+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Преглед на ТВ ѕидниот кабинет погоден за дневната соба

2022-03-28

Само што ја опремивме целата дневна соба, се што ни треба е ТВ кабинетот. Која ќе ја избереме? Во оваа статија ви ја прикажувам Топ листата на држачи за ТВ за модерна, класична, винтиџ или ретро дневна соба. Заедно ќе ги видиме цените, големините и материјалите за да го избереме најдобриот ТВ кабинет за опремување на префинета и елегантна дневна соба.

 

Центарот на куќата, кој го замени, за жал, во некои случаи, стариот дом е телевизорот. Таа стана фокусна точка околу која често се собира целото семејство, благодарение и на функциите што ги стекнаа телевизиите.

 

Телевизијата денес не е само уред преку кој гледаме телевизиски програми, туку стана вистински прозорец кон светот.

 TV wall cabinet

WOODEN TV CABINET AND EQUIPPED WALL IN PLASTERBOARD

Еве една оригинална идеја за опремување и декорирање на ѕид од ТВ.

Проектот е на Питер Гајани, занаетчија на гипс картон. Во овој случај, класичната идеја за ТВ кабинетот и опремениот ѕид е превртена.

 

Всушност, тој го дизајнираше и изгради ова решение мислејќи на иновативен метод за сместување на телевизорот и опремување на целата околина. Создаден е ѕид опремен со гипс картон со дрвени полици и коцки кои се спојуваат со правоаголниот носечки волумен од гипс картон што го содржи телевизорот. Сето ова на ексклузивен начин ја украсува дневната соба.

 

Играта на светлината ја создава лажниот таван од гипс картон со ЛЕД профили и светлечки жлебови што се повлекуваат што го осветлуваат ѕидот покриен со бели камења. На овој начин исчезнуваат сите телевизиски напади и сè станува поуредено, поскапоцено и сценографско.

 

Затоа стана неопходно правилно да се дизајнира аголот на ТВ, со правилно позиционирање на телевизорот и со изборот на најсоодветните елементи за мебел.

 TV wall cabinet

HOW TO PLACE THE TV CABINET

Затоа, позиционирањето на нашиот телевизор е пред се важно, да се одлучи врз основа на позицијата на оние кои ќе ја гледаат. Најдоброто растојание зависи од инчи на телевизорот и како се користи. A 40 ° полето на гледање е генерално добро за гледање филм на најдобар можен начин.

 

За поставување на телевизорот во висина, мора да се внимава погледот да биде опуштен, па затоа се препорачува просечна висина помеѓу 95 и 100 cm од подот.

 

Друг основен фактор што треба да се земе предвид е светлината. Добро е, всушност, што нема светлина што се рефлектира на екранот, па затоа осветлувањето мора да биде во позиција што не ги создава овие проблеми.

 

TV CABINET OR EQUIPPED WALL

Откако ќе се воспостави вистинската позиција, мора да се избере мебелот што е вистинскиот за нас. Изборот на најсоодветен мебел не мора да биде случаен. Во оваа статија зборувавме за тоа како да дизајнираме опремен ѕид, секако поцелосно решение од ТВ кабинет.

 

Разликата е суштинска. A   T В кабинетот на ѕидот.   е елемент за складирање што се става под телевизорот, генерално пред софата. Целосно видливи, со полици (и скријте ги сите кабли) или со врати или фиоки.

 

Опремен ѕид, од друга страна, повеќе или помалку го опремува целиот ѕид (во однос на висината или должината). Тоа може да го направи на неколку начини;

Тоа може да биде опремен ѕид кој се потпира на ѕидот или самоносен кој може да се вметне и во центарот на дневната соба.

Може да ја искористи целата должина на ѕидот или само дел. Опремениот ѕид може да биде со изложени полици и полици, или скриен.

Може да биде од дрво, челик, ковано железо и стакло или опремен ѕид целосно изработен од гипс картон.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп