Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Квалитетна керамичка маса на отворено-3 1
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 2
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 3
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 4
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 5
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 1
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 2
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 3
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 4
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 5

Квалитетна керамичка маса на отворено-3

Апратирај

Детали за производот на керамичката надворешна масаОпис на производи


Нашиот врвен материјал за керамичка надворешна маса е нашата одлична продажна точка. Квалитетот на производот е препознаен од меѓународните власти. Гаранцијата за квалитетот на керамичката надворешна маса помага да се придобијат повеќе клиенти.

Цита Алтисимо.
Автоматската машина за сечење, ивица, чистење, ги прави производите совршени занаети за клиентите.

Трпезариска маса од колекцијата Citula Altissimo е изработена од исклучително издржливи материјали

и е лесен за употреба внатре и надвор од куќата поради силниот, но трезен дизајн.
100% проверка на квалитетот, строго контролирајте го квалитетот во секоја постапка.


Квалитетна керамичка маса на отворено-3 6

Алуминиумската табела:

Основата за маси BK CIANDRE може да се прошири од 1,6 M должина до 9 M, бидејќи овој дел за поврзување на масата е многу флексибилен за да ги задоволи различните барања за големина на масата. Ногата на масата е уапсен, нашиот R. & Тимот Д може да развие уникатна нога за маса по идеја на клиент.

Шаблон- врв на табела

  BK CIANDRE има дизајнерски тим за развој на керамичка текстура и завршна обработка на масата, текстура како што се мермерни серии calacata whilte, серии од сив мермер, серии од луксузни мермерни материјали, цемент   серија, серии со чиста боја, серии со цело тело, метални серии итн. за финиш имаме полиран, мат, бебешки лик, исполирана завршница, финиш на мувла итн. затоа можеме да ги приспособиме шаблоните на масата да бидат ексклузивни за нашите клиенти


Квалитетна керамичка маса на отворено-3 7
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 8

Церамски завршување

Керамиката е исто така именувана како синтеруван камен, порцеланска плоча во различни земји, но всушност тоа е истиот материјал. кој се произведува под 1300 степени со 36000 тони СИСТЕМСКА машина за пресување, затоа густината е многу висока,   не е порозен, лесно се чисти и е отпорен на гребење, отпорен на масло,   Отпорот на влијание. И многу лесно за чистење. Тоа е мармерна имитација,   создадете луксузно чувство на која било модерна или современа тема за внатрешен дизајн, но посилна од мермер, а површината може да биде мермерен допир, ние го нарековме допир на бебешко лице. уште повеќе, керамиката е антибактериски материјал,   тоа е супериорен избор на маса за трпезариско опкружување.   Керамичка маса SGS тест извештај е достапен.

Прилагодливи и уникатни решенија

Трпезаријата е најдоброто место за создавање спомени!

Квалитетна керамичка маса на отворено-3 9Квалитетна керамичка маса на отворено-3 10
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 11
Квалитетна керамичка маса на отворено-3 12

Раб на табела


Работ на масата е мазен и заоблен, тој се обработува од машината Италија-Боттеро, ние би можеле да ја прилагодиме секоја форма на маса за да одговориме на различните барања на клиентите.


Квалитетна керамичка маса на отворено-3 13

Облика базирана табела

Основата на масата има обложена алуминиумска основа, составена од два пара ногарки кои се сечат формирајќи X, поврзани со попречна шипка. Ексклузивна маса која ќе донесе многу префинетост во проектите за трпезарии на отворено.

Алуминиумска нога на табела:  

Ногарката на масата на Bk ciandre е алуминиумска. Се лее под висока преса & Висока температура,    Површината на ногата на масата е обоена во прав со увезена тигарска прашок од Европа, која е погодна за целосно временско опкружување, затоа масата BK Ciandre е широко користена внатре и надвор

Квалитетна керамичка маса на отворено-3 14

За секоја прилика

Трпезариската маса може да се избере за клиентот може да биде прилагодена според барањата на клиентите. Можете да најдете широк избор на керамички трпезариски маси доколку сте заинтересирани за јадење област, канцелариски простор, простор за конзола, трпезарија на отворено и природа.

Квалитетна керамичка маса на отворено-3 15Компанија:


• е основана во Со цврста верба и силна истрајност, успешно доживеавме години на ветар и дожд. Сега сме одлично претпријатие со водечка технологија во индустријата.
• Со цел континуирано да се развива, регрутираше таленти и формираше елитен тим. Тие имаат големи технички способности и силна сила на Р иД.
• е посветен на обезбедување квалитетни услуги за да ги задоволи потребите на клиентите.
Оставете ги вашите информации за контакт и ќе ви испратиме подетални информации за ваша референца.


нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.