+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 1
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 2
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 3
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 4
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 5
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 6
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 7
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 1
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 2
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 3
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 4
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 5
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 6
Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 7

Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE

Леснотијата на стилот, минимализмот на формите и софистицираноста: концептите на кои се спротивставуваат исто така хармонично споени се основата на концептот на Табела Санки.

MOQ:
1
Table base:
Алумија
Сликање пороцо:
Тигр
Должина:
1400/1600/1800/2400Мм
Време:
10
Пакување:
KD пакување
Solution service:
OEM/ODM
ODM& OEM:
Прифати
Домен на исплата:
T/T
Време на испорака:
20 Денови
Апликација:
Внатре и надворда
Максимална должина:
3000Мм
Brand Name:
BK CIANDRE
Порта на вчитување:
Фошан/Шенхен
design customization
Ве молиме пополнете го формуларот подолу за да побарате понуда или да побарате повеќе информации за нас. Ве молиме да бидете колку што е можно подетално во вашата порака, и ние ќе се вратам на вас што е можно поскоро со одговор. Ние сме подготвени да почнеме да работиме на вашиот нов проект, контактирајте со нас сега за да започнете.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Statuario Altissimo. kgm   Серија на табела

  Одлична група на маси распоредени во летви со алуминиумска сметка во центарот.  

  Statuario Altissimo овозможува колекцијата да интерпретира различни средини, од домашни до професионални простори,

    Со а  широк спектар на димензии и бесплатна комбинација на алуминиумски облоги, стакло и дрво.

  Тоа е навистина опција која може целосно да се вклучи во повеќето системи на организацијата .


  EXCLUSIVE TECHNICAL FEATURES

  Табелата вклучува алуминиумска фиока за кабли инсталирана под горниот дел и приклучок за кабел достапен во сите бои на лакирани стакла на Ecolorsystem.

  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 8
  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 9

  Раб на табела

  Работ на масата е мазен и заоблен, тој се обработува од машината Италија-Боттеро, ние би можеле да ја прилагодиме секоја форма на маса за да одговориме на различните барања на клиентите.
  Шаблон- врв на табела

    BK CIANDRE има дизајнерски тим за развој на керамичка текстура и завршна обработка на масата, текстура како што се мермерни серии calacata whilte, серии од сив мермер, серии од луксузни мермерни материјали, цемент   серија, серии со чиста боја, серии со цело тело, метални серии итн. за финиш имаме полиран, мат, бебешки лик, исполирана завршница, финиш на мувла итн.   керамичката текстура и големина може да се прилагодат,Ако сакате  , можете да комбинирате и да одговарате на големини и стилови за да произведете обрасци на плочки.  Кога станува збор за стакло и нормална керамика, има толку многу различни дизајни за избор  .  Керамичките плочки ви нудат поголема контрола врз вашиот под од другите видови подови.


  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 10
  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 11

  Шаблон- врв на табела

  BK CIANDRE има дизајнерски тим за развој на керамичка текстура и завршна обработка на масата, текстура како што се мермерни серии calacata whilte, серии од сив мермер, серии од луксузни мермерни материјали, цемент   серија, серии со чиста боја, серии со цело тело, метални серии итн. за финиш имаме полиран, мат, бебешки лик, исполирана завршница, финиш на мувла итн.  керамичката текстура и големина може да се прилагодат,Ако сакате  , можете да комбинирате и да одговарате на големини и стилови за да произведете обрасци на плочки.  Кога станува збор за стакло и нормална керамика, има толку многу различни дизајни за избор  .  Керамичките плочки ви нудат поголема контрола врз вашиот под од другите видови подови.


  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 12

  Церамски завршување

  Керамиката е исто така именувана како синтеруван камен, порцеланска плоча во различни земји, но всушност тоа е истиот материјал. кој се произведува под 1300 степени со 36000 тони СИСТЕМСКА машина за пресување, затоа густината е многу висока,   не е порозен, лесно се чисти и е отпорен на гребење, отпорен на масло,   Отпорот на влијание. И многу лесно за чистење. Тоа е мармерна имитација,   создадете луксузно чувство на која било модерна или современа тема за внатрешен дизајн, но посилна од мермер, а површината може да биде мермерен допир, ние го нарековме допир на бебешко лице. уште повеќе, керамиката е антибактериски материјал,   тоа е супериорен избор на маса за трпезариско опкружување.   Керамичка маса SGS тест извештај е достапен.

  Димензија

  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 13
  mm (должина x ширина x висина) Инч (должина x ширина x висина)
  1600x800x740
  1800x900x740
  2350x1000x740
  2800x1100x740
  3150x1200x740
  64x32x29.6
  72x36X29.6
  94X40x29.6
  112x44x29.6
  126x48x29.6

  Опис:

  Бран

  BK CIANDRE

  Големина

  1600x800x740 Мм / 64x32x29.6 Инч
  1800x900x740 mm / 72x36X29.6 Инч
  2350x1000x740 mm / 94X40x29.6 Инч

  2800x1100x740 mm / 112x44x29.6 Инч
  3150x1200x740 mm / 126x48x29.6 Инч

  Користен

  Трпезарија, дневна соба, хотел Вилаfrance. kgm

  Предности

  Висококвалитетен лист, отпорност на висока температура, лесен за чистење, авторитетен декоративен материјал од класа А

  Материјал

  Висококвалитетна карпеста маса, хардверски стапала

  Боја

  Како слика во боја на производот

  Време на испорака

  Околу 2 0 - 2 5 дена по добивањето на депозитот

  Контрола на квалитет

  100% проверка пред пакување

  Служба по продавање

  OEM и прилагодено изградени добредојде! Секогаш сме тука да работиме со вас и да понудиме 3-5   години гаранција на производот.

  КерамикаName
  Стакло
  Алумија
  Дрва

  Инспириран од природата, оддавање почит на големите камења што се користат во традиционалната италијанска архитектура, предлогот на свилата, најскапоцената ткаенина синоним за елеганција, цврстината на цементот и дрвото што ја направи Венеција одлична. Во светот на BK Ciandre, секоја сугестија на реалноста се трансформира во архитектонски површини кои ја поттикнуваат креативноста на нивниот набљудувач.

  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 14

  калено стакло за маса, па затоа е цврст и издржлив, но сепак убав и современ.

  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 15

  Алуминиумот не рѓосува и е исклучително отпорен на корозија и како таков работи одлично на отворено

  со малку или без потреба од одржување. Алуминиумските основи за маси се многу лесни по тежина, што ги олеснува

  движете се внатре кога времето станува навистина непријатно или кога сакате да ги преуредите седиштата. Погоден е за сите временски услови.

  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 16

  BK CIANDRE избра висококвалитетна домашна или увозна дрвена табла за куќиште на кујнскиот кабинет.

  Statuario Altissimo Italy дизајнира минималистичка трпезариска маса BK CIANDRE 17
  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
  Претплати
  Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
  Контакт
  Ангела Пенг.
  +86 135 9066 4949
  ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
  Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
  Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
  Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп