Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Кујна.

Концепт на дизајн:   „уметнички живот“ и „интелигентен живот“. Функционалноста, практичноста и естетиката на производот се целосно комбинирани за да се направи процесот на користење на мебелот да ги задоволи потребите на повеќе сцени како што се секојдневниот живот, фестивалските забави и семејните собири и да се обрне внимание на искуството во работењето на секој детал. Нека уметноста се приближи до животот и претворете го животот во удобна уметност.

 

Системот за осветлување и хардверски додатоци на производот воведува платформа за интелигентен домашен систем за да го подобри чувството за наука и технологија на производот и да го направи мебелот поинтелигентен.

нема податок
Откријте го кујнскиот кабинет BK Ciandre по материјал, наоѓајќи повеќе стил, форми и бои
Кујната во куќата е централен дел. Тоа е местото каде што семејството се собира за да јаде, готви и разговара. Тоа е првото и последно место за средба и јадење секој ден. Иако стилот на кујната и дизајнот на кујнскиот кабинет се менуваа со текот на годините, нивната намена и значење останаа исти.

Приспособување на кујната и модуларни кујнски кабинети се главните деловни делови на BK Ciandre:

Приспособувањето на кујната е за да се задоволат личните потреби на клиентите, бидејќи се повеќе клиенти сакаат нешто посебно за нивната куќа, ние имаме дизајнерски тим за креирање лични дизајни по одредени потреби на клиентите со користење на SKETCHUP и 3D max, кои набргу можат да им го покажат вистинскиот дизајн на клиентите во нивната вистинска куќа, од друга страна, секоја кујна, имаме тим за монтажа за да направиме претходно склопување во фабриката пред да го испратиме до клиентот, со што се избегнува потенцијална грешка кога клиентот ќе ја добие.
Според барањата на клиентот, Bk Ciandre би сакал да го понуди најсоодветното решение за кујнски кабинети произведени во Кина со различни бои, стилови, форми, функции, големини и материјали.
нема податок
МОДОЛЕН КИТЧЕн
Но, можеби има едно прашање, секоја куќа е со различна големина и форма, како модуларната кујна може да одговара за сите куќи? Нашата идеја е да дозволиме 90% од куќата да биде во модуларни единици, но има неколку единици во приспособени единици, што во голема мера ја намалува тешкотијата на комуникација, дизајнирање, производство и склопување, а во меѓувреме ги исполнува скроените барања Модуларната кујна е одлична опција за проекти, бидејќи ќе заштеди многу   Трошокот за работна сила на склопување, ако се работи за модуларни единици, во меѓувреме ја намалува тежината на дизајнерите и монтажните работници, така што BK Ciandre Modular Kitchen е: заштедете енергија, заштедите трошоци, заштедите на мозокот.
нема податок
EXPLORE OUR BLOGS
Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
нема податок

DON’T MISS A THING!

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.