Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Дали кружните трпезариски маси се подобри за мали простори?

2022-08-30

Кога станува збор за дизајнирање на мал простор за јадење, секој сантиметар е важен. Затоа многу луѓе дебатираат дали тркалезната или квадратната трпезариска маса е најдобрата опција. Иако и двете имаат свои предности, Трпеци често се подобриот избор за мали простори.   Како прво, тие заземаат помалку визуелен простор, правејќи ја просторијата да изгледа поголема. Тркалезните маси, исто така, овозможуваат поголема флексибилност во однос на седење; бидејќи нема остри агли, гостите можат лесно да се лизгаат и излегуваат од своите седишта без да се судрат еден во друг.

Овде ќе погледнеме зошто кружните трпезариски маси често се сметаат за најдобра опција за мали простори и ќе видиме дали имаат предност.

 

Причини да добиете тркалезна трпезариска маса за вашиот мал простор

Еве пет причини зошто тркалезната трпезариска маса може да биде најдобрата опција за вашиот мал простор:

Земи помалку простор.

Како што споменавме, тркалезните маси заземаат помалку простор од правоаголните или квадратните маси. Ова може да биде голема предност во мала трпезарија каде што секој квадратен инч е важен. Тркалезната маса исто така може да биде одлична опција ако имате мала кујна за јадење бидејќи ќе остави повеќе простор за шетање и движење наоколу.

Поинтимно.

Тркалезните маси имаат тенденција да промовираат разговор и чувство на заедништво. Бидејќи сите се свртени еден кон друг и нема остри агли, луѓето природно се привлечени да комуницираат едни со други.  

Флексибилен.

Тркалезните маси се исто така многу флексибилни кога станува збор за седење. Бидејќи нема остри агли, можете да соберете повеќе луѓе околу тркалезна маса отколку правоаголна или квадратна маса. Ова може да биде корисно ако имате гости често или сакате да забавувате големи групи.

Погледни добро во секоја соба.

Тркалезните маси можат да изгледаат добро во секоја просторија, без оглед на големината или формата. Тие исто така можат да бидат облечени нагоре или надолу за да одговараат на кој било стил.

Ако барате маса која ќе изгледа добро во вашиот мал простор и која ќе можете да ја користите во наредните години, тркалезната маса е одлична опција.

Дали кружните трпезариски маси се подобри за мали простори? 1

Совети за да одлучите дали тркалезната трпезариска маса е соодветна за вашиот дом:

● Размислете како сакате да го искористите просторот: ако често се забавувате, тркалезната маса е одличен начин да поттикнете разговор и гостите да се чувствуваат поудобно. Правоаголната маса може да биде попрактична ако имате големо семејство.

● Размислете за вашиот стил: тркалезните маси имаат тенденција да имаат полежерно чувство, додека правоаголните маси можат да бидат поформални. Ако ти. ’не сте сигурни кој тип го претпочитате, обидете се да погледнете слики од трпезариите за да добиете идеја што ви се допаѓа.

● Размислете за материјалот: керамичката трпезариска маса може да биде најдобрата опција ако имате мали деца бидејќи таа ’е поиздржлив и полесен за чистење. Покрај тоа, тој е отпорен на дамки и топлина.

● Размислете за големината: погрижете се да го измерите просторот за јадење пред да купите маса. Треба да оставите доволно простор за луѓето да се шетаат околу масата и столчињата да се извлечат од под масата. Општо земено, треба да дозволите најмалку 24 инчи простор околу периметарот на масата.

Како професионален производител на керамички маси, веруваме дека кружните трпезариски маси се подобри за мали простори. Мазната, широка површина на керамичките маси овозможува лесно чистење, а нежните кружни агли го прават безбеден за целото семејство. Минималистичката масичка за кафе Living Third со нашите соодветни странични маси и ТВ конзола ќе создадат долготраен впечаток во вашиот животен простор.

 

Во случај:

Значи, дали кружните трпезариски маси се подобри за мали простори? Одговорот е да! Тркалезните маси заземаат помалку простор од правоаголните и лесно може да се притиснат во тесни агли.  

BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси кој нуди широк спектар на тркалезни трпезариски маси кои се совршени за мали простори. Нашата производна линија се заснова на стандардите за квалитет на врвните италијански брендови за мебел, а ние ја користиме најновата технологија за производство на нашите маси.

Нашиш тркалезни трпезариски маси со керамички врв се направени од висококвалитетни материјали и се дизајнирани да бидат функционални и стилски. Со различни големини и дизајни за избор, имаме совршена маса за секој мал простор. Без разлика дали барате традиционален или современ стил, нашите тркалезни трпезариски маси се идеални за секој дом.

 

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.