+15 години Најдобро минималистички мебел Р &D MANUFACUTURE.

Поставувањето мермер на ѕидот главно вклучува суво закачување, влажно закачување, влажни налепници, лепило Св.

   Поставувањето мермер на ѕидот главно вклучува методи како суво закачување, влажно закачување, влажни налепници и лепливи налепници (истите)    1. Закачување    Суво закачување е да се фиксира мермер на ѕидот со стандардни суви привезоци (аголно железо, завртки за проширување итн.), што е погодно за изградба на тежок надворешен ѕид мермер. Мерките на претпазливост при суво висечка конструкција се како што следува.    (1) Обрнете внимание на плошноста на аголното железо, а неговата плошност директно влијае на рамната брзина на мермерот.    (2) Некои суви приврзоци треба да се заварат на самото место со аголно железо. Обрнете внимание на големината и големината на големиот Ryshi за време на изградбата. Мора да одредите кој мермер треба да виси пред мермерот, како што е ТВ. При заварување, специјалната завртка се поставува според полицата на телевизорот за да се подготви решетката за кука на телевизорот при инсталирање на Дали.    (3) Поставете ја шаблонот за да поставите мермер, зајакнете го фиксирањето со лепак за облак, а потоа поврзете ги на мермер и аголни лавици со сув лепак за висење за да обезбедите доволна количина на лепење на мермер.    (4) Не ставајте го лепилото на мермерната површина кога ќе го залепите мермерот.    2. Влажно виси.    Влажното обесување е исто така најчесто користен метод на градба за мермер со тешки надворешни ѕидови. Процесот на операција е како што следува.    (1) Изберете ја шемата на мермерната шема за да го одредите редоследот и начинот на поплочување.    (2) Повлечете ја хоризонталната линија и вертикалната линија, една хоризонтална и две вертикални за да ја обезбедите плошноста.    (3) Фиксирајте го мермерот по редоследот на шаблонот и фиксирајте го во четири завртки за проширување во ѕидот според големината на мермерот. Отворете жлеб во форма на буквата У на задниот дел од мермерот, притиснете го бакарот до отворот во форма на буквата У според отворот во форма на буквата У според отворот во форма на буквата У. Поправете ја насоката (поправете ја со гума за џвакање облак), и закачете ја бакарната жица на завртките за проширување откако ќе ја исушите за да се осигурате дека врската е цврста.    (4) Инфузија на цементен малтер од петиции за да се зголеми адхезијата. Пред да се наводнува малтерот, задниот слој на каменот треба да се навлажни на ниво на основата, а материјалот за шиење треба привремено да се затвори до дното на каменот за да се избегне истекување. Малтерот за истурање треба да се изведува во слоеви кога висината на истурање треба да се изведува со цементен малтер 1:2,5. Секој слој треба да биде 150-200 mm и да не надминува 3/1 од висината на плочата. По првичната кондензација, може повторно да се изведе слој од цементен малтер (Забелешка: мермер во светла боја користи бел цемент и градежен лепак)    3. Влажна стипка    Начинот на влажни налепници е ист како и процесот на ѕидни плочки. Ако мермерот е тенок, а квалитетот не е тежок, овој метод може да се користи. Генерално се користи за мермер на ѕидови со висина не поголема од 1500 mm.    4. Вртежливи    Главните точки на конструкцијата на адхезија се како што следува    (1) Пред налепницата, ѕидот треба да биде рамен, а третманот од грасрут треба да биде рамен, но не премногу лизгав. Поради трошокот, лепилото на налепницата нема да биде премногу густо. Ако ѕидот е рамен и вертикален, тешко е да се израмни мермер.    (2) Промешајте ги прашокот и водата во облик на џуџе во согласност со пропорцијата на упатствата за мермерни гуми за џвакање, исчистете ја основата и изгребете цемент со дебелина од 4-5 мм со нож во форма на заб на ниво на грасрут.    (3) Ставете ја мермерната плоча и компактен (специфична конструкција може да се изврши со повикување на барањата на мермерната гума за џвакање).    (4) Обрнете внимание на фиксирањето на шината и на шината од 9 мм на ѕидот. Прифатете голема завртка за самонападна точка на завртката, отворете ја дупката на задниот дел од каменот (повеќе од 4 дупки) и поправете ја со лепак за сушење А и Б и камења за облак истовремено за да се осигурате дека мермерот е поврзан со грасрут.    (5) Односот на распоредување на лепилото треба да ги задоволува барањата од прирачникот за производот. Гумената течност треба да се избрише рамномерно на грасрут и задниот дел од каменот назад. При позиционирањето, треба да биде точно, и веднаш исцедете ја пулпата за да се најде рамна, да се најде позитивно, да се изврши фиксација на врвот и картата.

Поставувањето мермер на ѕидот главно вклучува суво закачување, влажно закачување, влажни налепници, лепило Св. 1

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Како да купувате мебел преку Интернет: Керамичка трпезариска маса
Како да купувате мебел преку Интернет: Керамичка трпезариска маса
Дали знаевте дека можете да купувате мебел преку Интернет? Вистина е! Всушност, купувањето мебел преку Интернет може да биде одличен начин да најдете уникатни парчиња што можеби нема да ги најдете во вашите локални продавници. Плус, може да биде многу поудобно отколку да одите од продавница до продавница. Значи, ако барате нова керамичка трпезариска маса, еве неколку совети како да купувате мебел преку Интернет. Зошто керамичките трпезариски маси се толку популарни? Црамички трпеци се популарен избор за сопствениците на куќи овие денови поради повеќе причини. Прво, керамичките маси се издржливи и лесни за нега. Отпоруваат на гребење и дамки, а може да се избришат со влажна крпа. За почеток, тие нудат елегантен и стилски изглед кој лесно може да го надополни секое д éКор. Плус, тие. ’лесно се чисти и одржува, што е идеално за зафатени семејства. Керамичките маси се исто така издржливи и долготрајни, така што победивте ’не мора да се грижите за нивна замена во скоро време. Керамичките маси се исто така отпорни на топлина, што ги прави идеални за домови со мали деца или домашни миленици. Второ, керамичките маси се достапни во широк спектар на стилови, бои и големини за да одговараат на секој вкус или буџет. Трето, керамичките маси се ниско одржување; тие не бараат редовно полирање или депилација како мебелот од дрво. И, конечно, керамичките маси се разноврсни; тие можат да се користат внатре или на отворено, во свечени трпезарии или секојдневни семејни соби. И ако вие. ’барате уникатна маса, има многу керамички опции за избор. Без разлика дали сакате класична тркалезна маса или помодерна правоаголна маса, вие ’сигурно ќе најдете керамичка опција која одговара на вашиот стил. Значи, ако ти... ’повторно на пазарот за нова трпезариска маса, керамиката дефинитивно вреди за возбуда. Како да купувате мебел преку Интернет? Кога станува збор за купување мебел преку Интернет, има неколку работи што треба да ги имате на ум. Прво, измерете го просторот што го имате на располагање. Ова ќе се погрижи да не завршите со керамичка трпезариска маса која е премногу голема или мала за собата. Второ, земете го предвид стилот на мебелот и целокупниот изглед за кој сакате. Дали сакате нешто модерно или традиционално? Со толку многу достапни опции, важно е да ги намалите вашите избори пред да започнете со купување. И на крај, не заборавајте да ги земете предвид трошоците за испорака кога ги разгледувате цените. Откако ќе ги земете предвид сите овие фактори, ќе бидете подготвени да ја пронајдете совршената керамичка маса за вашиот дом. Совети за одржување на вашата керамичка трпезариска маса Керамичката трпезариска маса е прекрасен и уникатен додаток за секој дом, но важно е да знаете како правилно да се грижите за неа за да ја обезбедите нејзината долговечност. Еве неколку совети: Прво, избегнувајте да користите груби хемикалии или средства за чистење на вашата керамичка маса. Наместо тоа, одлучете се за нежни, неабразивни решенија. Не користете абразивни средства за чистење или перничиња за чистење, бидејќи тие може да ја оштетат површината на масата. Исто така, можеби ќе треба периодично повторно да ја затворате масата за да ја заштитите од дамки и излевање. Второ, не заборавајте да ја заштитите вашата маса од елементите - екстремните температури може да предизвикаат пукање или чипнување, затоа задолжително користете покривки за маса или тркачи на топло време и подметачи на ладно време. Внимавајте да не ставате топли јадења директно на масата, бидејќи тоа може да предизвика пукање или лудило. Конечно, внимавајте кога преместувате или ракувате со керамички маси - тие се деликатни и треба внимателно да се третираат. Со малку труд, можете да ја задржите вашата керамичка трпезариска маса да изгледа убаво во годините што доаѓаат! Зошто да купиме мебел? Можете директно да го изберете дизајнот и бојата на интернет за да го видите ефектот, деталите и вистинската слика. Имаме и офлајн агенти и физички продавници за да ја видат и допреме вистинската трпезариска маса или да испраќаме примероци до клиентите. Купувањето преку Интернет е поудобно, а директното поставување нарачки обезбедува бесконтактна безбедност за време на епидемијата, а сега странските трговци на големо не можат да дојдат во Кина за да учествуваат на изложби, тие можат да ги видат нашите производи и директно да комуницираат онлајн, што ќе биде поудобно и побезбедно.
Како да изберете трпезариска маса од рок панел?
Како да изберете трпезариска маса од рок панел?
Масата од камени плочи е избор за многу луѓе да купат маса. Масата од карпести панели е направена од оброци направени од камени плочи како главен материјал. Општо земено, мебелот составен од камени плочи ретко се меша со други материјални материјали. Ретко се користи од главните материјали и помошни материјали. И четирите стапки и панелот се карпести плочи. Повеќето од врските помеѓу панелите и панелот се исто така исти. Карпестата маса е полна со античка керамичка трпезариска маса, која изгледа стабилно и силно. Ова е голема предност на тоа. Недостаток е што лесно се гребе и лесно се отпушта. Дозволете ми да ве запознаам како да изберете керамичка трпезариска маса. 1. Целокупна убавина: целокупниот изглед е елегантен, мазни линии, заоблени агли, тивка бела боја на слонова коска, извонредна изработка, интегрирање на чувствата на руралните и пасторалните чувства, дополнети со вистинскиот накит, за да се создаде топол, удобен и разновиден живописен простор за живеење. , толкување на романтиката, невиноста, природата и модата уникатни за корејската култура. Овој ресторан, трпезариска маса и стол во стил на декорација во корејски стил е полн со практичност, убавината во спокојството е природна благородна и елегантна, мала, елегантна и исклучителна. 2. Ако мебелот од дневната соба и ресторанот е квадрат или правоаголен, дијаметарот на тркалезната работна површина може да се зголеми од 1500 mm. Во обичните мали и средни куќи, ако користите трпезариска маса со дијаметар од 1500 mm, таа често е премногу голема. Можете да направите тркалезна маса со дијаметар од 1380mm. Може да седат и 8-9 луѓе, но изгледа дека просторот е попростран. Ако користите трпезариска маса со дијаметар од 900 mm или повеќе, иако можете да седите со многу луѓе, не е препорачливо да ставате премногу фиксирана столица. На пример. Ќе ставам 4-6 столчиња. Кога има многу луѓе, користете стол на преклопување, а столчето за преклопување може да се собере во просторијата за складирање. 3. Работ на долниот дел од трпезариската маса користи крива во форма на бран. Задниот дел на столот користи прекрасни ленти во облик на вентилатор со златно совпаѓање со ткаенина. Иако е направен од карпести плочи, нема дебела смисла. Карпестата плоча е издлабена со материјалите. Без разлика дали се работи за рамката или ногарките на трпезариската маса, тоа е одличен занает, како и целокупната античка форма. 4. Европските трпезариски маси исто така треба да обрнат внимание на совпаѓањето. Белата трпезариска маса со бела трпезариска столица има и европски стил, со силна рурална атмосфера, толку тивка и удобна. Оваа статија го воведува купувањето на керамичка трпезариска маса. Се надевам дека ќе биде корисно за сите! Сакате да дознаете повеќе за релевантните информации за керамичката трпезариска маса, ве молиме обрнете повеќе внимание на нашата веб-страница! Пријатели кои треба да ја купат керамичката трпезариска маса, добредојдовте да не контактирате!
Како да не бидам измамен кога купувам маса од рок панели?
Како да не бидам измамен кога купувам маса од рок панели?
Секогаш го слушам името за купување мебел од рок штица, „Ten Nine Pit“, така што сите веројатно ќе бидат полни со страв, но не е многу усовршено како да го препознаете, а камоли истите камења од иста земја. Има разлика. Керамичката трпезариска маса е трпезариска маса направена од оброци направени од камени чинии како специфичен материјал. Општо земено, мебелот составен од камени плочи е многу редок помешан со други хемиски суровини. Многу е мал од клучни состојки и помошни материјали. Четирите стапки и контролните табли се карпести плочи. Огромното мнозинство на врски во средината на контролната табла се исти. Ајде да погледнеме како да избегнете купување фалсификати кога купувате керамичка трпезариска маса. 1. Разлика дали тоа е рамка рок плоча рамка рок плоча дека полицата е камен плоча, и местото каде што големите материјали се сите плочи. Постојат две причини за оваа ситуација. Едното е квалитетот на карпестите плочи, другото е дека структурата е во основа клинци и е подложна на топлинско ширење и контракција. Ноктите не се исти како камената плоча. Второ, разликувајте дали забот за поврзување на плочата за заб е мебел што е зашиен со лепак со дел од гел или камена плоча, а потоа мебелот направен со забната плоча. Однадвор се чувствува како камена плоча. Двата типа рамни карпести плочи и дрвениот мебел што ги поврзува забите се нарекуваат мебел од камени плочи. Во основа, гледаме дека повеќе од 80% од мебелот од рок панели е вака. Трето, разликувајте дали конструкцијата на теглата е технологија која вообичаено се користи во мебелот од карпести панели. Општо земено, двете споменати претходно ретко се користат во структурата на тенон-и-мортизирање. Домашното е сè уште многу популарно за конструкции со тегла, бидејќи коефициентите на експанзија на метални и карпести плочи се многу различни. Структурното поврзување не е конструкција со тегла и лесно се олабавува во подоцнежниот период. Четврто, видете дали површинскиот третман генерално се третира со многу техники за површинска обработка. Голем сет на депилација и депилација, и тоа не е занемарливо. Меѓу нив, густиот кит прска разни бои, што колективно се нарекува желба да се покрие фракцијата. Оваа статија го воведува начинот на купување фалсификати при купување керамичка трпезариска маса. Се надевам дека ќе им помогнам на сите кои сакаат да знаат повеќе информации за керамичката трпезариска маса, ве молиме обрнете повеќе внимание на нашата веб-страница!
Кога купувате трпезариска маса, кои се изборот на материјали?
Кога купувате трпезариска маса, кои се изборот на материјали?
Поважен мебел на масата, бидејќи ова е маса за оброци. Луѓето јадат три оброци на ден, а скоро секое семејство ќе има трпеза повеќе од секое семејство. Оригиналното значење на трпезариската маса се однесува на масата за оброци. Според материјалот, може да се подели на камени маси, челични и дрвени трпезариски маси, трпезариски маси од камени плочи, трпезариски маси од камени плочи, маси за кафе од камени плочи, трпезариски маси од жад, трпезариски маси од жад, маси за кафе од жад, трпезарии со камени облаци табели итн. Дозволете ми да го запознаам изборот на материјал при купување трпезариска маса. 1. Трпезариската маса од карпеста плоча и карпестата плоча е поделена според типот на карпеста плоча и може да се подели на многу видови. На пример, црн орев, даб, црвено дрво зебра, брест, бело восочно дрво итн. Моментално популарно. Предноста на трпезариската маса од карпеста плоча е заштита на животната средина и издржливост, поеколошки од вештачката даска, а од изгледот Керамичката трпезариска маса има природна текстура и боја, што изгледа многу убаво. Во исто време, тој е поиздржлив. 2. Обликот на стаклената маса е концизен и стилски, едноставен за чистење и не е лесно да се деформира поради воздухот. Иако е цврста и отпорна на температура, потребно е внимателно да се избере квалификувана и висок интензитет за да се зацврсти стаклената трпезариска маса за да се избегне пукање на работната површина на работната површина, особено за семејства со деца. 3. Трпезариската маса Tengyi Tengyi е природно едноставна и едноставна, поради што луѓето се чувствуваат елегантно и поетско, но ќе има нерамномерност. При поставување на садови потребно е внимателно да паѓате, а нечистотијата лесно се сокрива. Не е лесно да го чистиш. Доколку сте зафатени или мрзливи или запоставени, се препорачува да не купувате трпезариска маса од ратан. 4. Камените трпезариски маси вклучуваат камени чинии, камења што горат оган, карпести плочи и друг камен. Меѓу нив повеќе се користи масата од камени плочи. Масата со карпеста плоча изгледа релативно мазна и текстура. Сепак, лесно е да се зрачи со карпестите плочи кои не се должат на суровините. Масата на масата на масата од карпестата плоча во зима е склона кон студ, што не е погодно за јадење на постарите и децата. Горенаведеното е изборот на табелата составена од Xiaobian. Се надевам дека ќе им помогнам на сите. Најдобро е да изберете цврста и убава карпеста маса за избор на трпезариска маса, а особено да обрнете внимание на видовите и квалитетот на карпестите плочи за да не бидете измамени. Ние сме компанија која е специјализирана за производство на маси и столчиња за јадење. Таа е посветена на создавање стандарди за работа, научен менаџмент, уникатни и вкусни брендови за мебел. Настојувајте да ги задоволите потребите за потрошувачка на секој корисник на мебел и искрено добредојдете ги новите и старите клиенти да дојдат на водство!
Кои се техниките на поправка на пукнатини на мебел од карпеста плоча? Како да се избегне употребата на крзно од карпести панели
Кои се техниките на поправка на пукнатини на мебел од карпеста плоча? Како да се избегне употребата на крзно од карпести панели
Доколку се појави феноменот на пукнатини, тоа ќе влијае на естетиката. Во тоа време, треба да се поправи навреме. Кои материјали ги користите за поправка на пукнатини од карпи? Ајде да погледнеме со уредникот. Материјали кои се користат за поправка на карпите празнини. 1. Ако сакате да ги поправите пукнатините на карпестата плоча, можете прво да го исецкате весникот или старата книга, а потоа да измешате соодветна количина стипса со скршениот весник, да ја истурите во тенџерето, а потоа да истурете соодветна количина вода. Гответе го под шпорет, гответе додека не се згусне и на крајот наполнете ја смесата што е изматена во пукнатините на карпите. Откако смесата целосно ќе се исуши, пукнатината ќе стане многу цврста. Доколку сакате да ги поправите пукнатините на карпестата плоча, можете да измешате и соодветно количество чипс со бел лепак и задолжително добро промешајте, па наполнете ја смесата во пукнатините од карпите, почекајте смесата целосно да се исуши. , потоа користете шкурка за да ја полирате површината на пукнатината со шкурка. Ако површината на пукнатината на карпестата плоча е голема, прво исечете ја пукнатината на неколку мали шевови со нож, колку е помала, толку подобро, а потоа наполнете ги подготвените дрвени парчиња во секоја пукнатина, а потоа користете го шкурката за да ја полирате површината на пукнатина. Поправката во пукнатината може да биде поуниформа. Кои се мерките на претпазливост за употреба на мебел од карпести плочи? Во секојдневниот живот, треба да се трудите да го држите камениот мебел подалеку од топлинскиот извор, особено семејствата кои живеат на север. Двете се премногу блиску, а феноменот на локално пукање, деформација и предупредување поради висока температура ќе се случи поради високата температура. Во секојдневниот живот, исто така, мора да избегнувате долгорочно изложување на карпестиот мебел. Ако целокупниот или локалниот дел од карпестиот мебел е изложен на сонце долго време, лесно е да се предизвика целокупниот или локалниот дел од мебелот од карпа. Трето, поставувањето на мебел од камени плочи е исто така многу особено. Не може да се стави на суво, место каде што е премногу влажно, не може да се стави на место каде што лесно се прима. Инаку, оток, мувла и други појави. Горенаведеното е детален вовед во материјалите што се користат за поправка на пукнатини од карпи и мерки на претпазливост при употреба на мебел од карпести плочи. Се надевам дека ќе им биде од помош на пријателите на кои им е потребна. Кога ги поправате пукнатините на карпите, откако ќе совладате одредени вештини за поправка, можете да избегнете неуспешна поправка и да влијаете на убавината.
Кои се причините за пукање на камениот мебел? Погледнете како се одржува производителот!
Кои се причините за пукање на камениот мебел? Погледнете како се одржува производителот!
Денес, мебелот од карпестата плоча станува сè повеќе фаворизиран од потрошувачите. Тоа е токму поради неговата материјална заштита на животната средина и здравје, чиста текстура и природен, висок, па многу луѓе сакаат да избираат мебел од карпести штици. Сепак, некои луѓе не вршат низа одржување откако ќе купат мебел од камен, предизвикувајќи пукање, свиткување, деформација и други појави. Зошто мебелот од карпеста плоча создава пукнатини? Како да го одржувате? Ајде да погледнеме што велам подолу. Зошто пука мебелот од карпеста плоча? Прво, времето се менува. Дури и ако квалитетот на камениот мебел е со добар квалитет, поради студената и топла зима и лето, тој не може да се замени на крајот на годината. Како резултат на тоа, влажноста во воздухот е премала и лесно ќе се појави. Второ, технологија за обработка на мебел од карпеста плоча. Во текот на производниот процес на фабриката за мебел, доколку се изврши изборот и начинот на производство на материјали за правопис, материјалот на лепилото, бојата на бојата итн. Доколку не се користи правилно, тоа директно ќе влијае на квалитетот на фабриката за мебел. Како треба да го одржуваме? При купување на мебел од карпести штици, според локалните климатски промени, треба да се избере соодветниот карпест мебел од видовите дрвја. За некои високи температури и влажни области, не се препорачува секој да користи камен мебел, а висококвалитетните карпести плочи треба да се избираат според околината. За мебел од камени плочи, мора да се обидеме да избегнеме силно светлосно зрачење. Најдобро е да изберете масло за доење погодно за камени плочи и редовно да нанесувате есенцијални масла за да ја заглавите водата за да спречите пукање и деформација во подоцнежниот период. Зошто може да пукне мебелот од карпеста плоча? Како да го одржувате? Горенаведеното е воведено од Xiaobian. Се надевам дека ќе ти помогнам. За време на процесот на употреба, мора да обрнете внимание на.
На овие аспекти на карпестата маса мора да им се посвети внимание во овие аспекти!
На овие аспекти на карпестата маса мора да им се посвети внимание во овие аспекти!
Одличниот квалитет на керамичката трпезариска маса натера многу луѓе да ја изберат. Масата со карпести панели, исто така, почна да влегува во милиони домаќинства. Доколку дома се поставени комплет камени маси и столови, тоа не само што го одразува истакнатиот идентитет и статус на сопственикот, туку и го истакнува елегантниот животен вкус. Погрешниот начин на употреба ќе го уништи изгледот на мебелот, па дури и ќе го скрати работниот век на мебелот. Сепак, многу луѓе западнаа во разни недоразбирања во процесот на користење на карпестата трпезариска маса. Дозволете ми да воведам некои недоразбирања во употребата на керамичката трпезариска маса за да избегнете гром. Прво, масата се става на масата на камената плоча за да се купи дома. Прво, размислете за поставеноста на трпезариската маса. Сончевата светлина често се исфрла директно, веднаш до влезот за климатизација и шпоретот, а трпезариската маса не е соодветна, што лесно може да доведе до пукање и деформација; влажниот агол исто така треба да обрне внимание на тоа. Правилна практика: Карпестите маси и столови треба да бидат одвоени од ѕидот 5 до 10 cm за да останат при вентилација; ставете го стабилен, ако често е во нестабилна состојба, лесно е да се предизвика локално олабавување; Кога е потребно, двете нежно се подигнуваат заедно. 2. За да се загреат и да се спречат траги, многу луѓе ќе стават покривка за маса, стакло, ПВЦ таблета итн. многу луѓе ќе ја заштитат масата до одреден степен, но исто така ја намалува керамичката трпезариска маса. Квалитетот на користењето. Да не зборуваме, има намалени поени во прекрасен изглед. Правилна практика: Препорачани кристални влошки, ставете ги кога се користат, отстранете ја ако не е потребна и кристално чиста, практична и убава. Трето, кога масата е сплескана кога масата е нерамна, ние сме под влијание на традиционалните навики и ќе користиме камени плочи, железни парчиња или цигли за да ги подмачкаме. Предизвика оштетување на внатрешната структура на трпезариската маса. Правилен пристап: изменете ја подлогата или користете голема површина од тврда пластична чинија за да ја постигнете целта за поставување на четирите ногарки на трпезариската маса. Четврто, повторно употребете ги парталите, понекогаш ќе бидеме мрзливи и повторно ќе ја употребиме валканата партал, така што само нечистотијата постојано ќе се трие на површината на масата. Правилна пракса: При чистење и одржување на трпезариската маса, прво мора да одредите дали парталот што го користите е чист. Откако ќе ја исчистите или избришете прашината, задолжително превртете ја или сменете ја чистата крпа пред употреба. 5. Кога методот на загадување со нафта се постапува во несоодветна трпезариска плоча со масло, многу луѓе ќе изберат алкохол и други течности за да ја исчистат. Се верува дека овој метод на чистење е потемелен. Работи со трпезаријата. Правилна пракса: Освен маслото на дрвениот мебел, преостанатиот чај е одлично средство за чистење, избришете го на мебелот, а потоа испрскајте мала количина пченкарно брашно за бришење. На крај може да се исчисти пченкарното брашно. Пченкарното брашно може да ја апсорбира целата нечистотија што се апсорбира на површината на мебелот, така што површината на бојата е мазна и светла. Керамичката трпезариска маса е поздрава и поеколошка во споредба со трпезариската маса, што е во согласност со концептот на луѓе кои сега бараат зелен дом. За мебелот, од една страна, мора да уживаме во искуството за користење, од друга страна, мора да го разбереме и правилниот начин на користење и да се обидеме да го продолжиме работниот век на мебелот. Горенаведеното се некои недоразбирања дека многу луѓе ќе паднат во процесот на користење на керамичката трпезариска маса. Се надевам дека секој може да ја подобри употребата откако ќе ја прочита оваа статија. Пријатели кои треба да ја нарачаат керамичката трпезариска маса, добредојдовте да не контактирате!
На што обрнувате внимание на карпестата маса?
На што обрнувате внимание на карпестата маса?
Масата со карпести панели е многу текстурана по изглед и материјал и е сакана од потрошувачите. Масата од карпести панели е направена од оброци направени од камени плочи како главен материјал. Општо земено, мебелот составен од камени плочи ретко се меша со други материјални материјали. Ретко се користи од главните материјали и помошни материјали. И четирите стапки и панелот се карпести плочи. Повеќето од врските помеѓу панелите и панелот се исто така исти. Следно, ќе ги запознаам предностите и недостатоците и методите на одржување на керамичката трпезариска маса. Прво, предностите и недостатоците на керамичката трпезариска маса се полни со антички карпести маси, кои изгледаат стабилно и цврсто. Ова е голема предност на тоа. Недостаток е што лесно се гребе. 2. Одржување на керамичката трпезариска маса (1) Локацијата на керамичката трпезариска маса во просторијата треба да биде далеку од деловите што течат како што се вратата, прозорецот и излезот за воздух, а камоли да биде осветлена од сонцето. (2) Не ставајте ја трпезариската маса од карпеста плоча во близина на греењето во зима. Не ја загревајте внатрешната температура. Општо земено, препорачливо е да носите џемпер во собата. Влажна и деформирана структура на структурата и отворено шиење. (3) За да ја одржувате масата од карпестата плоча чиста, можете секојдневно да ја бришете правот со чиста газа. Не е погоден за хемиски осветлувачи на светлина за да се спречи оштетувањето на бојата. За да се одржи леснотијата на бојата на трпезариската маса, оревот може да се дроби и излупи, а потоа трите слоја газа може да се користат за полирање на маслото. (4) Прашината е всушност честички на солза. Кога ја бришете прашината, користете мека памучна крпа за да ја избришете напред-назад по должината на камената шема. Ако површината на бојата се користи за употреба на тврда сува крпа, тоа ќе предизвика површината за бојадисување на површината на бојата и ќе го изгуби својот сјај. (5) Депилацијата на мебелот на секои половина година или една година ќе помогне да се заштити керамичката трпезариска маса. Ако ја поместите керамичката трпезариска маса, треба да ја подигнете трпезариската маса без влечење, за да не предизвикате олабавување на целокупната структура на трпезариската маса. Горенаведеното е начинот на одржување на Керамичката трпезариска маса за одржување. Се надевам дека ќе биде корисно за сите да ја одржуваат керамичката трпезариска маса! Сакате да дознаете повеќе за релевантните информации за керамичката трпезариска маса, посветете ни повеќе внимание! Пријатели кои треба да ја купат керамичката трпезариска маса ,Добредојдовте да не контактирате!
Кои се материјалите на трпезариската маса од карпеста плоча?
Кои се материјалите на трпезариската маса од карпеста плоча?
Во последниве години, животниот стандард на луѓето постепено се подобрува, а домашната декорација на домот постепено станува деликатна. Новиот кинески стил, едноставниот стил и јапонскиот стил се многу жешки. Текстурата е едноставна и едноставна. На дрвената маса има многу видови материјали. Вообичаените материјали на пазарот за домашни градежни материјали вклучуваат гумено дрво, даб, пепел, пепел, пепел Тврдоста, карактеристиките и цената на секој материјал се различни. 1. Гуменото дрво е вообичаена цена, висока цена, висока цена перформанси. Ако буџетот не е висок, гуменото дрво е исто така релативно добар избор. Мебелот од гумено дрво е погоден за мали станбени семејства, исплатлив. 2. Дозволеното восочено дрво се користи и во градежни материјали за домот, материјалот е цврст и еластичен, не е лесно да се деформира, а цврстината е висока. Како домашен градежен материјал, тој ги има предностите на цврстина, против удари, отпорност на абење и други предности. 3. Оревот е многу популарен материјал. Изгледа многу атмосферски, но цената на црните ореви се разликува од цената на црните ореви. На ниско ниво, тоа е златна шема на тумор, шема на голема планина, шема на права линија, шема на бранови, шабло на птица и паѓање вода. Горенаведените три типа се типови на материјали на почестите трпезариски маси од камени плочи. Се надевам дека ќе им помогнам на сите да го разберат мебелот од карпестата плоча. Доколку ви треба, можете и да не контактирате.
Како да ја исчистам карпестата маса? Еве јас ќе ти дадам трик!
Како да ја исчистам карпестата маса? Еве јас ќе ти дадам трик!
Трпезариската маса е задолжителен мебел за секое семејство. Стапката на неговата искористеност е исто така многу висока. Впрочем, луѓето се железо, оризот е челик; треба да се јадат три оброци на ден. Трпезариската маса од карпеста плоча е маса направена од камени чинии. Трпезариската маса од карпеста плоча е направена од природни материјали, здрава и еколошка, извонредна изработка, која е задолжителна за многу квалитетни семејства. Се повеќе семејства ќе одлучат да купат керамичка трпезариска маса, која е многу погодна и користена. Кога вечерам, случајно ќе ја извалкам трпезариската маса. Значи, како треба да се исчисти трпезариската маса од камени плочи? Прво, чистење на дамки од прашина и вода Ако се работи само за општа дамка, како што се прашина, дамки од вода итн., потребно е само да користите чисти суви партали или хартиени крпи за чистење. Ако треба да користите влажна крпа за да ја исчистите, треба да ја потопите парталката со вода и да ја избришете пред да ја триете. 2. Чистата трпезариска маса од карпеста плоча за загадување на нафта и супа се користи за јадење. Многу е вообичаено да се остави масло или супа после употреба. Доколку се третира овој тип на дамка, можете да ја избришете со неутрално средство за чистење со партал, а потоа да го избришете по втор пат. Трето, чистење на специјални дамки Ако е извалкано со некои потврдоглави специјални дамки на масата на таблетот, како на пример трпезариската маса е поцрнета од отпушокот од цигарата или е изгорена од свеќата, можете да користите млеко или лимон со поминат рок. да го исчистите дома. Горенаведеното е чистотата на дамките како што се дамките од прашина и дамките од масло, се надевам дека ќе им биде од помош на сите! Доколку сакате да дознаете повеќе за керамичката трпезариска маса, посветете ни повеќе внимание!
нема податок
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп