, тие никогаш не ве прават компромиси со украсувањето и опремувањето со нивниот простор за нишање.   Тие ви даваат врвна функционалност и естетика. На пример, можете да ги користите занишаните врати за да дадете луксузен акцент во домашните и комерцијалните простори. Занишаните и двонасочните врати овозможуваат поголем проток на воздух и помагаат во непречена непречена транзиција помеѓу два различни простори. Им треба минимално одржување. Безвременската убавина на овие врати е нешто во кое секогаш би уживале.  

  

Прилагодлив големина и завршување

Вратите доаѓаат во прилагодени форми со големина. Тие даваат голема флексибилност за дизајнирање на вашите домашни и други простори, како мала аголна прошетка или врска помеѓу дневната соба и кујната или двор, на пример. Ако сакате опции погодни за постари, деца и миленичиња, одете на затворање врати со магнетна левитација.   Тие им даваат без напор влез и излез на корисниците. Со алуминиумски минималистички врати со врвни бои, имате многу за приспособениот дизајн и надворешниот изглед. BK CIANDRE Керамички минималистички врати се достапни во неколку завршетоци и сопствени бои на нивната боја и алуминиумска рамка за да дадат супериорна лесна елеганција.  

 

Најпогоден за комерцијална и домашна употреба

На минималистичките стаклени врати без рамка им недостасуваат заптивки и не собираат мувла поради задржување на влага или други причини. Лесно се чистат со влажно сунѓерче со помош на блага вода со сапуница. Нема проблем. Овие врати се како инвестиции водени од вредност кои даваат бесценето животно искуство и вредност долго време. Поради нивната леснотија на одржување и одличната естетика и врвната функционалност, тие се најпогодни за комерцијални и домашни простори. Овие минималистички врати додаваат елеганција и карактер на секој простор.

 

Последни збора

BK CIANDRE има минималистички врати со карактеристики како што се алуминиумска рамка и отпорност на ветер кои нудат поголема елеганција и функционалност за секој дом и комерцијален простор. Можеш. Инсталирај минималистичка врата во кујна, дневна, спална, бања, балкон и многу повеќе. Вратите може да се инсталираат за да се направат двонасочни врати, врати за нишање, магнетни врати, лизгачки врати и врати на вртење според потребите на вашиот дом. Погледнете ги нивните производи со кликнување овде.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.