+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 1
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 2
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 5
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 6
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 7
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 1
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 2
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 5
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 6
Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 7

Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre

Инспирирана од минималистички дизајни, масичката за кафе е одличен додаток во вашата дневна област.  

MOQ:
1Pcs
Table top:
Керамика/ стакло/ дрва
Table base:
Алумиј
Сликање пороцо:
ТИГЕР ДИЛАК®
Должина:
440x440x550mm, 690x690x400mm, 890x890x500mm
Време:
10Денови
Пакување:
Кутија со дрвена палета, прилагодена
Solution service:
Сервис на R&D производи
ODM& OEM:
Облик на маса/дизајн на текстура/основа на маса
Домен на исплата:
T/T
Време на испорака:
15-20 дена по примената на уплатата
Апликација:
Внатре и надвора
Порта на вчитување:
Фошан/ Гуангзо
design customization
Ве молиме пополнете го формуларот подолу за да побарате понуда или да побарате повеќе информации за нас. Ве молиме да бидете колку што е можно подетално во вашата порака, и ние ќе се вратам на вас што е можно поскоро со одговор. Ние сме подготвени да почнеме да работиме на вашиот нов проект, контактирајте со нас сега за да започнете.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Живо трето   Серија на табела

  Посветеноста на Bk Ciandre за естетска оригиналност преку технологија и истражување. Модуларниот дизајн и структурата од леано алуминиум под висок притисок обезбедуваат максимална сигурност со профили со минимална дебелина, додека неговиот модуларен дизајн овозможува исклучителни димензии.


  ДОЛГАТА ТАБЕЛА BK CIANDRE MATAN има ексклузивен дизајн на структурата. Модуларната структура изработена од леано алуминиум под висок притисок и централната шипка изработена од калена алуминиумска легура обезбедува максимална сигурност.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 8

  Нагоре

  Компјутеризираната машина за намалување, ивица, чистење, ги прави производите совршени занаети за клиентите. Мазната, широка керамичка површина овозможува лесно чистење, а нежните кружни агли го прават безбеден за целото семејство.  

  Кафе маса

  Во секој ентериер, живата трета трпезариска маса се чувствува веднаш позната и совршено како дома со комбинацијата на естетски елементи и структурни детали. масичката за кафе со нашата соодветна масичка, ТВ конзола за долготраен впечаток во вашиот животен простор.

   

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 9
  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 10

  Кафе маса

  Во секој ентериер, живата трета трпезариска маса се чувствува веднаш позната и совршено како дома со комбинацијата на естетски елементи и структурни детали. масичката за кафе со нашата соодветна споредна маса, ТВ конзола за долготраен впечаток во вашиот животен простор.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 11

  Живо трето

  Со својата инсталација и употреба, Living третите маси обезбедуваат исклучително искуство за сите негови патници следејќи ги принципите на минимализам и едноставност.

  Прилагодливи и уникатни решенија

  Трпезаријата е најдоброто место за создавање спомени!

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 12Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 13
  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 14
  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 15

  Раб на табела


  Овој производ е направен од керамика и стакло кои се исклучително отпорни на гребнатини, вдлабнатини и дамки.


  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 16

  Облика базирана табела

  Ексклузивната трета колекција Living е елегантна, удобна и лесна за маневрирање колекција мебел на отворено, дизајнирана имајќи ја предвид одржливоста

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 17

  Раб на табела


  Овој производ е направен од керамика и стакло кои се исклучително отпорни на гребнатини, вдлабнатини и дамки.

  Облика базирана табела

  Ексклузивната трета колекција Living е елегантна, удобна и лесна за маневрирање колекција мебел на отворено, дизајнирана имајќи ја предвид одржливоста

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 18

  Нагоре

  Инспирирана од минималистички дизајни, масичката за кафе е одличен додаток во вашата дневна област. Мазната, широка керамичка површина овозможува лесно чистење, а нежните кружни агли го прават безбеден за целото семејство.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 19

  Соодветно за секаде.

  Масичката за кафе со нашата соодветна масичка, ТВ конзола за долготраен впечаток во вашиот животен простор.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 20
  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 21

  Нагоре

  Инспирирана од минималистички дизајни, масичката за кафе е одличен додаток во вашата дневна област. Мазната, широка керамичка површина овозможува лесно чистење, а нежните кружни агли го прават безбеден за целото семејство.

  Соодветно за секаде.

    Масичката за кафе со нашата соодветна масичка, ТВ конзола за долготраен впечаток во вашиот животен простор.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 22

  Димензија

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 23
  mm (должина x ширина x висина) Инч (должина x ширина x висина)
  440x440x550
  690x690x400
  890x890x500
  17x17x21
  27x27x15
  35x35x19

  Опис:


  Бран

  БK СиandreName

  Големина

  1200*1200*750, 1600*900*750, 1800*900*750, 2395*1000*750, 2800*1100*740

  Табела

  керамика/ синтеруван камен/ мермерна плоча/ порцеланска плоча

  База на табела

  602 авијациски специјален алуминиумски материјал, висока цврстина, може да поднесе 300KGS

  Користен

  Трпезарија, дневна, хотел, вила, канцеларија

  Специчен употреба

  Мебел за дом, комерцијален мебел

  Стил

  минималистички/модерен/современ

  ФормаName

  Правоаголник/прилагодлив (горната маса и основата на масата)

  Врвна површина на табела

  Изборно: мат/ чувство на кожа/ сјајна/рок

  Врв на табела

  Холандски AkzoNobel премачкан во прав

  Предности

  1. површина на текстура со чувство на кожа 2. Цврстината отпорна на гребење достигнува мхос 7 степени

  3. Лесно се чисти со само едно бришење

  Боја

  Боите на масата и основата на масата се приспособливи, кликнете овде за да ја изберете бојата на вашата маса!

  Пакетот

  Картон+ палета (пакетот може да се приспособи со вклучен начин на пакување, материјал и лого)

  Сервис на дизајн

  Графички дизајн, дизајн на лого, 3D дизајн, дизајн на производи

     КерамикаName
  Стакло
  Алумија
  Дрва

  Инспириран од природата, оддавање почит на големите камења што се користат во традиционалната италијанска архитектура, предлогот на свилата, најскапоцената ткаенина синоним за елеганција, цврстината на цементот и дрвото што ја направи Венеција одлична. Во светот на BK Ciandre, секоја сугестија на реалноста се трансформира во архитектонски површини кои ја поттикнуваат креативноста на нивниот набљудувач.

  Керамички / синтер камен   Табела   Е времето. & Отпорен на УВ, слабо одржување и цврст.  


  Поради широката разновидност на достапни серии и бои, овие производи може да се користат во широк спектар на поставки и згради.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 24

  калено стакло за маса, па затоа е цврст и издржлив, но сепак убав и современ.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 25

  Алуминиумот не рѓосува и е исклучително отпорен на корозија и како таков работи одлично на отворено

  со малку или без потреба од одржување. Алуминиумските основи за маси се многу лесни по тежина, што ги олеснува

  движете се внатре кога времето станува навистина непријатно или кога сакате да ги преуредите седиштата. Погоден е за сите временски услови.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 26

  BK CIANDRE избра висококвалитетна домашна или увозна дрвена табла за куќиште на кујнскиот кабинет.

  Жив трет минималистички дизајн керамичка масичка за кафе BK ciandre 27
  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
  Претплати
  Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
  Контакт
  Ангела Пенг.
  +86 135 9066 4949
  ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
  Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
  Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
  Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп