Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Дали керамичките маси се отпорни на гребење?

2022-08-30

Керамичка трпезариска маса - Совршен избор за трпезарии во градината во затворен и отворен простор  

Изборот на трпезариска маса може да изгледа едноставна задача, но во реалноста, тоа е огромна работа да се направи- со оглед на изборот што го имате. Во BK CIANDRE, ние секогаш создаваме производи со висококвалитетни материјали за да изгледаат естетски привлечно и да даваат максимална функционалност. Тоа ’Затоа го дизајниравме. минималистичка керамичка трпезариска маса со нашата колекција Bianco Statuario. Достапен е во големина, завршница и шема на маса што ја сакате. Избери одно:  

➔Серија од бел мермер Calacata

➔ Сивата мермерска серија.

➔ Луксури серија мермера

➔Pure color series

Полна серија на телото.

И повеќе.

Можете да го изберете саканиот финиш, како што е мат, полиран, исполиран, финиш на мувла и многу повеќе. Тие можат да бидат вашите идеални надворешни и внатрешни маси за јадење со одлична робусност. Има алуминиумска основа за поголема робусност. Луксузниот дизајн на керамичките маси ви го нуди најдоброто во дизајнот. Тие се лесни за одржување на луксузни трпезариски маси на отворено со мермерна врвна убавина.

BK CIANDRE ви претставува елегантна керамичка маса со елегантен дизајн со врвен изглед од мермер. Тие ќе ја привлечат вашата публика како централна точка на атракција во домашниот надворешен и внатрешен простор поради нивните различни големини. Со секој производ, ние нудиме 100% проверка на квалитетот што ви дава врвна контрола на квалитетот во секоја постапка. Можеби сакате да дознаете повеќе за корисноста на керамичките трпезариски маси. Овие трпезариски маси го олеснуваат вашиот секојдневен живот и го додаваат класното наследство на поставките како што се надворешна градина или вашиот внатрешен трпезариски простор.

 Дали керамичките маси се отпорни на гребење? 1

Јавен и одолговлекувач

Овие керамички маси се силниот човек на вашите домашни поставки. Тие даваат мермерен изглед на горниот дел и не апсорбираат материјали за боење. Значи, можете да си дозволите да бидете малку неуредни на нив. Ставете ја вашата храна, пијалок и шампањ. Дури и ако вашето дете бои бои за повремено креативно рандеву во вашата градина, нема причина да се грижите за дамките на масата. Секако, тоа не е можно со други видови материјали на маса. Вашата керамичка маса нема лесно да ги впие дамките. Дури и во случај на огромно излевање, само ја бришете површината. Погледнете раствори од вода и натриум бикарбонат за да ја избришете свежата дамка и вие ’повторно готово! Ја добивате керамичката маса со нов изглед, изгледа како ништо да не се случило!

Церамиката е цврст материјал. Не му треба голема заштита. Покрај тоа, овие керамички маси за јадење се отпорни на гребење. Значи, бидете сигурни ако децата сакаат да влечат садови или чинии врз нив. Можеби отсекогаш сте се плашеле од вашиот сопруг да фрла клучеви на масата. Нема потреба да се нервирате! Вашата трпезариска маса од керамички мермер би била безбедна и помалку ќе се чеша од кога било, дури и ако на неа исецкате овошје со нож. Керамиката е многу поиздржлива од мермерот и другите природни камења во овој поглед. Затоа, отфрлете го прекумерното размислување и уживајте во безгрижниот живот.

 

Хигигена

Хигиената е важна грижа во сите типови на поставки - домаќинство и комерцијални. Вашата керамичка трпезариска маса е толку лесна за чистење и дезинфекција. Се што ви треба се неколку стандардни средства за чистење во домаќинството. Освен тоа, бидејќи керамиката е водоотпорна и има непорозна површина, тоа значи дека шансите за слетување на грини и бактерии на површината се мали. Тоа е затоа што керамиката е направена од секој атомизиран прав со влакна кој е апсолутно без влага. Моќта се притиска со голема сила и се обработува во оган, давајќи му одлична компактност и го прави непорозен и може да се пере.  

 

Високо утрешност

Дали знаевте дека вековните керамички артефакти се наоѓаат непроменети во неколку наврати? Да, ова се случува бидејќи керамиката е исклучително издржлива и отпорна на удари. Керамичките парчиња можат да го поднесат ударот на ударите од небрежно фрлените работи. Дополнително, керамичките маси се отпорни на топлина; можете да ставите рингла без грижа на масата. Не само ова, туку и керамиката е отпорна на киселини. Значи, ако лимонадата се истури на масата, никогаш не грижете се. Само избришете го и направете уште еден.

 

Заклучок.

Во BK CIANDRE, секогаш користиме висококвалитетни материјали кои не само што изгледаат одлично, туку се погодни и за секојдневна употреба. BK CIANDRE нуди елегантен избор за приспособена керамичка маса со својата колекција Bianco Statuario,   што е елегантна комбинација на материјали, во симетрија за совршено да одговара на вашата околина. Нашата колекција зборува за присебност, елеганција и грижа. Ние сме производители на големо на високо издржливи, отпорни на гребење, отпорни на топлина и елегантни керамички трпезариски маси за надворешни и внатрешни работи. Со а прилагодена керамичка маса BK CIANDRE , изборот на трпезариска маса не треба да биде застрашувачка задача за да и дадете нов изглед на вашата трпезарија.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.