+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Вовед во материјалот на обичните трпезариски маси

2022-03-28

Во ред. Маса за вечера не е само место каде што е само потребен мебел и функции, туку и „семеен оган“ што ја кондензира температурата. Трпезариската маса е место за јадење, за здив и за да станете центар на животот.

 

Во ред. Маса за вечера игра многу важна улога во домашниот живот. Стилскиот дизајн и моделирањето на трпезариската маса играат важна улога во подобрувањето на визуелната атмосфера на целиот простор. Во денешно време, стиловите, типовите, материјалите, спецификациите и големини на трпезариските маси на пазарот се различни. Па, како треба да се избере трпезариската маса? Каков вид материјал за маса е добар?

 dining tables

При изборот на маса, прво треба да го изберете материјалот што одговара на стилот на целиот дом. Следното е специфичен вовед во почестите материјали на пазарот.  Ајде. ’ќе го запознаеме заедно.

 

Дрвено

Дрвената трпезариска маса е антисептичка, природна, лесна за чистење и економична, но не може да се постави на место каде често се изложува на сонце. Покрај тоа, трпезариската маса од природно дрво е многу еколошка.

 

Трпезариската маса од цврсто дрво им дава на луѓето чувство на стабилност и тежина, што може да направи луѓето да се чувствуваат удобно и удобно. Додека уживаат во храната, тие исто така можат да почувствуваат поинаква природна атмосфера, одземајќи мирен, дарежлив и хармоничен домашен стил.

 dining tables

Махогани

Се верува дека мебелот од махагони е познат на сите. Со постојаното подобрување на луѓето ’На естетската свест, мебелот од махагони одамна стана симбол на идентитет и вкус. Трпезариската маса од махагони, која е внимателно изработена, уникатна по форма и чиста и природна текстура, зрачи со визуелни ефекти. Со силна чудна атмосфера, апсолутно е привлечно да имате комплет трпезариска маса од махагони.

 

Стакло

На сите нема да им биде непозната стаклената трпезариска маса. Во споредба со традиционалната трпезариска маса од масивно дрво, стаклената трпезариска маса е похрабра во дизајнот и попрактична. Покрај тоа, стаклената трпезариска маса нема да биде под влијание на внатрешната температура и влажност при употреба, а одржувањето е многу погодно.

 dining tables

Концизните и живи линии на стаклената трпезариска маса и проѕирното чувство за вид го прават целиот простор уникатен, особено кога е изложен на природна светлина, додавајќи сосема поинаква топла и модерна атмосфера во дневната соба, која стана употреба во модерниот дом. животот. Еден од најкористените материјали за маса.

 

Синтериран камен.

Трпезариските маси, кабинетите за ТВ, масичките за кафе и другиот мебел од материјали од камени плочи може да се каже дека се многу убави и модерни.

 

Предностите на користење на ламинам за трпезариска маса:

1.Нулта пенетрација, лесен за чистење

Во моментов, најдобрите производи од керамички плочки во индустријата имаат најниска стапка на истекување на вода од три илјадити делови, а стапката на истекување на вода кај камените плочи е две десет илјадити. Екстремно високата густина го спречува навлегувањето на дамките, така што нема потреба да се грижите за чистење на површината. Обични дамки, избришете ги со чиста вода.

 

2.Супер отпорен на корозија

Во споредба со U-нивото што треба да го поминат традиционалните материјали, камената плоча не само што го помина тестот за ниво на UL, туку го доби и тестот UHA. Тој е ексклузивен производ на европскиот лабораториски панел. Соочувајќи се со дневната бања киселина и алкали, дневен хемиски лосион, мирен и елегантен, да не бидете изненадени.

 

3. Антибактеријална

100% еколошки материјали, здрави и еколошки, нетоксични, стерилни и без зрачење. Го инхибира растот на бактериите и може директно да контактира со храната.

 

4. Издржлив, отпорен на чипс и гребнатини.

Импресивната издржливост и отпорноста на шкрилец на чипс или гребнатини се уште една причина зошто синтеруваниот камен брзо стана префериран материјал за маса.

 dining tables

Купете од нас трпезариска маса од синтеруван камен

Можете да користите висококвалитетна трпезариска маса за да го промените изгледот на вашиот дом. Како доверлив и доверлив производител,   BKX   произведува висококвалитетни производи кои ги задоволуваат потребите на клиентите.

 

Ве молиме контактирајте со нас за производи кои се економични, издржливи и разноврсни. Ние го обезбедуваме само најдоброто. Контактирајте не преку нашата веб-страница или други канали.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп