+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Керамичка надворешна маса

Надворешната маса BK CIANDRE е во минималистички стил, едноставна и елегантна. Горниот дел за маса изработен со плочи од синтеруван камен, тврдоста на површината е висока и тешко се гребе дури и кога се трие со метал. Овој материјал е отпорен не само на топлина, туку и на студ. Исто така, тешко е да се навлезе, речиси и да нема промена на бојата или деформација дури и ако се истури вода или дамка. Структурата на масата е изработена со алуминиум и обложена во прав со Akzo Nobel од Холандија , не е корози

нема податок
Кои материјали се најпогодни за употреба на маса на отворено?

Украсувањето на домот не завршува внатре. Масите на отворено се продолжение на нашиот стил и треба да им се посвети исто внимание. Без разлика дали се големи или мали, во домови или станови, надворешните делови на керамичката надворешна маса се посебни. Тие се место за релаксација за сопствениците на куќи и за собирање на пријателите и семејството.


Кога станува збор за трпезариски маси, не сите избор на маса се подеднакво погодни за надворешна употреба. Повеќето мебел за маса што се произведуваат во внатрешноста на куќата, треба да останат во затворени простории. Не се работи за квалитет или стил, туку за издржливост.   Пето   треба да исполнува одредени стандарди и критериуми, како и да биде изработен од материјали кои можат да ги издржат сите различни временски услови и температурни промени.  

 


Најдобрата опција при изборот на маса или софа што ќе се користи надвор е алуминиум. Постојат неколку причини. Како материјал, тој е лесен и податлив, па оттука овозможува да се користи во огромен број производи. По природа, тој е отпорен на корозија и еколошки, бидејќи е нетоксичен и може да се рециклира. Неговата способност да се спротивстави на корозија го прави идеален за на отворено бидејќи може да издржи не само дожд и влажност, туку и влажност од базените и морето.  


Друга одлична опција е керамичка маса. Синтетички материјал, керамичка маса може да се користи на подот, кујните и мебелот. Направен е од глина измешана со други неоргански материјали, сушена и со изглед на мермер. Неговите пори се целосно затворени и затоа имаат нула до минимална апсорпција. Како резултат на тоа, керамичката маса има долг животен век и е отпорна на гребење и топлина, идеална за секојдневна употреба.  

Овде во БК Сиандре.  
Горди сме што имаме маса која ги користи двата од овие материјали и може да се користи не само во затворени простории, туку и во градините. Неговата ексклузивно дизајнирана елегантна структура и варијации на бои му даваат флексибилност да се комбинира со многу стилови.
Керамичката покривка за маса има голем број на избор на бои што треба да се видат, сите инспирирани од природата, со опции кои се движат од бел мермер, изглед на даб или дури и изглед со сини камења за оние кои се осмелуваат да додадат боја во своите градини! Со оглед на тоа што е материјал што се користи и за подот и за мебелот, му треба малку до никакво одржување и лесно се чисти.  


Основата на масата може да се изработи во извонредно долги мерења, до 9 m во должина и 1,20 m ширина, без да се ризикува нејзината стабилност. Со избор за секого, тој нуди над 10 алуминиумски бои за боење во прав за да одговараат или контрастираат на керамичкиот врв. За надворешна употреба, потребно е малку до никакво одржување, што ќе ви овозможи да се фокусирате на важните аспекти од вашиот живот.  
EXPLORE OUR BLOGS
Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
нема податок
DON’T MISS A THING!
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп