+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Церамска табела

BK Ciandre внимателно го следи популарниот италијански минималистички стил на домот и ги интегрира сопствените карактеристики за да создаде серија производи за керамички маси кои припаѓаат на Bk Ciandre-вклучувајќи ја и керамичката трпезариска серија Long Island, серија Sanqi, серија Manta; тобан серија керамичка чајна маса/масичка за кафе. Го избравме најсупериорниот материјал за порцеланска плоча од познатиот домашен бренд за порцелански плочи и познатиот италијански бренд за порцелански плочи. Карактеристичната карактеристика на овие маси, како керамичката маса од серијата Long Island, правоаголна или квадратна, е во минимализмот на дизајнот, како и во многу стабилната структура. За серијата Manta, керамичките маси Bk Ciandre се издвојуваат по шилестиот облик на нозете, произведени во алуминиумско леење.   Предноста на масата Bk Ciandre е тоа што: Горниот дел е во керамички горен дел, а основата на масата е алуминиумска структура, како и материјалот што се користи за нејзино производство: отпорна и еколошка боја во прав за алуминиумска основа за маса.
нема податок
За материјал за покривот на масата најчесто се користи керамика, стакло, дрво, а за подлогата на масата биле алуминиум, дрво, стакло, челик и слично, но кој е најдобриот материјал за трпезарија од естетски, издржливост, практичност и погоден за секоја пригода?

Церамична табела:

Тоа може да биде едноставност, чисти линии, а исто така може да биде луксуз, функционалност или комплициран дизајн. можете да дизајнирате како изгледа вашата маса, да приспособите каква било форма, шема, големина, текстура како што сакате, врз основа на тоа ние ја користиме машината Bottero, Германија за покривот на масата, а за основата на масата користиме увезен CNC 5 оска машина за обработка, сметаме дека технологијата и машините се неопходни и тие можат да се најдат низ нашата организација: почнувајќи од производот, во кој е потребен за да се постигне највисок квалитет и совршенство, па сè до производните системи, кои се карактеризираат со употреба на стакло и алуминиум, знак за максимална флексибилност во производството.


Маса за стакло:
Каленото стакло е совршено за трпезариски маси бидејќи е долготрајно, отпорно на топлина и не се гребе лесно. За трпезариската маса, можете или да имате маса направена од стакло и да ја поставите над држач за маса или можете да направите стаклен врв за постоечка маса.
За стаклената маса може да биде со груба површина, мазна површина, различна боја, дизајн и форма, а може совршено да се комбинира со керамика за на маса. Веднаш ја осветлува просторијата и му дава посветла атмосфера на просторот. Ако имате мала трпезарија која не добива доволно природна светлина, стаклената маса може да биде одличен додаток бидејќи го прави просторот да изгледа поголем и поширок.
Дрвена маса:
BK CIANDRE избра висококвалитетна домашна или увозна дрвена табла за маса.
Алумија:
TIGER Drylac ®боење алуминиум во прав, лесен и издржлив, одлична отпорност на корозија, временски услови и водоотпорен. Нашите алуминиумски основи за маси се оценети за надворешна употреба, бидејќи алуминиумот е многу лесен за чистење и отпорен на корозија.
нема податок
Материјал
Керамиката има имитација на мермер, но е подобар избор од мермер, зошто?

Мермерот е жежок тренд за материјалот на маси, мебел дури и за градежништво, но во денешно време минералните суровини се трошат, а на многу места минералот претерано е развиен, а мермерот е порозен, кој дамката може да влезе во него и поради тоа е природата затоа е помек камен и повеќе склон кон боење и офорт.


Керамиката може да достигне цврстина на Мох 7 степени, топлинска изолација, зачувување на топлина. затоа што се произведува под температура од 2000℃ и 3000 тони германска системска машина, така што е отпорна на временски услови, против судири, отпорна на дамки, водоотпорна за да може да се користи за внатрешни и надворешни работи, полесна за одржување, посилна и еколошка   

EXPLORE OUR BLOGS
Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите за керамички маси и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
нема податок
DON’T MISS A THING!

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп