+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

WHY DESGINERS CHOOSE
BK CIANDRE?

Во нашата редовна производна линија располагаме со керамички маси, кујна, прошетка во плакарот, модуларен ТВ ѕиден систем, врата и други кабинети. Така, имаме целосен асортиман на производи за прилагодување на домот, освен софа и кревет. Со глобално.    тренд на минималистички мебел, сè повеќе потрошувачи претпочитаат мебел едноставен и убав по дизајн и добар по квалитет, што е наша редовна карактеристика на производот.

нема податок
FULL RANGE OF HOME CUSTOMIZATION PRODUCTS
PROBLEMS THAT
ANNOY DESIGNERS ALL OVER THE WORLD
1
За добар дизајн потребна е добра фабрика за да го изведе секој производ во нивниот дизајн, но моменталната ситуација е дека дизајнерот има добра идеја, но многу е тешко да се најде соодветна фабрика, зошто?

Бидејќи минималистичкиот мебел, ако има потреба од висок стандард, треба да се купи од Италија и Германија, но висока цена, во Кина мнозинството не е добро, далеку од европскиот квалитет, но мнозинството потрошувачи бараат среден и висок квалитет со средна цена, така што им треба убав квалитет, но тие се достапни за да се плати овој убав квалитет, каде и може да се произведе? кога може да се заврши? секој дизајнер го разгледува истото прашање;

Кутриот.

Квалитет?


Висок

Цената?


2
Добриот дизајн треба добар производ за поддршка, многу дизајнери треба да го нацртаат секој модел на производ за да можат да го стават овој производ во нивниот дизајн, ова им троши многу време, но тие се запознаени само со визуелниот дизајн, но не се запознаени со внатрешниот дизајн, па дури и ако го нацртаат производот, но не е ист како вистинскиот производ, ова е голем проблем од поплаките на клиентите? Зошто? Бидејќи вистинскиот производ не е ист како дизајнот.
3

На дизајнерот му требаат убави производи, лесна продажба, лесна инсталација. Што често се случува? Дизајнот е завршен, производите завршени, кога производите се испорачуваат на локацијата на проектот, многу тешко за инсталација, зошто? Бидејќи многу дизајнери знаат само визуелни производи, тие не ја знаат внатрешната структура; така што фабриката ја знае само внатрешната структура, тие не ја разбираат тежината на локацијата на проектот, лесната и брза инсталација е супер важна, но секогаш процесот на инсталација создава дополнителни проблеми што е многу тешко да се решат, бидејќи производите се прават

Нека BK CIANDRE има корист од вашата работа!
Бидејќи поголемиот дел од клиентите на BK CIANDRE се дизајнери, во изминатите 15 години при прилагодување од Италија, Германија до Кина, собравме богато искуство во проекти и случаи на дизајнери, така што сме запознаени со потенцијалните проблеми на локацијата
Ние сме повеќе фокусирани.
нема податок
Консултирајте се со вашиот BK CIANDRE Целосна палета на Домашна прилагодување експерти

Ние ви помагаме да ги избегнете замките за да го испорачате квалитетот и да го цените вашиот дизајн, навремен и буџетски.

Бидејќи имаме големи количини на нарачки за OEM и канали за продажба на глобални дистрибутери, така и за избор на суровини, можеме да направиме рамномерна рамнотежа во цената и квалитетот на суровините, кои одлучуваат дека имаме стабилен синџир на снабдување за да понудиме достапен производ со убав квалитет.

Дополнително, имаме дизајнерски тим за изработка на 3D модел за секој производ со иста боја и структура како вистински готов производ, така што дизајнерот може лесно да ги стави нашите 3D МОДЕЛИ во нивните проектни дизајни, за да може да им го достави на клиентите она што го дизајнирале во цртеж, кој во голема мера го зголемува задоволството на клиентите, така што дизајнерите можат да бидат: лесен дизајн и лесна испорака на производи.

За структурата на производот, развиваме се повеќе и повеќе модуларни единици засновани на LEGO концепција. Поголемиот дел од целиот дизајн се модуларни големини, како што се глобалните големини на дизајнот: 600/800/900 mm, само 10%-15% дел се приспособени големини, што во голема мера ја намалува тешкотијата на инсталација, BK Ciandre R & Тимот Д смета дека новата генерација на инсталациони работници се 90-ти   години, тие претпочитаат производ со концепт на LEGO, што им ја олеснува работата, можеби претпочитаат да изберат заинтересирана и лесна работа.

Затоа, генот BK CIANDRE е со модуларна концепција, нека глобалните дизајнери фокусираат повеќе енергија на создавањето, производството се фокусираат на попрофесионална квалитетна испорака, нека глобалната млада генерација е прифатлива во убав и едноставен производ, ова е позитивен еколошки циклус.

Ако сакате да дознаете повеќе за нашиот модуларен концепт
Ве молам, контактирајте ни веднаш!
Нашиот професионален дизајн
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп