+15 vjet Mobilje minimaliste të nivelit të lartë R &D MANUFACUTURE.

Tabela e ceramic

BK Ciandre ndjek nga afër stilin popullor minimalist italian të shtëpisë dhe integron karakteristikat e veta për të krijuar një seri produktesh tavoline qeramike që i përkasin Bk Ciandre-përfshirë serinë e tavolinave të ngrënies qeramike Long Island, seritë Sanqi, seritë Manta; seri toban tavoline çaji qeramike/tavolinë kafeje. Ne zgjodhëm materialin më superior të pllakave prej porcelani nga marka e famshme vendase e pllakave të porcelanit dhe marka e famshme e pllakave të porcelanit në Itali. Tipari dallues i këtyre tavolinave, si tavolina qeramike e serisë Long Island, drejtkëndëshe apo katrore, është në minimalizmin e dizajnit si dhe në strukturën shumë të qëndrueshme. Për serinë Manta, tavolinat e qeramikës Bk Ciandre dallohen për formën e përdredhur të këmbëve, të prodhuara në derdhje alumini.   Avantazhi i tavolinës Bk Ciandre është se: Pjesa e sipërme është në pjesën e sipërme prej qeramike dhe baza e tavolinës është strukturë alumini, si dhe materiali i përdorur për prodhimin e saj: një lyerje pluhuri rezistente dhe miqësore me mjedisin për bazën e tavolinës prej alumini.
nuk ka të dhëna
Për materialin e tavolinës zakonisht përdoret qeramika, qelqi, druri, dhe për bazën e tavolinës përdoret alumini, druri, qelqi, çeliku e kështu me radhë, por cili është materiali më i mirë për një dhomë ngrënie nga aspekti estetik, qëndrueshmëria, praktike dhe praktike. të përshtatshme për çdo rast?

Tabelë ceramic:

Mund të jetë thjeshtësi, linja të pastra, dhe gjithashtu mund të jetë luks, funksionalitet ose dizajn i ndërlikuar. ju mund të dizajnoni se si duket tavolina juaj, të personalizoni çdo formë, model, madhësi, teksturë sipas dëshirës, ​​bazuar në atë që ne përdorim makinën Bottero, sistemin Gjermani për tavolinën e sipërme dhe për bazën e tavolinës ne përdorim CNC-në e importuar Makina përpunuese me 5 aks, ne e konsiderojmë teknologjinë dhe makineritë si thelbësore dhe ato mund të gjenden në të gjithë organizatën tonë: duke filluar nga produkti, në të cilin kërkohet për të arritur cilësinë dhe përsosmërinë më të lartë, deri te sistemet e prodhimit, të karakterizuara nga përdorimi i xhamit dhe aluminit, shenjë e fleksibilitetit maksimal në prodhim.


Tavolinë:
Xhami i temperuar është perfekt për tavolinat e ngrënies, sepse ato janë të qëndrueshme, rezistente ndaj nxehtësisë dhe nuk gërvishten lehtë. Për tavolinën e ngrënies, mund të keni ose një tavolinë të bërë nga xhami dhe ta vendosni mbi një tavolinë tavoline ose mund të keni një majë xhami të bërë për një tavolinë ekzistuese.
Për tavolinën prej xhami mund të jetë në sipërfaqe të ashpër, sipërfaqe të lëmuar, ngjyra, dizajn dhe formë të ndryshme dhe mund të kombinohet në mënyrë perfekte me qeramikën për tavolinë. Ajo ndriçon menjëherë një dhomë dhe i jep hapësirës një atmosferë më të lehtë. Nëse keni një dhomë të vogël ngrënieje që nuk merr dritë të mjaftueshme natyrore, një tavolinë xhami mund të jetë një shtesë e shkëlqyer pasi e bën hapësirën të duket më e madhe dhe më e gjerë.
Tavolinë dru:
BK CIANDRE zgjodhi si sipërfaqe tavoline dërrasa druri të cilësisë së lartë vendase ose të importuara.
Alumini:
TIGER Drylac ®pluhur lyerje alumini, i lehtë dhe i qëndrueshëm, rezistencë e shkëlqyer ndaj korrozionit, motit dhe rezistent ndaj ujit. Bazat tona të tavolinave prej alumini janë të gjitha të vlerësuara për përdorim të jashtëm, pasi alumini është shumë i lehtë për t'u pastruar dhe rezistent ndaj korrozionit.
nuk ka të dhëna
Materia
Qeramika ka pamjen e imituar si mermer, por është një zgjedhje më e mirë se mermeri, pse?

Mermeri është një tendencë e nxehtë për materialin e tavolinave, mobiljeve edhe për ndërtim, por në ditët e sotme burimet minerale janë duke u shterur, dhe shumë vende e kanë mbizhvilluar mineralin, dhe mermeri ka poroz, të cilin njolla mund të futet në të dhe për shkak të saj është natyra. prandaj është gur më i butë dhe më i prirur për njolla dhe gravurë.


Qeramika mund të arrijë fortësinë e Moh-it 7 gradë, izolimin e nxehtësisë, ruajtjen e nxehtësisë. sepse prodhohet nën temperaturën 2000℃ dhe makinën e sistemit gjerman 3000 ton, kështu që është rezistent ndaj motit, kundër përplasjes, rezistent ndaj njollave, i papërshkueshëm nga uji, kështu që mund të përdoret për ambiente të brendshme dhe të jashtme, më e lehtë për t'u mirëmbajtur, më e fortë dhe miqësore me mjedisin   

EXPLORE OUR BLOGS
Lexoni këto postime për të marrë më shumë informacion në lidhje me produktet e tavolinave qeramike dhe industrinë dhe kështu të merrni frymëzim për projektin tuaj.
nuk ka të dhëna
DON’T MISS A THING!

Thjesht lini emailin ose numrin tuaj të telefonit në formularin e kontaktit në mënyrë që ne t'ju dërgojmë një ofertë falas për gamën tonë të gjerë të modeleve!

BK CIANDRE është një prodhues profesional tavoline qeramike dhe mobilje minimaliste R &D ofruesi global i zgjidhjes.
Abonohur
Abonohuni Nëse dëshironi të jeni partneri ynë, ju lutemi mos hezitoni, historia jonë do të fillojë me kontaktin tuaj.
Na kontaktoni
Angela Peng.
+86 135 9066 4949
Fabrika: Adresa : Jo. 7 Bo'ai East Road, Nanhai District, Foshan City, Province Guangdong
Adresa e zyre : Dhoma 815, Ndërtesa T9, Qyteti i Ri Smart, Qyteti ZhangCha, Distrikti Chan Cheng, Qyteti Foshan, Provinca Guangdong, Kinë
Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi kontaktoni në
E drejta e autorit © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Sitemap