+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

OEM & ODM сервиси
До ваша страна од зачнување до пакување
BK CIANDRE
Обезбедете OEM услуга на керамички маси за нашите клиенти
BK Ciandre не прави едноставно табела според барањата на нашите OEM клиенти, клучот е што приспособуваме 2 клучни точки што е целосно различно од другите фабрички:
Церамска табела нагоре
Можеме да ја приспособиме текстурата на масичката, што значи да развиеме специјална текстура на маса за еден бренд на мебел, така што овој дизајн на текстура на масата ќе биде ексклузивен на пазарот, ова е супер важно за препознавање на брендот.
Основа на церамична табела
БК Чиандре има Р. &Тимот Д со 15 години во производство на алуминиумски мебел, тој е многу искусен во структурата на алуминиумски мебел, структурата на производот треба да биде во добра рамнотежа во естетскиот дизајн на човечкото тело и нормалната секојдневна употреба.
За врвот на керамиска маса
можеме да ја прилагодиме текстурата на масичката, што значи да развиеме специјална текстура на маса за една марка на мебел, така што овој дизајн на текстура на масата ќе биде ексклузивен на пазарот, ова е супер важно за препознавање на брендот.
За основа на табела

БК Чиандре има Р. &Тимот Д со 15 години во производството на алуминиумски мебел, тој е многу искусен во структурата на мебелот од алуминиум, структурата на производот треба да биде во добра рамнотежа во естетскиот дизајн на човечкото тело и нормалната дневна употреба.

Така, за една нова основа за дизајн на маса, од 0 до одобрен финален производ, 45 дена е нашиот редовен распоред.
нема податок
Нашиот дизајн е започнувањето е. :

A. Мора да одговара на естетскиот дизајн на човечкото тело на локалниот пазар;     

B. Едноставно и убаво е тренд на глобален пазар;

C. Сопствено   и за on-line и за off-line канали за двојна продажба, така што малата тежина е супер важна;

D. Едноставно во собирот

нема податок
нема податок
Консултирајте се со вашите експерти за керамичка маса BK CIANDRE
Ние ви помагаме да ги избегнете стапиците за да го испорачате квалитетот и да ја цените вашата керамичка покривка и основа за маса, навреме и според буџетот.
BK CIANDRE

Дополнително, обезбедуваме целокупни решенија за модуларни кујнски решенија

Со глобалниName   трендовски на LEGO во секојдневниот живот, сè повеќе европски кујнски претпријатија развиваат Модуларна кујна за глобалниот пазар, што значи дека клиентот може да ги купи своите претпочитани модуларни единици за да ги состави нивните лични семејни потреби и навики за користење, ова не само што ги задоволува потребите за прилагодување, туку исто така, ги поедностави тешкотиите за прилагодување во продажбата и производството. Бидејќи умот на младата генерација е трениран со принципот LEGO, така што ако нивната сопствена кујна може да се дизајнира според принципот на LEGO, ќе претпочитаат да ја изберат нашата модуларна кујна.
Модулна кујна
Но, можеби има едно прашање, секоја куќа е со различна големина и форма, како модуларната кујна може да одговара за сите куќи? Нашата идеја е да дозволиме 90% од куќата да биде во модуларни единици, но има неколку единици во приспособени единици, што во голема мера ја намалува тешкотијата на комуникација, дизајнирање, производство и склопување, а во меѓувреме ги исполнува скроените барања Модуларната кујна е одлична опција за проекти, бидејќи ќе заштеди многу   Трошокот за работна сила на склопување, ако се работи за модуларни единици, во меѓувреме ја намалува тежината на дизајнерите и монтажните работници, така што BK Ciandre Modular Kitchen е: заштедете енергија, заштедите трошоци, заштедите на мозокот.

Покрај тоа, моменталната ситуација на пазарот е дека дизајнерите го користат целиот свој мозок за да направат идеален дизајн за клиентот, тие треба да проверат со клиентите, да проверат во фабриката за секое прашање, честопати ситуацијата е дизајнерот да прави кујнски дизајн кој не е нивниот оригинален идеи, клиентите избираат кујна која не е нивната идеална кујна поради статусот на производство, па зошто дизајнерите не можат да направат идеална за да ги наведат клиентите да изберат убава кујна за кратко време и да направат потврда?


Одговорот е да! Затоа BK Ciandre обезбедува 3D Max или SKETCH-UP Model за нашите глобални партнери (главно дизајнери), така што тие треба само да стават   нашиот модел во нивниот дизајн, тие лесно можат да ја реализираат својата дизајнерска кујна во нашата фабрика, ова е невидлива продажна алатка, лесна за дизајнерите, лесна продажба и лесно производство.

Нашиот тим
Нашиот дизајнерски тим ги потекнува своите идеи од Германија и Италија, кујната не е само да ја направи кул, мора да размисли за добра рамнотежа во естетиката на човечкото тело и функции, сите дизајни се само за да се зголеми среќата на луѓето во секојдневниот живот.

Приспособување на кујната и модуларни кујнски кабинети се главните деловни делови на BK Ciandre:

Приспособувањето на кујната е за да се задоволат личните потреби на клиентите, бидејќи се повеќе клиенти сакаат нешто посебно за нивната куќа, ние имаме дизајнерски тим за креирање лични дизајни по одредени потреби на клиентите со користење на SKETCHUP и 3D max, кои набргу можат да им го покажат вистинскиот дизајн на клиентите во нивната вистинска куќа, од друга страна, секоја кујна, имаме тим за монтажа за да направиме претходно склопување во фабриката пред да го испратиме до клиентот, со што се избегнува потенцијална грешка кога клиентот ќе ја добие.

Во меѓувреме, целата наша колекција на материјали е во меѓународна супериорна колекција.
Главната структура на кујната е 3 дела:
нема податок
Прилагодете ги вашите сопствени производи сега
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп