Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Мало знаење приспособено од вински кабинет

Во нашата земја, со континуираното подобрување на животниот стандард на современите луѓе, луѓето почнаа да се залагаат за квалитетен живот со висок квалитет. На пример, како што винската култура е исто така дел од квалитетниот живот на луѓето, дегустацијата на виното и тибетското вино станаа незаменливо елегантно животно уживање на луѓето. Тогаш на тибетското вино му треба професионален прибор - прилагодениот вински кабинет може да постави вина со различен вкус. Постојат многу обичаи и стилови на модерни вински кабинети. Прашањето е како да го приспособите винскиот кабинет во дневната соба кој е соодветен за вас, па како да се прошири поставувањето и одржувањето на винскиот кабинет?. Ајде да анализираме здрав разум за прилагодени вински кабинети за вас, за повеќе потрошувачи да можат да го приспособат винскиот кабинет што им одговара, да го вкусат шармот на квалитетниот живот што го носи винскиот кабинет. Приспособено одржување на винскиот кабинет 1, заменете го филтерот со активен јаглен над отворот за вентилација над винскиот кабинет. 2. Измијте го винскиот кабинет еднаш годишно, извлечете го приклучокот и испразнете го винскиот кабинет пред да го чистите, а потоа нежно избришете го кабинетот со вода. 3. Заменувајте ја рамката на секои две години за да ги спречите скриените безбедносни опасности предизвикани од виното предизвикани од полици од цврсто дрво и корозија при висока влажност. 4. При чистење на кабинети, мека крпа или морски памук, натопена во вода или сапун (може да се користи од некорозивни неутрални средства за чистење). Избришете го со сува крпа по чистењето за да спречите рѓосување. 5. Не притискајте ја внатрешната и надворешната страна на винскиот кабинет, не ставајте топлинска опрема и тешки предмети на масата на горниот дел од винскиот кабинет. 6. Не користете органски растворувачи, зовриена вода, прашок за перење или киселина и други супстанции за чистење на винскиот кабинет. Не го оштетувајте колото за ладење. Приспособете го поставувањето на винскиот кабинет 1, погледнете го просторот во просторијата пред да го поставите винскиот кабинет и проверете дали има доволно простор за да поставите вински кабинет дома. 2. Кабинетот за вино треба да се постави на место без директна сончева светлина и да се држи подалеку од изворот на топлина. 3. Не го ставајте винскиот кабинет во средина каде што може да се замрзне премногу ладно. 4. Кабинетот за вино треба да биде поставен на добро проветрено место. 5. Кабинетот за вино треба да се постави на рамно и цврсто тло и да се евакуира основата на пакувањето за да се намалат вибрациите и бучавата. При движење и движење, неговиот агол на наклон не е поголем од 45 . 6, не го ставајте винскиот кабинет на место каде што влажниот гас е тежок или прскан. Испрсканата вода и нечистотија треба навреме да се избришат со мека крпа за да се спречи 'рѓа и да влијае на перформансите на електричната изолација. Како што дизајнот на обликот на прилагодениот вински кабинет станува сè поубав, перформансите стануваат се постабилни. Различни материјали како што се: цврсто дрво, повеќеслојни табли, големи основни плочи, производи од грануларни плочи од цврсто дрво се бесконечни, а клиентите ќе имаат повеќе клиенти. Можност за избор, иако цената на винскиот кабинет е различна и има многу видови, најважно е да го изберете винскиот ормар што ви одговара.

Мало знаење приспособено од вински кабинет 1

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти
Некои предлози за прилагодени кабинети во стратегијата за украсување
Некои предлози за прилагодени кабинети во стратегијата за украсување
1. Не избирајте премногу панели за кабинети во боја. Премногу боење нема да изгледа добро, а целокупното чувство ќе биде лошо. Општо земено, двете бои може да се користат како контрастни бои. 2. Изборот на рачката е првиот избор. Вратата на кабинетот е опремена со уред за враќање и прекинувач за печатење, што е особено погоден за модерни минималистички стилови. Особено кога во семејството има деца, не грижете се за деца кои не се рачно дизајнирани. 3. Ако не ја сакате трпезариската маса секој ден дома, треба да ја организирате пред секој оброк. Прибор за маса и кабинети може да се постават со многу работи. 4. За хардвер, кабинетите што се користат во нашата куќа во основа не се оштетени. Местото каде што е лесно да се оштети е вратата на кабинетот. Некои не се лесни за отворање, некои не се затвораат, чкрипат и не штедат пари на хардверот. 5. Висината на кабинетот е помеѓу 800 и 880. Висината на кабинетот се одредува според висината на луѓето кои често готват дома. Ако треба да се наведнете за да ги измиете садовите, ќе бидете уморни. Можете да го пробате во изложбениот салон на кабинетот. Најдобрата висина е исправена, само допрете го дното на мијалникот со раката.
Топ 10 керамички трпезариски маси за секој стил и буџет
Топ 10 керамички трпезариски маси за секој стил и буџет
Кога станува збор за избор на трпезариска маса, има многу опции кои треба да се разгледаат. Големината, обликот, материјалот и стилот се само неколку од работите за кои треба да размислите. Ако барате керамичка трпезариска маса, има многу опции достапни за да одговараат на секој стил и буџет. Еве ги топ 10-те керамички трпезариски маси за секој стил и буџет. Модвеј Липа 60" овална Вештачка мермерна трпезариска маса : Оваа елегантна и модерна керамичка трпезариска маса се одликува со елегантен бел вештачки мермерен врв и цврста хромирана основа. Сместува до шест лица и е совршен за мали простори. Walker Edison Furniture Company од средината на векот Модерна тркалезна трпезариска маса: Оваа модерна керамичка трпезариска маса од средината на векот има шик и софистициран изглед. Се одликува со бел керамички врв и заострени дрвени ногарки и седишта за четири лица. Трпезариска маса во фарма на Zinus: Оваа рустикална керамичка трпезариска маса има шармантен стил на фарма. Се одликува со бел керамички врв и цврсти дрвени ногарки и седишта до шест лица. CosmoLiving од Cosmopolitan чудна правоаголна трпезариска маса: Оваа чудна и разиграна керамичка трпезариска маса има уникатен и привлечен дизајн. Се одликува со бел керамички врв и златни метални ногарки и седишта за шест лица. Кањонот Јофран Кура од 3 парчиња за јадење: Овој комплет керамички трпезариски маси вклучува маса со спротивна висина и две табуретки. Има рустикален и индустриски стил со керамички врв и метални ногарки. Пауел бела кујнска количка: Ова. разноврсна керамичка трпезариска маса е совршен за мали простори или како кујнски остров. Има бел керамички врв и дрвени ногарки и вклучува складиште и вградена решетка за вино. Источен Западен мебел DLT-MAH-TP Даблинска маса: Оваа традиционална керамичка трпезариска маса има класичен изглед со завршница од махагони и керамички врв. Сместува до шест лица и вклучува лист од 18 инчи за продолжување на масата. Линон таверна колекција 3 парчиња маса во собата: Овој комплет керамички трпезариски маси вклучува маса и две табуретки и има рустикален тавернски стил. Има керамички врв и цврсти дрвени ногарки и седишта до четири лица. ДОМОВИ: Внатре + надвор Idf-3554PT-7PC-7PC Vienne сет за јадење: Овој комплет керамички трпезариски маси вклучува маса и шест столици и има шик и софистициран изглед. Има керамички врв и цврсти дрвени ногарки и седишта до шест лица. Целни системи за маркетинг 3 парчиња Тифани селска куќа за јадење: Овој комплет керамички трпезариски маси вклучува маса и две столици и има шармантен и пријатен стил на селска куќа. Има керамички врв и цврсти дрвени ногарки и седишта за две лица. Генерално, има многу Јадење на керамички. достапни за да одговараат на секој стил и буџет. Од елегантна и модерна до рустикална и традиционална, има керамичка трпезариска маса која одговара на секој дом. Размислете за големината, обликот, материјалот, стилот и буџетот кога избирате керамичка трпезариска маса за да ја пронајдете совршената за вашите потреби.
Целокупната декорација на кабинетот треба да обрне внимание на шесте главни работи за да се обезбеди подоцна С
Целокупната декорација на кабинетот треба да обрне внимание на шесте главни работи за да се обезбеди подоцна С
Кујната е место за готвење храна, што индиректно влијае на расположението на домаќинката која готви. Затоа, поставувањето комплет кабинети кои прават луѓето да се чувствуваат среќни во кујната е причина да се заљубите во готвењето. Верувам дека многу луѓе ќе го изберат целокупниот кабинет за да спасат непотребни проблеми. Целокупниот кујнски кабинет може органски да ги комбинира кујнските кабинети, операционите маси и кујнските апарати како што се органските компоненти. Декорација ефект. Значи, кои се мерките на претпазливост за целокупната декорација на кабинетот? Многупати, целокупната декорација на кабинетот е за професионален персонал. Ајде да го погледнеме заедно. Кои се целокупните мерки на претпазливост за украсување на кабинетот за целокупната декорација на кабинетот: 1. Многу луѓе одат кај големиот бренд на големиот бренд. Иако квалитетот е спакуван, а изработката е добра, неизбежно е да има нелегални трговци да купат серија комплети кабинети и да лепат други брендови на други брендови. Колку е добра етикетата? Сите сè уште треба да обрнат внимание, не заборавајте да побарате извештај од тестот и други информации за да ги видите. Мерки на претпазливост за целокупната декорација на кабинетот: 2. Цената што некои сопственици можат да купат некои попусти кога се ангажирани во специјални цени, но немојте да бидете во искушение од цената. Целокупниот кабинет генерално има илјадници или дури 10.000. Ако цената е премногу ниска, се препорачува да не го правите тоа. Сметајте дека има дефекти во пост-продажбата или на друго место. , Севкупен кабинетски плакар Прилагодени мерки на претпазливост: 3. Процесот на производство е одличен. По употребата, некои кабинети често се појавуваат отекување и деформација, бидејќи работ е неточен. Затоа, при купувањето, не само што зависи од производниот процес, туку и да се побара местото на производителот, производството и процесот итн. Мерки на претпазливост за целокупната декорација на кабинетот: 4. Квалитетот на таблата за сопствениот производител на таблата е многу важен. Продажниот персонал често вели дека се користи плочата отпорна на влага, а секако цената е скапа. Всушност, плочата отпорна на влага се обработува на плочата за густина. Во врската со трошоците, отпорните на влага и честичките се пониски од другите табли. Потрошувачите кои не разбираат лесно можат да го убедат продавачот. Пред да го купите кабинетот, се препорачува да разберете или да донесете искусни роднини да помогнат. Мерки на претпазливост за целокупната декорација на кабинетот: 5. Тврдото стврднување и хардверските додатоци се важни делови. Во моментов, многу производители користат шарки на вратите и лизгачки шини со ниски цени. Мора да обрнеме внимание на ова и да ја подобриме нивната способност да судат за квалитетот на хардверските додатоци. Мерки на претпазливост за целокупната декорација на кабинетот: 6. Попродажната услуга после продажбата е вечна тема. Зеленчукот кој не е одговорен обрнува внимание само на продажбата и ја игнорира постпродажбата. Проблемот со квалитетот не е решен навреме и несомнено ќе додаде неволја во животот на потрошувачите. При изборот на кабинет, обрнете внимание на инсталацијата и услугата по продажбата на производителот. Целокупниот кабинет обичај голем трик полжав куќа мала кујна: под 60 квадратни метри од кабинетот, кујната е генерално 5-10 квадратни метри. Се препорачува да се избере кабинет за фонтови за негово складирање и тоа не го попречува работењето на луѓето. Кујна за мал стан: Малиот стан во облик на L се однесува на 80-100 квадратни метри, должината на кујната е доволна, а кабинетот во облик на L е инсталиран за подобро да се користи аголната положба за да се направи работата поразумна. Кујна со три спални соби: кабинетите во форма на буквата У и дворедни се околу 120 квадратни метри. Ако кујнскиот шаблон е квадрат, типовите во форма на буквата У и дворедни се многу погодни. Натерајте ги луѓето да ја скратат рутата на операција во просторот. Кујна со голем простор: Големиот простор на комбинираните кабинети е околу 150 квадратни метри, а површината на кујната е повеќе од 20 квадратни метри. Изберете комбинација од кабинети за да избегнете преостанат простор. Вила Кујна: Отворената кујна на островот и кабинетот во форма на буквата Т е типичен стан во вилата. Кујната над 40 квадрати се обидува да направи отворен тип. Можете исто така да бидете островот и кабинетот во форма на буквата Т, а потоа да соработувате со голема маса за лесно да се изгради. Резиме за прилагодено уредување на вратата од цврсто дрво: Сè уште има многу мерки на претпазливост за целокупната декорација на кабинетот. Не само што мора да ја земеме предвид големината на изборот на целокупниот кабинет, туку и интегритетот на компонентите на целокупниот кабинет. Многу функции и инсталација на електрични апарати, па затоа е релативно професионална задача. Секој треба да внимава на координацијата при инсталирањето.
Како се држат керамичките површини со текот на времето?
Како се држат керамичките површини со текот на времето?
Керамички површини се популарен избор за работни површини, подови и други апликации во домови и комерцијални објекти поради нивната издржливост и естетска привлечност. Сепак, како и секој материјал, керамичките површини можат да бидат подложни на абење и оштетување со текот на времето. Во оваа статија, ќе истражиме како керамичките површини се држат со текот на времето и кои фактори можат да влијаат на нивната издржливост. Еден од главните фактори што ја одредува издржливоста на керамичката површина е нејзината порозност. Керамичките материјали може да се движат од многу порозни до практично непорозни, а тоа може да има значително влијание врз нивната издржливост. Високо порозна керамика е повеќе склона кон дамки и гребење, бидејќи порите лесно можат да ја заробат нечистотијата и другите честички, а површината е поподложна на оштетување. Од друга страна, непорозната керамика е поотпорна на дамки и гребнатини, бидејќи нема пори за заглавување на нечистотија и други честички, а површината е потврда и поотпорна на оштетување. Друг фактор кој може да влијае на издржливоста на керамичката површина е глазурата што се нанесува на неа. Застаклената керамика е обложена со слој материјал сличен на стакло кој помага да се заштити површината и да се направи поотпорна на дамки и гребнатини. Сепак, квалитетот на глазурата може да варира, а тоа може да има влијание врз издржливоста на керамичката површина. Висококвалитетните глазури обично се поотпорни на абење и оштетување, додека глазурите со понизок квалитет може да бидат повеќе склони кон чипсување и гребење. Покрај порозноста и квалитетот на глазурата, видот на керамичкиот материјал и употребениот процес на производство може да влијаат и на издржливоста на керамичката површина. Некои видови керамика, како што е порцеланот, се познати по својата исклучителна цврстина и издржливост, додека други, како што се глинените садови, се повеќе склони кон пукање и кршење. Слично на тоа, начинот на кој керамичкиот материјал се формира и пече исто така може да има влијание врз неговата издржливост. На пример, техниките на пресување и сушење кои создаваат погуста и поцврста керамика имаат поголема веројатност да резултираат со издржлива површина. Керамичките површини исто така се предмет на абење и оштетување од секојдневната употреба и околината. На пример, густиот сообраќај на нозете или употребата на абразивни производи за чистење може да предизвикаат гребнатини и абење на површината. Изложеноста на екстремни температури, како што е поставувањето на топла тава директно на керамички шалтер, исто така може да предизвика оштетување. Дополнително, киселите материи, како што се сок од лимон или оцет, можат да ја издлабат површината на керамиката доколку се остават во контакт подолг временски период. За одржување на издржливоста и долговечност на керамичката површина , важно е да се следат правилните практики за нега и одржување. Ова вклучува употреба на заштитни влошки под тешки предмети, избегнување абразивни производи за чистење и брзо бришење на излеаните и киселите материи. Исто така, важно е редовно да се чисти и запечатува површината за да се заштити од дамки и абење. Како заклучок, керамичките површини можат да бидат издржлив и привлечен избор за различни примени, но како и секој материјал, тие се предмет на абење и оштетување со текот на времето. Порозноста, квалитетот на глазурата, видот на керамичкиот материјал и процесот на производство може да влијаат на издржливоста на керамичката површина, како и секојдневната употреба и изложеноста на околината. Соодветната грижа и одржување може да помогне да се продолжи животниот век на керамичката површина и да се задржи нејзиниот најдобар изглед.
Како да се избере целокупното прилагодување на гардеробата на кабинетот
Како да се избере целокупното прилагодување на гардеробата на кабинетот
Како да изберете прилагоден кабинет? Проблем е што многу сопственици кои се во фаза на купување мебел се позагрижени. Всушност, треба само да го поделиме приспособениот состав на кабинетот и да избереме делови од компонентите на плочата на телото, панелот на вратата, масата, хардверските додатоци итн. Ајде да го погледнеме целокупниот уредник за прилагодување на плакарот! 1. Вообичаените табли за ормарски плочи вклучуваат цврсти дрвени грануларни плочи, табли со влакна со густина, повеќеслојни табли од цврсто дрво, еколошки табли, прсти од цврсто дрво, трупци од цврсто дрво. Сепак, најчесто користени и погодни за кабинети по нарачка се цврсто дрво зрнести плочи, повеќеслојни плочи од цврсто дрво, еколошки табли, прсти од цврсто дрво. Зрнести плочи од цврсто дрво (попозната како честички одбор): Предноста на оваа плоча е што перформансите на таблата се релативно стабилни и подостапни. Тоа е еден вид табла со висока стапка на употреба на пазарот. Релативно високата табла (се зголемува по ред), фреквенцијата на повеќеслојната плоча од масивно дрво е само втора по гранулираната плоча од масивно дрво, прстот од масивно дрво е релативно мал, главната причина е што цената е релативно висока и стабилноста на таблата е стабилноста на таблата. Сексуалноста е полоша. Дебелината на плочата на кабинетот е заеднички 16mm, 18mm и 25mm. Меѓу нив, најчесто се користат 16мм и 18мм. Плочите од 25 мм главно се користат за мебел како што е плакарот. Прилагодените кабинети и кабинети не се погодни за употреба. Стандарди за заштита на животната средина: Сегашните стандарди се Е2, Е1, Е0, кои ја претставуваат големината на количината на ослободување на формалдехид. Зрнести плочи од цврсто дрво (попознати како честички), плочи со влакна со густина и други вештачки плочи се детектираат со метод на перфорирана екстракција. Ослободување формалдехид на производи на ниво на Е1 9mg/100g; Количество за ослободување формалдехид на производ на ниво на Е2 30 mg/100 g, а E0 генерално се однесува на европскиот стандард. Тоа значи дека количината на ослободување на формалдехид е помала 5mg/100g. Државните регулативи мора да ги исполнуваат таблите со стандардот Е1 пред да им биде дозволено да произведуваат и продаваат. 2. Во моментов, панелите на вратите на пазарот се класифицирани на пазарот на пазарот. Постојат две варијанти како што се двојни украсни панели, огноотпорни даски, боја, порцелан, порцелан, садење (притисок на мувла), цврсто дрво, метални четки, кристални челични плочи итн., главно воведувајќи неколку вообичаени. Двојниот украсен панел е меламинска плоча. Обично користи честички од цврсто дрво како подлога. Слојот од тестенини кој се натопува и суши откако ќе се натопи во меламински лепак. Може да се направи повеќе боја, но е и релативно евтин. Тоа е дозволен избор. Широко се користи во индустријата за сопствени кабинети. Лакираната плоча на вратата има прекрасен изглед, светла боја, убава и стилска, а целокупниот ефект е подобар. Таблата на вратата за боја најчесто се користи како подлога, задната страна е меламин, изработката е комплицирана, циклусот на обработка е долг, а цената е релативно висока. Панелот на вратата за боја треба да се бојадиса повеќе пати и да се испрска и да се мобилизира. Откако бојата ќе се испрска во куќата за сушење, температурата на куќата за сушење е повеќе од 80 степени, со што се обезбедува испарливост на бојата, без иритирачки вкус и добра цврстина. Панелот на вратата за вшмукување е еден од трите главни материјали на европската врата на гардероба. Познат е и како панел на вратата за обликување. Таблата со средна густина се користи како подлога. Капсула. Впивачката плоча на вратата е богата со боја, уникатни форми и уникатни форми, а панелите на вратите не се лесно да се деформираат. Бидејќи притисокот на калапот за обликување под притисок може да се запечати на четирите страни на панелот на вратата во една, нема потреба да се запечатува, нема да има проблем со лепак за запечатување на таблата. Таблата на вратата од вистинско дрво им дава на луѓето вистинско чувство дека припаѓа на висококвалитетна (не применлива) плоча на вратата. Различни модели на површината на панелот на вратата од масивно дрво го сочинуваат европскиот и американскиот стил. Тие се луксузни и елегантни. Тие се сакани од луѓето дома и во странство. Површината може да се третира со испакнатини, но има одредена разлика во боја. Забелешка: На пазарот има еден вид имитационо дрво, кое е направено од даска со средна густина, насликана надвор или со прсти од цврсто дрво за обработка на боја. Во споредба со панелот на вратата од цврсто дрво, оваа плоча лесно се деформира, но цената е евтина. Производителот по мерка на целата куќа ве потсетува да внимавате кога купувате цврсти дрвени врати. 3. Прилагодениот хардвер на кабинетот зазема важна позиција во прилагодените кабинети. Може директно да влијае на сеопфатниот квалитет на прилагодените кабинети. Се плашам дека тестот е шарката. Не само што мора прецизно да ги поврзе вратата и панелот на вратата, туку и да ја издржи тежината на панелот на вратата, туку и бројот на прекинувачи за сопствени врати на кабинетот е дури 10.000 пати, а конзистентноста на распоредот на вратата е непроменета. . Можеби плочата на вратата не е униформа. Од оваа гледна точка, предностите и недостатоците на шарката на вратата се многу важни. Патеката за фиока е уште еден важен хардверски дел од прилагодениот кабинет. Квалитетот на водичот за фиоки е разликата во материјалите, принципите, структурите и процесите на производство на опрема. Сè додека сите обрнуваат внимание на тоа, фиоката може да го почувствува квалитетот на патеката. Има и друг функционален хардвер, како што се корпи за зачини, корпи за влечење, потпора, кутии за ориз итн.
Дали треба да се надополни целокупното прилагодување на гардеробата на кабинетот
Дали треба да се надополни целокупното прилагодување на гардеробата на кабинетот
Во услови на ограничен простор во куќата, сè повеќе семејства избираат да ги приспособат кабинетите или да дозволат столарот да прави кабинети, кои не само што можат да се „прилагодат“ за да се избегне појавата на некои ќорсокак. Сепак, многу луѓе не знаат за време на процесот на прилагодување дека прилагодениот плакар треба да се надополни. Ајде да ја погледнеме релевантната анализа со производителот на целата куќа! За да можете целосно да го искористите просторот, одберете да го направите плакарот од крај до крај, Реализација на големото складирање на плакарот од масивно дрво. Плакарот го прифаќа врвниот дизајн, а потоа со движењето на една врата создава чувство на ѕид. Просторот е поконцизен, хармоничен и унифициран и ја подобрува целокупната текстура на декорацијата. И горниот плакар, исто така, заштедува многу проблеми при чистење и хигиена. Не грижи се. Има две страни на сè, а целокупниот плакар има свои недостатоци. Како прво, тоа се рефлектира во просторија со слабо осветлување или релативно мала. Целта на користењето на просторот е вистина, но ќе им даде на луѓето чувство на депресија. Плакарот е врвот. Поради оптоварувањето, страничната табла е под голем притисок и лесно се деформира после долго време, а со тоа се скратува работниот век на плакарот. Со цел да се направи профит и да се избегне штета, ги составив следните предлози за прилагодување на вратата од масивно дрво. Откако ќе го прочитате, одлучете дали плакарот треба да биде прелиен! Општо земено, висината на просторијата е поголема од 2,4 метри од висината на таванот. , Closet нема чувство на депресија лесно. Меѓутоа, ако висината на просторијата е помала од 2,4 метри, лесно е да се донесе чувство на угнетување. Се препорачува плакарот да не се прелистува. 2. Во прилагодениот плакар, доколку изберете повеќеслојна даска со подобар квалитет, можете да избегнете и деформација на страничната даска и да го надминете проблемот со краток век на горниот плакар. 3. Ако има помалку облека и јоргани во домот, а не ви треба премногу плакар, тогаш плакарот што не го покрива може да заштеди многу плакари за да направи трошоци, но ако домот треба да се складира, има повеќе облека и јоргани. Во плакарот, треба да отворите друг простор за складирање.
Севкупно прилагодување на кабинетот од шест главни мерки на претпазливост
Севкупно прилагодување на кабинетот од шест главни мерки на претпазливост
Дали задната табла на кабинетот стои или е двојно запечатена. Едностраната задна рамнина лесно се влажни и мувла, и лесно се ослободува формалдехид, предизвикувајќи загадување, па затоа мора да имате двострано лице. Дебелината на материјалот на кабинетот треба да се праша за заштитата на животната средина на плочата на телото на кабинетот. Ако буџетот е ограничен, се препорачува да се користи огнена табла или двоен декоративен панел. Во однос на дебелината на плочата, цената од 18 mm дебелина е за 7% повисока од цената на плочата со дебелина од 16 mm. Но, работниот век може да се продолжи повеќе од двојно. Без разлика дали кабинетот користи анти-петли и неми за заптивање на рабовите не е строго затворен, тоа ќе предизвика навлегување на чад од масло, прашина и инсекти. Во целокупниот кабинет, гарнитурата со неми раб се користи за да се елиминира бучавата и да се спречи влегувањето на црви како што се бубашвабите. Може да гарантира дека храната не е загадена. Кои материјали се вештачки камења за синтетизирање материјали кои се погодни за кујнски маси, вклучувајќи огноотпорни плочи, вештачки камења, природен мермер, гранит, нерѓосувачки челик итн. Меѓу нив. Начинот на инсталација на алуминиумска фолија во кабинетот за мијалник - перформансите на запечатување на кабинетот за мијалник се понепроменети, водата и влагата не се лесни за навлегување, поефикасни заштитни кабинети, го продолжуваат работниот век на кабинетот. Не се грижи само за цената и стилот на производот, дали тој може да обезбеди висококвалитетна услуга по продажбата е перформансите на силата на производителот ако можете да обезбедите висококвалитетна услуга по продажбата. Многу мали фабрики се многу евтини, но гаранцијата е многу кратка или нема гаранција, но тешко е да се добие разумно решение откако нешто ќе тргне наопаку.
Целокупното прилагодување на кабинетот може подобро да ја одрази хуманизацијата
Целокупното прилагодување на кабинетот може подобро да ја одрази хуманизацијата
Целокупното прилагодување на кабинетот може да ја одрази и хуманизацијата како цела кујна како целина. Според работните карактеристики на кујната, кабинетот е носач, а мебелот, електричните апарати, аспираторот, шпоретот, апаратите за горење, воден слив и другите функции се разумно преместени. Органски ги спојува енергијата и горните и долните капацитети во кујната, која не само што е завршена, која е безопасна за човечкото тело, туку има и функција за разубавување на околината. Целокупниот кабинет е одделен од куќата. Според навиките и процедурите на готвењето на луѓето од човечкото инженерство, тој комбинира низа функции, така што функциите на перење, сечење, горење и складирање може да се завршат во серија севкупни системи на кабинети. Во основа се постигне степен на наука и интеграција. Системот на кабинетот вклучува кујнски мебел од шпорет, чинија, лажичка, тенџериња и други прибор за готвење, како што се подни кабинети, висечки кабинети, работни површини и резервоари за перење и хардверски додатоци. Кабинетот се развива брзо, а сега се повеќе стилот, стилот, материјалите и изгледот на потрошувачите почнаа да му придаваат големо значење на кабинетот. Во целокупниот кабинет, површината на кабинетот е низа активности како што се корисникот сече зеленчук секој ден. Обрнете се повеќе и повеќе внимание на барањата за квалитет на кабинетот. Во моментов, работните површини на фабриката за домашни кабинети Jingzhi главно се поделени на два вида: вештачки камен и природен камен. Секако. Природниот камен главно е поделен на мермер и гранит. Оние со либерални уметности се мермер. Обично, природниот камен се продава по купувањето. Клиентите треба да бидат обработени преку трговецот пред да можат да бидат поплочени на земја. Според продавачот, кога купувачот го купува целокупниот камен, тој се купува по цена од метар квадратен, а потоа трговецот со камења дошол да ја измери вратата пред да ја сече и преработи во фабриката за преработка (вклучувајќи сечење, шилење, туѓ паркет итн. .) и се испраќа до клиентот до клиентот Домашната инсталација се поставува на лице место. Неговата главна предност е: евтина цена, природен модел, висока цврстина, густина, отпорност на абење итн. Сите убави облеки од цвеќињата и зелените се на дното на домот, што е многу погодно за домашната атмосфера на младите. Ако имате срце, можете да бидете главниот орган за синтетизирање на кулоари. Внатрешната структура на целокупниот плакар е исто така доста орган. Телото на кабинетот може да биде разновидни кабинети. Според големината на внатрешниот простор и личните преференции, изберете неколку подшкафчиња за бесплатна комбинација. Целокупниот плакар е попогоден за неволјите што ги носи декорацијата и целосно искористете ја просторијата на собата за разумно да го спроведете целокупниот дизајн на плакарот, кој може подобро да ја одрази хуманизацијата и да ги задоволи нивните сопствени потреби.
Севкупен избор на производители на кујна
Севкупен избор на производители на кујна
Процесот на производство на целокупниот плакар е различен од купениот мебел од типот на чинија. Пред сè, дизајнерот ќе има близок контакт и комуникација со корисникот, ќе ги разбере хобиите на корисникот и неговиот домашен стил, а потоа ќе го измери. Дизајнирајте разумен целокупен плакар. Во овој период, дизајнерот ќе обезбеди компјутерски рендери. Откако корисникот ќе биде задоволен. Како да се избере целокупниот производител на кујна за да се обезбеди квалитет? Поради добриот целокупен пазар на кујни во овој период, вкупните производители на кујни постепено се зголемуваа. За да се обезбеди целокупниот квалитет на кујната и економските придобивки, неопходно е да се открие како да се најде производител. Кога барате производители преку размер, а потоа го барате целокупниот производител на кујна, бидејќи клиентот често го бара за прв пат, не знам кој може да го обезбеди квалитетот на кујната и да доживее ниска цена, па затоа само најдете го производителот. За да се гарантира, цената е релативно висока. Всушност, кога бараме производители, треба само да најдеме производители од големи размери, особено производители со долгогодишно искуство во производството, кои можат да обезбедат квалитет и висок квалитет. Потоа, изберете го производителот според репутацијата. Секој производител со подобра уста на кујната може да го обезбеди квалитетот на бенчмаркинг кујната и да ја продаде по евтина цена. Репутацијата во индустријата ќе биде подобра. Општо земено, производителите со подобра репутација во индустријата можат да обезбедат севкупен квалитет на кујната, а цената е ниска. За голем број клиенти на кои им е потребна целокупната кујна, кога го барате целокупниот производител на кујна, треба само да најдете поголем, подобар углед и производители со повисоко реноме. Пребарувањето за целокупниот производител на кујна треба да се изврши според програмата. Само од квалитетот до следната услуга по продажбата може да се гарантира проблемот, особено проблемите со проектот по продажбата ќе бидат игнорирани од многу производители на кујни во целина. Ако корисникот не го анализира при пребарувањето, лесно е да се направи грешка. Затоа, се надеваме дека сите внимателно ќе го анализираат и потоа ќе го пребараат. Целокупната кујна има добар изглед, високо техничко ниво, квалитет на висока цена, добра услуга, кај повеќето производители на кујни. Секое висококвалитетно место може да се види кај нас. Ова е оригиналниот резултат на луѓето во споредба со голем број целокупни производители на бањи и придонесува за идниот развој на целокупната бања. Во споредбата по продажбата на повеќето севкупни производители на кујни, ние се издвојуваме, но очигледно е невозможно да се има услуга по продажбата. Исто така, се надеваме дека сите ќе ги проверат квалитетот и техничките проблеми на целокупната бања. Производителите на целокупни кујни со висок квалитет мора да имаат технички гаранции и можат да прават различни производи според преференциите на луѓето. Секој чекор од целокупната кујна има професионален лидер одговорен за тестирање за да се осигура дека целокупниот ефект по производството на производот не е погрешен. По квалитетниот скрининг, трошоците за целиот производител на кујна, евтините трошоци можат да го водат разбирањето на луѓето, но не е можно да биде првичната цел на соработката.
Не газете на овие 5 јами кога избирате прилагодени кабинети
Не газете на овие 5 јами кога избирате прилагодени кабинети
Во кујнската декорација на домот, многу сопственици ќе изберат да го прилагодат кабинетот. Бидејќи сите не се особено запознаени со ова, некои сопственици ќе бидат измачувани. Денес, ќе ве научам што мора да одгледувате при изборот на сопствен кабинет за да избегнете да бидете дупнати! Јама 1: Дебелината на дебелината на кабинетот прилагодениот производител на кабинетот е различна. На пример, дебелината од 18 мм е 16 мм од 16 мм од 16 мм Цената на таблата е 7% поголема, а кабинетот што го користи плочата со дебелина од 18 мм е исто така подолг. Може да осигура дека масата не пука и панелот на вратата не се деформира. Точки на јама 2: Задниот панел е едностран заптив. Некои лоши трговци ги отсекоа материјалите и само еднострано запечатување на задната плоча. На овој начин, кабинетот лесно се влажни и мувла, предизвикувајќи загадување. Се препорачува да се избере заптивка со две лица. Точка 3: Доставениот извештај за тестирање е кабинетот произведен од формален производител кој е квалификуван според суровината, мора да издаде готов тест извештај и експлицитно да ја наведе содржината на формалдехид. Некои лоши трговци шпекулираат под услов извештајот за проверка на готовиот производ на суровината, а заштитата на животната средина на суровините не е еднаква на заштитата на животната средина на готовиот производ. При купувањето, од сите се бара да го достават извештајот за проверка на готовиот производ на кабинетот. Точка на дупчење 4: Нема раб против лебарки за да се запечати кабинетот со нем раб. Силата на ударот се намалува кога вратата на кабинетот е затворена за да се елиминира бучавата и да се спречат лебарки и други инсекти. Секој мора да праша кога купува! Јама 5: Сите во гарантниот период се сеќаваат дека производителите кои се осмелуваат да гарантираат 5 години ќе бараат повисоки во однос на материјалите и производството. Кога нарачувате прилагодени кабинети, мора да го поставите прашањето за периодот на поправка на Qingbao.
нема податок
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.