+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Причини за купување керамиска маса

2022-06-03

Трпезариската маса е во центарот на вниманието во секоја трпезарија. Ако барате соодветна трпезариска маса, тогаш мора да наидете на многу избор на маса, почнувајќи од дрвена, стакло и керамика. Достапните избори се прилично огромни и треба да ги измерите предностите на достапните опции една против друга. Мора да ги оцените карактеристиките и да ја изберете табелата која не само што изгледа неверојатно, туку е и одлична во употребливоста. Добрата вест е дека BK Ciandre ги одмери овие опции за да ја пронајдете совршената трпезариска маса за вашата трпезарија. Ви предлагаме да купите керамичка растечка маса. Обликациите што привлекоа BK Ciandre керамиска табела за да се даде приоритет на оваа табела пред другите достапни опции се споделени подолу.  

Причини за купување керамиска маса 1

Тешкос

Кој знае. ’Дали се восхитувате на издржливоста на мебелот? Се разбира, никој не сака често да ги заменува предметите за мебел. Наместо тоа, инвестирањето во мебел се гледа како инвестиција што не треба да се замени многу брзо. Нашите истражувања покажуваат дека е Черамиска табела е најиздржлив меѓу сите видови маси. Керамичкиот врв е отпорен на удари, што значи дека дури и силен удар нема да ја оштети масата. Исто така, масата е отпорна на топлина, така што површината нема да добие лузни дури и кога ќе се стави рингла на масата.  

 

Проширливата функција

Оваа табела доаѓа и во верзијата со можност за продолжување. Керамичките маси што се продолжуваат може да се купат во различни големини со функционалност да бидат продолжени. Може да се продолжи за неколку гости, па дури и доаѓа во набори што ја продолжуваат масата за тројно да го зголемат капацитетот на масата. Проширувањето на масата го зголемува просторот за седење во вашата трпезарија. Оваа функција е крајно корисна за луѓе кои уживаат во честите посети од гости, пријатели и семејството.

 

Појавување на класи  

Секој сака да купи маса која ќе го подобри изгледот на нивната трпезарија и ќе изгледа естетски елегантно. Па, добрата вест е што оваа маса е достапна во различни бои. Најневеројатно е што керамичките врвови можат да бидат дизајнирани како дрво и мермер. Така, ако сакате да добиете изглед на дрво или мермер со издржливост на керамика, тогаш можете да го добиете инк-џет печатењето на нашиот омилен дизајн преку современа технологија за скенирање. Исто така, керамиката е отпорна на топлина и студ, што значи дека дури и ставањето рингла или мртов ладен сладолед победи ’Не обезбојувајте ја површината за да се осигурате дека вашата маса ќе изгледа како нова дури и по години.  

Причини за купување керамиска маса 2

Чистота пријатела

Керамичкиот материјал е отпорен на дамки што значи дека поседувањето трпезариска маса направена од керамика ќе го отстрани стресот од чистењето. Истурањето храна и течности на вашата трпезариска маса е неизбежен секојдневен феномен. Но, одличната вест е дека можете лесно да избришете се што е истурено на вашата трпезариска маса само со влажна крпа или чистење. Оваа маса е особено корисна за луѓето кои имаат мали деца кои создаваат неред додека јадат цело време.  

 

Слободно од гребаници.  

Керамичката маса е отпорна на гребнатини што го прави совршен мебел за трпезарија. Значи, ако некој ги влече чашите и чиниите, фрла шпиц предмети или дури се обиде да му ја исече храната со остар нож, нема потреба да се грижите за тоа бидејќи вашата маса сепак ќе биде мазна.  

 

Хигиена пријателно

Керамичкиот материјал не ја апсорбира водата како дрвото, што го прави зона што не се размножува за бактерии и грини. Оваа карактеристика имплицира дека таквите маси се хигиенски при употреба бидејќи можете лесно да ги исчистите без стрес од основните бактерии и бактерии. Ова го прави совршен избор за луѓе кои се свесни за здравјето кои се стремат да инвестираат во еколошки додатоци за домот.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп