Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Често поставени прашања
нема податок
1:KITCHEN CABINETS FAQ

Еве ги најновите вести за нашата компанија и индустрија. Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите и индустријата, а со тоа и за внатрешните вести и важни  

добијте инспирација за вашиот проект. Ве одржуваме во тек со внатрешните вести и важните вести од индустријата!

1
Ние сме дизајнерска фирма, дали произведувате кујнски кабинети според нашиот дизајн?
Да, можеме, нашата главна група на клиенти се дизајнерски фирми, тие ни го пренесоа последниот цртеж и можеме да обезбедиме соодветен дизајн врз основа на вашиот цртеж и секојдневните животни навики на локалните крајни корисници
2
Каква дрвена табла имаш?
Имаме МФЦ, дрва и MDF. MFC во денешно време е широко користен во индустријата за кујна во Германија и Италија, бидејќи е поеколошки и постабилен за квалитетот; додека за некои земји, луѓето се навикнуваат на иверица, или стапката на влажност е многу висока како крајбрежните земји, ние обично користиме и иверица. Квалитетот е стабилен. МДФ е погоден за проекти за контрола на трошоците. Во овој случај, можеме да понудиме избор на бои на Европа, но основата на дрвените плочи е домашен материјал, ја користиме технологијата за запечатување Германија Duken Diamond за да гарантираме стабилност на квалитетот
3
Каков избор на материјали имате за кујната?
Дрвена табла, користиме Австрија EGGER, SENOSAN, Германија PFLEIDERER ;
4
БЛОМ, ГРАСС,
a.Складирање колекција: Германија KESSEBOHMER, швајцарски PEKA, Unihopper од Полска; Ламберт од Шпанија; кинески бренд: GOLD,
5
Тетратка: ITALY LAMINA, домашна кинеска марка: SHUIHUI, NEW PEARL, GOLDMINE;
Целата наша колекција е во меѓународна убава колекција се заснова на исто ниво на квалитет.
6
Дали произведувате кујнски кабинети со рамно пакување со стандардна големина?
Да, за странските производители на кујни, поради локалното работно легално време и ограничувањата за електрична енергија, нивниот производствен капацитет е ограничен, па затоа треба да најдат квалитетна стабилна кинеска фабрика за да споделат дел од нивното производство за да ја задоволат побарувачката на пазарот, во овој случај , можеме да произведуваме по цртеж и специфицирана дрвена табла и боја, и тоа е рамно пакување
7
Можете ли да дизајнирате за странски бренд за кујна?
Нашиот дизајнерски директор Лиу Дејвид продолжи да работи во кујната во Германија и Италија повеќе од 20 години, пред коронавирусот, тој отиде во Европа фабрика за дрвени плочи и фабрика за резервни делови за да има годишна комуникација со производите, како, според него, супериорна дрвена табла + супериорна функционална делови одлучуваат за висококвалитетно кујнско шоу. Така, нашиот директор за дизајн Лиу Дејвид има богато искуство во глобалниот дизајн на кујна, неговиот дизајн е широко користен во Данска, Канада, Австралија и Јужна Америка. Глобалниот пазар на кујна долго време е обучен од германски и италијански брендови, така што за оние кои продолжуваат да работат во традиционални и американски кујнски кабинети, им треба германска-кујна Mind Кинеска фабрика за да го води нивниот дизајн врз основа на локалниот пазар. што е BK Ciandre голема предност од друга кинеска фабрика
8
Која е најдобрата марка на кабинетот што можам да го купам?
Сите кабинети имаат 3 важни делови, дрвена табла + хардвер за кабинет + шалтери, прво треба да знаеме каков бренд на дрвена табла се користи, како ние BK Ciandre, главно работиме во Европа колекција на увезени дрвени табли, таа е поеколошка и постабилна за квалитетот . За хардвер, најчесто користиме Grass и Blum, а за складирање простор, ги користиме KESSEBOEHMER и PEKA како прв приоритет, кои одлучуваат за корисничкото искуство во секојдневниот живот. И за третиот дел, Laminam е глобален супериорен производител на површини, така што допирот на површината е многу елегантен. Така, над 3 делови ќе влијаат на корисничкото искуство на корисникот кога се користат. супериорна дрвена плоча + добар функционален хардвер + површина на работната површина со добра текстура, со дизајн ориентиран кон човекот, кој одлучува за финалните визуелни и функционални добри кабинети
9
Какви предности има БК центарот за проекти за кујнски кабинети?
Крвното потекло на BK Ciandre е од Германија и Италија модуларна структура, така што за проекти, ние секогаш користиме модуларна структура која може да обезбеди лесна инсталација на лице место, ова е супер важно за проектите, заштедата на време значи заштеда на трошоците за работна сила. Ова е нашата голема предност за проектната компанија и дизајнерската фирма
10
Дали BK Ciandre обезбедува услуга за дизајн?
Да, да, ние треба да ни го дадете видеото од вистинската локација и точниот цртеж на димензиите
11
Колку години ги гарантирате вашите кабинети?
10 години по добро склопен според упатството за инсталација на BK Ciandre
12
Кој е твојот исплата?
За приспособени кабинети, потребен ни е депозит од 50% и салдо од 50% пред испораката
13
Како BKCiandre гарантира дека сите големини се добро изработени по цртеж?
Прво, пред да биде пуштена нарачката во производство, нашиот дизајнерски тим бара видео од локацијата на проектот и бара од дизајнерот на клиентите повторно да ги провери димензиите на лице место, бидејќи треба да се увериме дека кујнските кабинети можат добро да се склопат при пристигнувањето; второ, пред производството, нашиот службеник повторно ќе потврди дека сите материјали се барани по цртеж; Трето, по производството, ќе го склопиме целиот комплет кујнски кабинет во фабрика за да бидеме сигурни дека сè може да се состави по цртеж. Значи, имаме 3 процеси за да ги потврдиме сите детали за да избегнеме грешки
14
Колку време е потребно за испорака?
За прилагодување на кујнскиот кабинет, вообичаено ни требаат најмалку 35 -45 дена за време на испорака
15
Дали имате професионална работа за да направите инсталации на нашата проектна локација?
Да, проектната компанија е и наша главна група на клиенти, бидејќи тие секогаш имаат свои дизајнери, за нас е многу удобна и лесна комуникација. А за монтажен сервис да, можеме, имаме наши стручни работници за монтажа
2: Црамична табела FAQ
Керамичките маси се идеални за секојдневна употреба и за целото семејство. Можете да уживате во парче мебел направено да трае со неговата отпорност на удари, исеченици и гребаници. Керамичките маси се отпорни на топлина и студ, па душеците и подлогите се непотребни.
Еве ги најновите Најчесто поставувани прашања за керамичка маса за нашата компанија и индустрија. Прочитајте ги овие ОК за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
1
Каква големина можеш да направиш?
Всушност, нашиот главен бизнис е да обезбедиме решенија на маса за странските мебелови и онлајн и онлајн, За да можеме да ги прилагодиме големите. Нашата редовна големина е 1200/1400/1600/1800/2400/ До макс. Должина 9 M, ширина е 1,6 M Макс
2
Каква е вашата производствена способност?
Фабриката BK Ciandre има сопствена автоматска производствена линија која започнува за сечење, мелење и чистење на керамички маса, така што нашата брзина на производство е 2 парчиња / минута
3
Каква форма на маса можете да направите?
Можеме да направиме правоаголни, квадратни, тркалезни и овални форми во CNC машината и центарот за сечење BK Ciandre Bottero
4
Вашата керамичка маса може да се користи внатре и надвор?
Да, керамичките маси BK Ciandre може да се користат внатре и надвор, бидејќи ние користиме прашкаст слој TIGER увезен од Австрија за нашата алуминиумска основа, така што керамичките маси BK Ciandre се погодни за целосна временски услови.
5
Каква колекција на бои за маса имате?
Имаме цел асортиман на колекции, како што се бела калаката, сиви говорници, црна Макина, имитација на беж мермер и чисти бои
6
Можеш ли да продаваш само керамичка маса?
Да, можеме. Како некои од нашите клиенти, за истата маса, тие се совпаѓаат со алуминиумска основа за маса и дрвена основа за маса, така што можеме да продаваме одделно масички
7
Можеш ли да продадеш само база на масата?
Да, можеме, бидејќи понекогаш нашите клиенти користат иста основа за маса за да одговараат на неколку типови на материјал за покривање на маса за повеќе опции, така што можеме да продаваме основа за маса одделно
8
Колку години гарантираат вашите кабинети?
10 години по добро склопен според упатството за инсталација на BK Ciandre
9
Кој е твојот исплата?
30% депозит, 70% салдо пред испорака
10
Колку долго е времето за испорака на BK Ciandre?
Нашето редовно време за испорака е 25-35 дена по пристигнувањето на уплатата на депозитот
11
Ако ви испратиме слика од дизајнот на масата што ја сакаме, можете ли да ја направите?
Да, можеме, бидејќи BK Чиandre има свој тим на Р и Д за да обезбедиме решенија за развој на главниот дизајн на кирамската маса и дизајн на базата на облик, За врвот на масата, можеме да ја прилагодиме текстурата на керамичката врвот, за базата на масата, можеме да развиеме нова мувла за нов дизајн на форма.
3 : Клосет FAQ
Еве ги најчесто поставуваните прашања за нашата компанија, прочитајте ги овие прашања за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.  
Често поставувани прашања за BK Ciandre  Прошетка и облека
1
Ние сме дизајнерска фирма, дали произведувате гардероба според нашиот дизајн?
Да, можеме, нашата главна група на клиенти се дизајнерски фирми, тие ни го пренесоа последниот цртеж, можеме да обезбедиме соодветен дизајн заснован на вашиот цртеж и секојдневните животни навики на локалниот крајен корисник
2
Каква дрвена табла имаш?
Имаме МФЦ, дрва и MDF. MFC во денешно време е широко користен во индустријата за кујна во Германија и Италија, бидејќи е поеколошки и постабилен за квалитетот; Во исто време, во некои земји, луѓето се навикнуваат на иверица, или стапката на влажност е многу висока како во крајбрежните земји, обично користиме и иверица. Квалитетот е стабилен. МДФ е погоден за проекти за контрола на трошоците. Во овој случај, можеме да понудиме избор на бои на Европа, но основата на дрвените плочи е домашен материјал, ја користиме технологијата за запечатување Германија Duken Diamond за да гарантираме стабилност на квалитетот
3
Каков избор на материјали имате за кујната?
Дрвена табла, користиме Австрија EGGER, SENOSAN, Германија PFLEIDERER ; Хардвер: BLUM, GRASS, Колекција за чување: Швајцарска PEKA, Ламберт од Шпанија; кинески бренд: HIGOLD, Целата наша колекција е во меѓународна убава колекција ако се заснова на исто ниво на квалитет. Во меѓувреме имаме и гардероба во дрво со комбинација од стаклени витрини. Сите се модулерни броеви. Што многу ја намалува тешкотијата на инсталација. Значи, сите тие се рамни пакувања, мал CBM за испорака, но лесна инсталација, ова е супер важно
4
Дали произведувате плакар со рамно пакување со стандардна големина?
Да, имаме неколку модуларни дизајни за гардероба, како што е нашиот ѕиден плакар
5
Можете ли да дизајнирате за странски бренд за кујна?
Нашиот дизајнерски директор Лиу Дејвид продолжи да работи на мебел од Германија и Италија повеќе од 20 години, пред коронавирусот, тој отиде во Европа фабрика за дрвени плочи и фабрика за резервни делови за да има годишна комуникација со производите, како, според него, супериорна дрвена табла + супериорна функционалните делови одлучуваат за висококвалитетно шоу во плакарот. Така, нашиот директор за дизајн Лиу Дејвид има богато искуство во глобалниот дизајн на мебел, неговиот дизајн е широко користен во Данска, Канада, Австралија и Јужна Америка. Глобалниот пазар за мебел долго време е обучен од германски и италијански брендови, така што за оние кои продолжуваат да работат во традиционални и американски кујнски кабинети, им треба кинеска фабрика Europe-Mind која ќе ги води во дизајнот врз основа на локалниот пазар. што е BK Ciandre голема предност од друга кинеска фабрика
6
Какви предности има BK ciandre за проекти за гардероба или плакар?
Крвното потекло на BK Ciandre од модуларна структура од Германија и Италија, така што за проекти, ние секогаш користиме модуларна структура која може да обезбеди лесна инсталација на лице место, ова е супер важно за проектите, заштедата на време значи заштеда на трошоците за работна сила. Ова е нашата голема предност за проектната компанија и дизајнерската фирма
7
Дали BK Ciandre обезбедува услуга за дизајн?
Да, ние, треба да ни дадете видео од вистинската локација и точен цртеж на димензии
8
Колку години гарантираат вашите кабинети?
10 години по добро склопен според упатството за инсталација на BK Ciandre
9
Кој е твојот исплата?
За приспособени кабинети, потребен ни е депозит од 50% и салдо од 50% пред испорака
10
Како BK Ciandre гарантира дека сите големини се добро изработени по цртеж?
Прво, пред да се пушти во производство нарачката, нашиот дизајнерски тим бара видео од локацијата на проектот и бара од дизајнерот на клиентите повторно да ги провери димензиите на лице место, бидејќи треба да се увериме дека кујнските кабинети можат добро да се склопат при пристигнувањето; второ, пред производството, нашиот службеник повторно ќе потврди дека сите материјали се барани по цртеж; Трето, по производството, ќе го склопиме целиот комплет кујнски кабинет во фабриката за да бидеме сигурни дека сè може да се состави по цртеж. Значи, имаме 3 процеси за да ги потврдиме сите детали за да избегнеме грешки
11
Колку време е потребно за испорака?
За прилагодување на кујнскиот кабинет, вообичаено ни требаат најмалку 35 -45 дена за време на испорака
12
Ние сме проектна компанија, имаме проекти потребен мебел, имаме цртежи и дизајни на мебел, можете да произведувате по нашите наведени бои и материјали? Дали имате професионални работи за инсталација на нашата проектна локација?
Да, проектната компанија е и нашата главна група на клиенти, бидејќи тие секогаш имаат свои дизајнери, за нас е многу удобна и лесна комуникација. А за монтажен сервис, да, можеме, имаме свои професионални работници за монтажа
4: Невреден е   Факс на врата
Сите нашите производи се изработени од висококвалитетни материјали, без разлика дали се тоа врати по нарачка, дизајнерски врати, буизери или дрвени панели. Создавањето производ што ги задоволува потребите на вашиот проект и ја оживува вашата визија е наша специјалност. Имаме тим од дизајнери и експерти кои внимаваат на деталите. Еве ги најновите ЧПП за нашата компанија и индустрија. Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите  
1
Што е Макс? Големина на вратата без рамка на BK Ciandre?
Макс. Ширината на една врата е 1,1 M, макс. Ширината на вратата „Мајка син“ е 1,8 метри, целата висина е макс
2
Дали BK Ciandre прави Mother-Son Door?
Да, ние го правиме тоа, кога ширината на просторот на вратата е еднаква или поголема од 1,6 M, ние вообичаено правиме дизајн на двојна врата
3
Како да се дистрибуира големината на вратата на мајката и вратата на синот?
Размерот на вратата на мајката и синот е 7:3, матичната врата може да биде максимум 1,1, а вратата од синот е 0,47 М
4
Која е разликата помеѓу вратата без рамка BK Ciandre и другите фабрички врати без рамка?
За алуминиумската рамка на листот на вратата, дебелината на суров алуминиум е 1,5-4 мм, главно врати на пазарите само 1 мм, помалку трошоци, но квалитетот на вратата не е убав
5
5. Како за отворањето на минималистичките врати без рамка?
Имаме лево и десно и Outswing лево и бело
6
Дали треба да поставам рамка на вратата пред drywall и плочки на подот?
Не, по drywall и плочки на подот
7
Како да се потврди големината на вратите?
Клиентот треба само да понуди вистинска висина и ширина на просторот на вратата, инженерскиот тим на BK Ciandre ќе ја прилагоди соодветната големина
8
Како е инсталирана минималистичка врата без рамка BK Ciandre?
Ве молиме погледнете го нашето видео за инсталација на вратата подолу
9
Како да ги прилагодиш вратите?
Нема потреба од прилагодување, инсталирајте 3 чекори: А. Проверете ја големината B. Ставете ја вратата во просторот и потврдете дека е хоризонтална и вертикална В. Фиксирани завртки
10
Колку години гарантираат вашите врати?
10 години по добро склопен според упатството за инсталација на BK Ciandre
11
Што е со пакетот на вратите?
Хартиени саќе картони со логото на BK CIANDRE и дрвена кутија
12
Колку е времето на производството?
Производството ќе почнеме да го правиме откако ќе добиеме депозит. Нормално, му требаат околу 30 дена за производство
13
Кој е твојот исплата?
За прилагодени кабинети, потребен ни е 50% депозит, 50% салдо пред испорака
5 :   ODM & OEM FAQ
Еве ги најновите вести за нашата компанија и индустрија. Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект. Ве одржуваме во тек со внатрешните вести и важните вести од индустријата!
1
Дали правите прилагоден кабинет или стандарден кабинет?
Ние прифаќаме и прилагодени кабинети и стандардни кабинети
2
Каков материјал избира BK Ciandre за кујнски кабинет?
Имаме МФЦ, дрва и MDF. MFC во денешно време е широко користен во индустријата за кујна во Германија и Италија, бидејќи е поеколошки и постабилен за квалитетот; додека за некои земји, луѓето се навикнуваат на иверица, или стапката на влажност е многу висока како крајбрежните земји, ние обично користиме и иверица. Квалитетот е стабилен. МДФ е погоден за проекти за контрола на трошоците. Во овој случај, можеме да понудиме избор на бои на Европа, но основата на дрвените плочи е домашен материјал, ја користиме технологијата за запечатување Германија Duken Diamond за да гарантираме стабилност на квалитетот
3
Која марка на труп од кабинет ја користите често?
Гемани Кесебомер, Суис Пека, Унихопер, Шпанија Ламберт, Хиголд
4
Може ли да добијам бесплатен примерок пред да нарачам?
-Да. Се разбира, добредојдени сте да побарате бесплатен примерок, а само треба да платите за товарот
5
Кое е времето на гаранција за квалитетот на производот?
Обезбедуваме гаранција за 20-25 години. Во овој период, обезбедуваме внимателна услуга по продажбата
6
Дали би можеле да го развиете новиот калап за основа за маса според нашите барања на пазарот?
Да, можеме, бидејќи BK Чиandre има нашиот R&D тим за да обезбеди решенија за развој на керамиска табела и дизајн на базата на масата, За врвот на масата, можеме да ја прилагодиме текстурата на керамичката врвот, за базата на масата, можеме да развиеме нова мувла за нов дизајн на форма.
7
Дали би можеле да го дадете распоредот на линијата и цртежот на 3D рендери на кујнскиот кабинет/пролет во плакарот?
Да, можеме, можете да ги обезбедите распоредот и големината на куќата што нашиот дизајнер ќе ги дизајнира за вас
8
Може ли да ја прилагодите масата по нашиот дизајн и барања?
Да, можеме, бидејќи BK Чиandre има нашиот R&D тим за да обезбеди решенија за развој на керамиска табела и дизајн на базата на масата, За врвот на масата, можеме да ја прилагодиме текстурата на керамичката врвот, за базата на масата, можеме да развиеме нова мувла за нов дизајн на форма.
9
Дали би можеле да ја прилагодите бојата на масата и основата на масата?
Да, можеме да ја прилагодиме бојата по барањата на клиентите. Го користиме печатењето на тигарот и имаме професионален експерт на R&D тим за да ја развие бојата за вашите потреби.
10
Дали би можеле да ја прилагодите големината на керамичката маса?
Всушност, нашиот главен бизнис е да обезбедиме решенија на маса за странските мебелови и онлајн и надворешни големи. За да можеме да ги прилагодиме големите. Нашата редовна големина е 1200/1400/1600/1800/2400/ До макс. Должина 9 M, ширина е 1,6 M Макс
11
Дали сите OEM производи се направени по нарачка?
Не. Ние нудиме некои стандардни производи кои се користат во OEM апликациите
12
Каква е толеранцијата на керамичката маса што можете да ја држите?
Од /- 0.0001"
13
Дали BK Ciandre нуди прототип услуги?
-Да. BK Ciandre има оддел за прототипови кој обезбедува услуги за валидација на дизајнот и кратка испорака на делови за прототипови. Ви препорачуваме да се консултирате со нашите инженери пред да го финализирате дизајнот за да обезбедите најисплатливо производство
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.