Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

7 идеи за дизајн на гардероба што ќе одговараат на вашиот стил

2022-08-30

A Добро дизајнирана плакара може да биде убав и функционален додаток на секој дом. Сепак, многу луѓе не ги искористуваат целосно своите плакари, што резултира со неуредни и неорганизирани простори.

Без разлика колку е голем или мал просторот во вашиот плакар, ако имате добро организиран плакар, може да направите разлика во светот и во однос на функцијата и естетиката. Ако барате инспирација како да го организирате и дизајнирате плакарот од соништата, не гледајте подалеку од овие седум стилски идеи.  

Од максимизирање на складирањето со сопствени вградени до создавање стилски простор за облекување, овие совети ќе направат вашиот простор да изгледа најдобро за кратко време.

 

7 совети за дизајн на плакарот и идеи за складирање

Кога станува збор за плакарите, поголемото е скоро секогаш подобро. Но, ако сте заглавени со мал простор, не очајувајте —има многу начини како да функционира. Со правилен распоред и организација, дури и најмалата прошетка може да биде функционална и стилска.

7 идеи за дизајн на гардероба што ќе одговараат на вашиот стил 1

Еве седум совети за дизајн што ќе ви помогнат да го искористите максимумот од вашиот мал плакар:

1. Држете се на различни височини

Ако имате само една висечка шипка во вашиот плакар, не го искористувате максимумот од вашиот простор. Инсталирајте втора прачка под првата и користете ја за пократки предмети како здолништа, блузи и панталони. Можете исто така да додадете трета прачка за уште повеќе складирање.

2. Прилагодени вградени за максимално складирање

Прилагодените вградени се одличен начин да го искористите максимумот од малиот плакар. Можете да создадете функционален и стилски плакар користејќи ја секоја педа простор.

3. Додај единица за заштитата

Да претпоставиме дека имате простор за комода или комода во вашиот плакар, одлично. Ама ако не, не грижи се. —сè уште можете да додадете складирање со единица за полици. Побарајте некој што е доволно тесен за да одговара на вашиот простор и користете го за чување чевли, чанти и други додатоци.

4. Решенија за складирање

Модуларните решенија за складирање се идеални за мали плакари. Користејќи поединечни компоненти, можете да креирате систем за складирање прилагоден на вашите специфични потреби. И бидејќи модуларните системи често се прилагодливи, можете лесно да ги менувате како што се менуваат вашите потреби.

5. Ламинирана стаклка

Ламинираното стакло во дизајнот на плакарот не е нов концепт, но неодамна се здоби со популарност поради својот елегантен и модерен изглед. Ламинираното стакло се создава со спојување на два или повеќе слоеви стакло со пластичен меѓуслој. Овој тип на стакло често се користи во шофершајбната на автомобилите бидејќи е отпорен на кршење.

6. Инсталирај оглед

Огледалото е задолжително во секој плакар, но особено е важно во мал простор. Не само што ќе го направи вашиот простор да изгледа поголем, туку и ќе ви помогне да добиете подобар поглед на вашата облека.

7. Додај осветлување

LED осветлувањето е уште една популарна карактеристика вградена во дизајните на плакарот. LED светилките се енергетски поефикасни од традиционалните блескаво светилки. Тие испуштаат многу малку топлина, па затоа се безбедни за употреба во плакарите каде што се чува облеката.

Со овие совети за дизајн, можете да го претворите и најмалиот плакар во стилски и функционален простор.

 

Најдобриот пристигнувања за вас:

Овде имаме два различни типа на плакари од BK CIANDRE. Едната е покласична и безвременска, додека другата е значително помодерна.

1. Минималистички модерен систем за гардероба BK Ciandre-BKX-W0006

2. Гардероби со ламинирано стакло алуминиумска рамка- BK CIANDRE

Нема потреба да се грижите околу дизајнирањето на совршениот плакар – помошта е при рака со претходно дизајнирани, флексибилни системи за преклопна гардероба. Овие системи ги отстрануваат претпоставките од дизајнот на плакарот, нудејќи супериорно решение кое е направено по нарачка за да одговара на вашите специфични потреби.  

Нивната богата колекција од 20 приспособени дизајни на плакарот, LED осветлување и атрактивни акцентски инсталации ќе го проверат вашиот стил. Со само неколку кликања, можете да прелистувате низ галеријата на дизајни на плакарот со акцентно осветлување и идеи за инсталација.

 

Заврти!

Еве ти го. – 7 идеи за дизајн на плакарот. Да се совпаѓам на твојот стил. Со правилен распоред и организација, дури и најмалиот простор може да биде функционален и стилски. Исто така, можете да ја погледнете нашата колекција на приспособени дизајни на плакари со LED осветлување и атрактивни акцентни инсталации на https://www.bkciandre.com/who-we-are.html.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.