Високо- завршни церамски таблици & Прилагоден производител на кујнски кабинети Бидејќи 1996

Оди во затворање

BK Ciandre Елегантна верзија без врати, претворете се во вистински плакар: во оваа конфигурација обете завршетоци (лакирани, алуминиум, стакло, дрво, калај и многу повеќе) играат централна улога како и модуларната внатрешна опрема. Практичноста е загарантирана: висечките фиоки, фиоки со прегради, полици за чевли и тацни за извлекување се само некои од можните конфигурации. Првата варијација на дизајнот е Master Island, самостоен централен остров идеален за дополнување на просторот за гардероба. Вториот

нема податок

Дали отсекогаш сте сонувале да имате совршена прошетка во гардероба?

11 стилски идеи за тоа како да се создаде совршена прошетка во гардероба

Кога изгледате добро, се чувствувате добро! Замислете како влегувате во вашиот главен гардеробер кој е исто толку стилски како и прекрасната облека што ја поседувате. Ние веруваме дека прошетката во гардероба треба да ви даде чувство на лесно и откритие и да се чувствувате како да сте во луксузен бутик. Дојдете, откријте неколку прекрасни начини да го одржите вашиот плакар гламурозен и организиран!

Вашиот врвен водич за создавање на вашата гардероба од соништата

Паметна складиште за плакари
Една од најважните идеи за дизајн на плакарот што сакате да ја постигнете е распоредот за складирање на плакарот.
Само затоа што имате повеќе простор за складирање на располагање не значи дека не треба да го максимизирате секој дел од просторот што е достапен во плакарот.
Користењето на вашиот вертикален простор за складирање до врвот на неговите можности може да помогне да се постигне ова. Вклучете дополнителни висечки шипки, додатоци за закачување на плакарот, полици од подот до таван и држачи за чевли во дизајнот на плакарот.
Се препорачува и користење на висококвалитетен прилагоден организатор на плакарот. Тие најдобро ќе го максимизираат просторот за складирање на вашиот плакар со создавање дом за сè што носите и ефикасно ќе го надополнат декорот на вашиот дом.

Првиот чекор во креирањето на вашата гардероба од соништата е да размислите како таа ќе функционира. Дали сакате да влезете и да ги видите сите ваши прекрасни облеки и додатоци на екранот? Или претпочитате чист пристап? Ако имате доволно простор за да имате целосно управувани врати и можеби сакате да ги заштитите деликатните свили - ова може да биде опција за вас. стаклените врати помагаат да се одржи чист изглед без визуелен неред, транспарентен, воздушен и атмосфера.  

Чисти и скриени врати од гардероба

Добро осветлување и правилни бои
Плакарот не само што обезбедува доволно простор за складирање и луксузна околина за вашата соблекувална. Исто така, ви овозможува да ја покажете целата своја гардероба и сите ваши додатоци за облека.
За да ја направите вашата гардероба навистина да се истакне, користењето на вистинските бои и осветлувањето во вашиот плакар е клучно.
Боите на вашиот плакар може да варираат од земјен, потемни изглед што доаѓа со избор на поприроден изглед на завршетоците на кабинетот до посветлиот, појасен изглед што се пренесува со користење на посветли бои за завршувањето на кабинетот, ѕидовите и таванот.
За осветлување, лустерот додава дополнителна мерка на екстраваганција во просторот на плакарот. Може да се надополни со вдлабнато осветлување одозгора, осветлување за задачи и стратешки поставено LED осветлување интегрирано во дизајнот на кабинетот за да ја покажете вашата гардероба и да додадете дополнителен амбиент.

Еве неколку препораки:

● Повлекувачки прачки на веселот

● Претерувања на перењето

● Една трка за трга

● Ракови на појас

● Куки на појас

Детали за дизајнот на плакарот

Тоа се малите детали кои можат да го подигнат дизајнот на плакарот од само добар во нешто навистина одлично, каде што доаѓаат додатоците за плакарот.

Искористете ја широката разновидност на практични додатоци за плакарот што се достапни за да ви помогнат да ја насочите вашата дневна рутина за подготовка за работа и специјални прилики

Прилагоди ја функцијата на
Твојот сонлив шкаф.  
нема податок
Разговарајте со експертите за дизајн на плакарот
Ако сакате да се ослободите од ограничувањата на мал плакар и простор за подготовка, закажете бесплатна домашна консултација за дизајн со нас за да одредите кои идеи за дизајн на плакарот најдобро можат да ги послужат вашите потреби.
BK CIANDRE е професионален производител на керамички маси и минималистички мебел Р &Глобален провајдер на решенија D.
Претплати
Претплатете се Ако сакате да бидете наш партнер, ве молиме не двоумете се, нашата приказна ќе започне со вашиот контакт.
Контакт
Ангела Пенг.
+86 135 9066 4949
ФабрикаName Адреса : Не. 7 Bo'ai East Road, округ Нанхаи, Сити Фошан, провинција Гуангдонг
Адреса на канцеларија : Соба 815, зграда Т9, паметен нов град, град Џанг Ча, округ Чан Ченг, Сити Фошан, провинција Гуангдонг, Кина
Ако имате прашање, ве молиме контактирајте на
Авторски права © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.