+15 vjet Mobilje minimaliste të nivelit të lartë R &D MANUFACUTURE.

A është e vështirë të blesh një tavolinë ngrënieje me gurë? Çfarë duhet t'i kushtoj vëmendje kur zgjedh?

Struktura dhe materiali i tryezës së paneleve shkëmbore janë shumë të njohura. Shumë njerëzve u pëlqen ndjenja e pllakës së shkëmbit. Në përgjithësi, mobiljet e përbëra nga pllaka guri rrallë përzihen me materiale të tjera materiale. Përdoret rrallë nga materialet kryesore dhe materialet ndihmëse. Të dyja katër këmbët dhe paneli janë pllaka shkëmbi. Shumica e lidhjeve midis paneleve dhe panelit janë gjithashtu të njëjta. Më lejoni të prezantoj në detaje masat paraprake për zgjedhjen e Tavolinës së ngrënies prej qeramike. 1. A është e vështirë të blesh një tavolinë ngrënieje qeramike? Mobiljet e dërrasave të shkëmbit mund të gjenden në tregun e markave të mëdha. Kur blini, duhet t'i kushtoni vëmendje tabelës së materialit. Për shembull, materialet e të cilave pjesë janë pllaka shkëmbore dhe sa është përmbajtja e pllakave shkëmbore. Por përbërësit e mobiljeve shkëmbore në shumicën e qendrave tregtare nuk janë pllaka të pastra guri. Nëse dëshironi të blini një tavolinë guri, konsumatorët mund të gjejnë shumë tregtarë profesionistë me porosi në Taobao. Çmimi është i efektshëm. Përderisa keni një palë sy të mençur që mund të dallojnë vërtetësinë. Një sugjerim tjetër që ju jap është që ju mund t'i referoheni punimeve të disa stilistëve të pavarur kinezë të mobiljeve. Këto marka shpesh zhvillojnë tregun me dizajn unik, materiale reale dhe çmime të përshtatshme për shkak të kanaleve të kufizuara të marketingut. Thuaj që është zgjedhje e mirë. 2. Çfarë duhet t'i kushtoj vëmendje kur zgjedh një tavolinë ngrënieje me pjata guri? Cilësia e tavolinës së panelit shkëmbor varet nga dy aspekte - materialet dhe vepra artizanale. Për shkak të frekuencës së lartë të tavolinës së ngrënies, ajo shpesh zhvendoset, dhe desktopi duhet të pastrohet shpesh, ndaj është mirë të zgjidhni materiale me anti-korozion, gërryerje, pastrim të lehtë, rezistent ndaj nxehtësisë dhe materiale të tjera. Aktualisht, materiali më i zakonshëm në treg janë arrat e zeza të Amerikës së Veriut, druri i qershisë, shelgu i këngës së ujit, Wujinmu, beylum, etj. Janë të gjitha materiale të mira. Materialet e tilla janë të qëndrueshme në natyrë dhe fortësi të lartë. , Miqësore mjedisore. Natyra e pishës, bredhit, selvisë, etj., dhe qëndrueshmëria e produkteve të saj do të ndikohet pak, por çmimi i përgjithshëm do të jetë i ulët, dhe kostoja është më e mirë. Jo vetëm që duhet të zgjedhë materiale të mira, por edhe mjeshtëria është shumë e rëndësishme. Kur blini, përdorni forcë për të tundur për të parë nëse dridhet apo tingëllon. Shikoni mënyrën e lidhjes nën tabelë. Lidhja e tipit tene, mënyra e lidhjes së tenonit linte vend për deformimin e tavolinës, më të qëndrueshme dhe më miqësore me mjedisin. Ky artikull prezanton në detaje zgjedhjen dhe masat paraprake të tavolinës së ngrënies me pllaka guri. Shpresoj se do të jetë e dobishme për të gjithë! Dëshironi të dini më shumë rreth informacionit përkatës në lidhje me Tavolinën e ngrënies qeramike, ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje faqes sonë të internetit! Miqtë që duhet të blejnë një Tavolinë ngrënieje qeramike, mirëpresim të na kontaktoni!

A është e vështirë të blesh një tavolinë ngrënieje me gurë? Çfarë duhet t'i kushtoj vëmendje kur zgjedh? 1

Merrni kontakt me ne
ju mund të dëshironi
nuk ka të dhëna
Artikujt e rekomanduar
Si të bëni një tavolinë ngrënieje në natyrë
Si të bëni një tavolinë ngrënieje në natyrë
Tavolinat e ngrënies së jashtme janë një vend i mrekullueshëm për t'u ulur me një filxhan çaji në duar dhe për të shijuar motin e bukur. Është e mundur vetëm nëse keni një tavolinë ngrënieje estetikisht tërheqëse në kopshtin tuaj. Dëshironi të shijoni kopshtin me cilësi premium dhe një tavolinë ngrënieje që bie në sy? Tani nuk keni nevojë të shikoni përpara pasi e keni një në BK CIANDRE. Ky artikull do t'ju tregojë procesin e tryezës tuaj të preferuar që ne e kthyem nga ëndrra në realitet me përpjekje të mëdha. Këtu janë disa hapa të përgjithshëm që ne i konsiderojmë për ta bërë procesin më të lehtë. Udhëzues hap pas hapi për të ndërtuar tryezën e ngrënies Nëse humori juaj ndryshon vazhdimisht për shkak të dizajnit të zakonshëm të tavolinës, këtu kemi gjetur zgjidhjen përmes së cilës mund ta mbani një tavolinë për një kohë të gjatë duke ruajtur estetikën dhe sharmin. Është një tablet i nivelit të lartë, por ia vlen. Këtu është procesi i thjeshtë i prodhimit të tavolinave në BK CIANDRE 1. Prej këmbët dhe pjesë të tjera Pritini tubat prej 29,2 inç të gjatë të veshur me pluhur alumini për bazën e tryezës. Ne përdorim alumin special të aviacionit 602. Ato janë mjaft të forta dhe mjaft të forta për të duruar 300 kg. Më pas, përdorni një prestar dhe shkurtoni këmbët për të përcaktuar saktësinë e gjerësisë dhe trashësisë. 2. Mblidhi pjesët Mblidhni materialin e kërkuar, duke përfshirë një çelës Allen për t'iu përshtatur madhësisë së vidës, shponi për të bërë vrima në këmbë, trokitje e lehtë dhe sharrë. Mos harroni të kontrolloni përmasat, një gabim i vogël do të shkatërrojë të gjithë pamjen. 3. Mbledhni skeletin e aluminit Më pas përgatisim bazën e tavolinës duke vendosur katër kllapa me kënd të drejtë në këmbët e tavolinës. Pastaj katër vida dhe tetë trekëndësha në seksionet mbështetëse të tavolinës. 4. Mbledhni bazën e tërët Fiksoni këmbët në vendin e tyre dhe shtrëngoni vidën në të gjitha kllapat. Gjatë krijimit të një tavoline, ne preferojmë t'i lëmë vidhat pak të lira, në mënyrë që të mund të bëni rregullimet e kërkuara më vonë në pjesët e tavolinës nëse kërkohet. Më pas vendosim një arrë të rrëshqitshme në rrëshqitjet e shkurtra me dy dado anësore në anën më të gjatë të pjesëve mbështetëse të tavolinës. Tani, hapi më i rëndësishëm është të vidhosni mbajtësin me kënd të drejtë në secilën nga gjashtë rrëshqitjet e dadove. 5. Përpiquni vrimat për bazë Alumini special i aviacionit 602 vjen me këmbë të mbushura. Prandaj, nuk keni nevojë të përdorni këmbë të dyfishta për të rritur qëndrueshmërinë për të përshtatur pjesën e sipërme prej qeramike. Megjithatë, për të bërë mbështetje për këmbën në fund të tavolinës, duhet t'i zmadhojmë vrimat dhe t'i trokasim në mënyrë që këmba të vendoset lehtësisht. 6. Bashkangjit tabelën e ceramik Pas përfundimit të konstruksionit të kornizës dhe shtrëngimit të të gjitha vidave, është koha për të ngjitur pjesën e sipërme prej qeramike me të. E vendosim kornizën e tavolinës në tavolinë me kokë poshtë. Për një tavolinë të përsosur, është e rëndësishme të siguroheni që pjesa e sipërme e tavolinës të jetë e orientuar saktë me dyshemenë e kthyer nga lart. Kryeni këtë proces në një sipërfaqe të pastër për të shmangur pluhurin, gërvishtjet, etj. Më pas përqendrojeni fort vidën në tavolinë në kornizë duke matur në skajin e jashtëm. Lëreni kufirin 5 inç në tryezë. Pas shënimit të pikave, filloni me shpimin. Shponi me kujdes një vrimë në tavolinën e tavolinës për çdo mbajtëse që mbështet tavolinën. Tani përfundoni procesin, por vidhosni pjesën e sipërme të tavolinës dhe shtrëngoni vidhat që janë kryesisht përgjegjëse për lidhjen e kllapës me mbështetjen e tavolinës. Konklusioni Një tavolinë ngrënieje është pika qendrore e zonës. Mund të krijojë dhe të thyejë të gjithë pamjen dhe mjedisin e çajit në natyrë, kështu që duhet të jetë i ndërtuar mirë. Duke përdorur makinën automatike për prerje dhe prerje në BK CIANDRE, ato sigurojnë një produkt të pastër dhe të hollë për një festë të paharrueshme dhe emocionuese. Për të përmbushur dëshirën e një tavoline ngrënieje në natyrë të ndërtuar mirë dhe të qëndrueshme, mund të kontaktoni BK CIANDRE Prodhuesit e tavolinës së ngrënë . BK CIANDRE është një procesion c. Prodhues i tabelës eveic Dhe mobilje minimaliste R &D ofruesi global i zgjidhjes. Ato ofrojnë një gamë të gjerë opsionesh tavoline që ju lejojnë të zgjidhni sipas preferencës tuaj me çmime të përballueshme.
A është një tavolinë e ushqimit të mermerit?
A është një tavolinë e ushqimit të mermerit?
Tavolinat e ngrënies prej mermeri janë një nga stilet klasike të Tavolinë e ngrënë . Kanë kërkesë në treg sepse janë të bukura dhe kanë një elegancë të përjetshme. Mermeri është një gur shumë i dendur dhe i prekshëm nga gërvishtjet dhe njollat. Megjithatë, ato duken bukur në dhomën e ngrënies dhe mund të gjeni shumë dizajne dhe ngjyra të ndryshme. Prandaj, përpara se të blini tavolinën e ngrënies prej mermeri, lexoni këtë artikull për të mësuar nëse tavolina e ngrënies prej mermeri është e mirë apo jo. Avantazhet e një tavoline ngrënieje prej mermeri: Më poshtë janë disa nga përfitimet fantastike të tryezës së ngrënies prej mermeri. 1. Bukuria dhe eleganci: Avantazhi kryesor që mund të merrni nga tavolina e ngrënies prej mermeri është se ato ofrojnë bukurinë e fundit në dhomën tuaj. Mermeri duket elegant dhe i jep dhomës së ngrënies një pamje të hijshme dhe plot stil. Përveç kësaj, mund të gjeni disa dizajne dhe stile argëtuese, të tilla si tavolina e ngrënies prej mermeri qeramike që do ta bëjë dhomën tuaj më klasore. 2. Pa kohë.: Tavolina e ngrënies prej mermeri nuk do të dalë kurrë nga moda. Pra, sapo të investoni në cilësinë dhe dizajnin e shkëlqyer të tavolinës, ju e bëni këtë ’nuk duhet të shqetësoheni për marrjen e një të reje. Gjithashtu shkon mirë me çdo lloj mobilie që mund të keni në shtëpinë tuaj. 3. Shprehësia: Një tjetër gjë e mrekullueshme për tryezën e ngrënies prej mermeri është shkathtësia e saj. Ju mund të merrni kaq shumë modele të bukura dhe me stil. Ju gjithashtu mund të merrni një dizajn të personalizuar në tavolinat e mermerit që të përputhet me temën e shtëpisë tuaj. 4. Mund të rikthehet shpejt: Edhe nëse e bën. ’Kujdesuni siç duhet për tryezën tuaj të ngrënies prej mermeri dhe ajo fillon të duket, ju don ’Duhet të shqetësohesh. Me ndihmën e profesionistëve, ju mund të rivendosni shpejt mermerin. Kjo do t'ju lejojë të rifitoni shkëlqimin dhe ta bëni atë të duket po aq i ri sa e keni blerë. Disavantazhet e tryezës së ngrënies prej mermeri: Tani lëre. ’Hidhini një sy disa nga disavantazhet e tavolinës së ngrënies prej mermeri në mënyrë që të kuptoni nëse kjo lloj tavoline është e mirë për ju. 1. Më lehtë gërvishet.: Gjëja më e keqe për tavolinën e mermerit është se ato gërvishten lehtësisht. Do të ishte mirë të tregoheshit shumë të kujdesshëm gjatë përdorimit të kësaj tabele sepse edhe gabimi më i vogël mund të shkaktojë një gërvishtje masive. 2. Ka nevojë për mirëmbajtje të duhur: Këto tabela kanë nevojë për shumë mirëmbajtje. Do të ndihmonte nëse do të ishit të kujdesshëm rreth tij; sigurohuni që të mos vendosni gjëra të rënda mbi të. Gjithashtu nuk mund të rrëshqisni pjata dhe enët në këtë tryezë. Gjatë pastrimit të tij, sigurohuni që të mos përdorni kimikate të forta. 3. Duhet vulosja e rregullt: Ju duhet të mbyllni rregullisht dhe në mënyrë adekuate shtresën e sipërme të tryezës. Kjo minimizon gërvishtjet dhe gjithashtu e mban sipërfaqen të mbrojtur. I ndjeshëm ndaj temperaturës: Tavolinat e ngrënies prej mermeri janë gjithashtu shumë të ndjeshme ndaj temperaturës. Nuk mund të vendosni tenxhere dhe pjata mbi të pasi kjo mund të dëmtojë sipërfaqen. Konklusioni: Pasi shikoni avantazhet dhe disavantazhet, mund të shihni se tavolinat e ngrënies prej mermeri nuk janë shumë funksionale. Ato mund të përdoren nga familjet që nuk ’Përdor tavolinë rregullisht. Këto tavolina kanë nevojë për shumë mirëmbajtje dhe kujdes. Pra, nëse mund të përballoni kaq shumë mirëmbajtje, me siguri mund t'i merrni këto kryevepra.
Si të zgjidhni tryezën e ngrënies me madhësinë e duhur?
Si të zgjidhni tryezën e ngrënies me madhësinë e duhur?
E di. Tavolinë ngrënë është pika qendrore e dhomës dhe mund të përmirësojë pamjen e hapësirës suaj ose ta bëjë atë të duket e tmerrshme. Gjetja e anës së djathtë të tryezës së ngrënies është çelësi për të ngritur vendin tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Kur gjeni madhësinë e duhur të tryezës së ngrënies, duhet të kujdeseni për gjëra të ndryshme. Duhet të siguroheni që tavolina të jetë e rehatshme, e përshtatshme për hapësirën dhe mjaft e madhe për anëtarët e familjes suaj. Ju gjithashtu duhet të përshtatni tryezën e ngrënies me estetikën e dhomës. Prandaj, ka shumë forma dhe madhësi të dhomës së ngrënies nga të cilat duhet të zgjidhni. Këtu është një udhëzues që do t'ju ndihmojë të zgjidhni tryezën ideale të ngrënies për dhomën tuaj të ngrënies. Si të zgjidhni madhësinë e duhur të një tavoline ngrënieje? Duhet të ndiqni dy rregullat përpara se të llogaritni madhësinë e duhur për tabelën. · Lejo hapësirë ​​3' në secilën anë të tryezës. Kjo do të thotë që ju duhet të lini të paktën 3' hapësirë ​​për t'i hequr karriget me lehtësi. · Mbani gjithmonë parasysh mobiljet rreth tavolinës. Ju nuk dëshironi që tavolina juaj të jetë shumë afër divanit tuaj, duke e bërë atë të duket si një rrëmujë. Prandaj, lini 3' hapësirë ​​midis të gjitha mobiljeve rreth tryezës tuaj. Llogaritja e madhësisë së tabelës: Sipas të ndryshme. Prodhuesit e tavolinës së ngrënë , ja një mënyrë e duhur për të llogaritur madhësinë e duhur të tavolinës së ngrënies. · Së pari, duhet të matni gjatësinë dhe gjerësinë e hapësirës që dëshironi të jetë tavolina juaj e ngrënies. · Tani zbrisni 6 këmbë nga gjatësia dhe gjerësia që llogaritët fillimisht. Kjo do t'ju japë hapësirën e pastrimit 3' nga të gjitha anët. · Rezultati që keni është për tryezën më të madhe që mund të vendosni në dhomë. Sidoqoftë, nëse dëshironi, gjithmonë mund të zgjidhni opsione më të vogla nëse nuk keni një familje të madhe. Zgjedhja e madhësisë sipas njerëzve: Këtu është një listë e madhësive të ndryshme të tavolinave të ngrënies sipas karrigeve. · Nëse dëshironi një tavolinë ngrënieje me 4 karrige, atëherë një tavolinë 48" e gjatë është perfekte. Megjithatë, një tavolinë e rrumbullakët me 4 vende është përgjithësisht rreth 40" deri në 48" në diametër. · Tavolina e ngrënies zakonisht gjendet për 6 vende në madhësi 60 deri në 72". · Një tavolinë ngrënieje 80 deri në 87" është ideale nëse kërkoni 8 vende. · Nëse dëshironi një tavolinë me 10 vende, atëherë madhësia e disponueshme në treg është rreth 92 deri në 108”. · Së fundmi, opsioni më i madh me më shumë vende është tavolina 210" me 12 karrige. Mënyra të tjera për të gjetur madhësinë e duhur të tryezës së ngrënies: Më poshtë janë disa mënyra për t'ju ndihmuar të gjeni tryezën ideale të ngrënies për dhomën tuaj të ngrënies. · Shprehësia: Nëse jeni duke kërkuar për një tavolinë ngrënieje më të gjithanshme, zgjidhni tavolinat e zgjerueshme. Kjo ju lejon të zgjeroni tabelën sa herë që keni më shumë njerëz në shtëpi. Gjithashtu ju kursen shumë hapësirë ​​dhe e bën më të lehtë ecjen përreth. · Tabelat Rrotullo: Nëse keni një dhomë të vogël dhe katrore, shtimi i një tavoline drejtkëndëshe ose katrore mund të duket shumë i rrëmujshëm. Gjithashtu do të zërë shumë hapësirë ​​në dhomë. Kështu, tryezat e rrumbullakëta janë alternativa më e mirë për dhoma të tilla. · Hapësira të nguta: Ju mund të përdorni një qoshe dhe ndenjëse banketi për hapësira të ngushta. Kjo do të thotë t'i mbani karriget në mur, në mënyrë që ato të rrëshqasin shpejt poshtë tavolinës dhe të kursejnë shumë hapësirë. Nëse dëshironi, gjithmonë mund të shtoni më shumë karrige në tryezë. Konklusioni: Shumë lloje të ndryshme të tavolinave të ngrënies janë të disponueshme në treg: tavolina ngrënieje prej qeramike, tavolina alumini, drejtkëndësha në formë të rrumbullakët, të zgjerueshme dhe shumë stile të tjera. Prandaj, gjetja e duhur për dhomën tuaj të ngrënies mund të jetë mjaft sfiduese. Ky udhëzues ka gjithçka për t'ju ndihmuar të gjeni madhësinë perfekte të tavolinës për hapësirën tuaj.
Si mund të zgjedh një grup tavoline ngrënieje?
Si mund të zgjedh një grup tavoline ngrënieje?
Tavolinat e ngrënies janë një pjesë thelbësore e mobiljeve në shtëpinë tuaj që mund të lartësojë pamjen e shtëpisë tuaj. Ka kaq shumë lloje të ndryshme tavolinash ngrënieje të disponueshme në treg, por gjetja e tavolinave të duhura që i përshtatet gjithashtu buxhetit mund të jetë shumë sfiduese. Ju duhet të gjeni një tavolinë ngrënieje që përshtatet në mënyrë të përkryer me stilin tuaj, plotëson estetikën e shtëpisë tuaj dhe qëndron në modë për një kohë të gjatë. Ju duhet të shikoni shumë faktorë të ndryshëm përpara se të vendosni duart mbi tavolinën e ngrënies. Këtu do të gjeni të gjithë informacionin e nevojshëm për të zgjedhur Tavolinë e ngrënies më të mirë. Për dhomën tënde. Mënyra të ndryshme për të gjetur tryezën perfekte të ngrënies: Këtu është një listë e faktorëve të ndryshëm që prodhuesit e tavolinave të ngrënies na thonë të shikojmë përpara se të blejmë një tavolinë ngrënieje. Këto parametra do t'ju sigurojnë që të keni tabelën më të mirë dhe të përsosur për veten tuaj. · Madhësia: Gjëja e parë që duhet të keni parasysh është të kontrolloni madhësinë e tryezës tuaj. Ti e bëre. ’nuk dëshironi të blini një tavolinë të madhe që do të zërë të gjithë hapësirën, dhe ju e bëni ’as nuk dua të blej një tavolinë të vogël. Kështu, është jetike që të matni saktë. Për matjen e duhur, merrni gjatësinë dhe gjerësinë e hapësirës ku dëshironi tavolinën tuaj. Pastaj zbresi 3 ’ si nga gjatësia ashtu edhe nga gjerësia. Vlera e mbetur është madhësia e tavolinës më të madhe që mund të vendosni në dhomën tuaj. · Forma: Gjëja tjetër që duhet të keni parasysh është forma e tryezës. Ka shumë opsione të ndryshme që mund të gjeni. Të gjitha këto forma të rrumbullakëta, drejtkëndëshe, katrore dhe ovale janë zakonisht të disponueshme në treg. Tavolinat e rrumbullakëta dhe ovale janë të shkëlqyera për dhoma të vogla. Në të kundërt, ju mund të përdorni tavolinat katrore dhe drejtkëndëshe pothuajse në të gjitha dhomat. Ka edhe më shumë opsione interesante, të tilla si tabelat e zgjerueshme. Kjo do t'ju ndihmojë të kurseni shumë hapësirë ​​dhe mund ta zgjeroni atë kur keni njerëz shtesë. · Materia: Gjëja tjetër që duhet të zgjidhni është materiali i tryezës. Ka kaq shumë stile dhe materiale që një person mund të ngatërrohet. Më poshtë janë disa nga materialet e përdorura zakonisht në tryezën e ngrënies. · Dru.: Nëse jeni duke kërkuar për një opsion klasik, një tavolinë ngrënieje prej druri është më e mira. Ato janë gjithashtu të qëndrueshme dhe të lehta për tu mirëmbajtur. Për më tepër, ato nuk do të dalin kurrë nga moda. Pra, një tavolinë prej druri mund të jetë alternativa më e mirë nëse dëshironi të investoni vetëm një herë në një tavolinë ngrënieje. · Ceramic: Nëse dëshironi t'i jepni një nuancë moderne dhomës tuaj të ngrënies, zgjidhni tavolinën e ngrënies prej qeramike. Kjo lloj tavoline është gjithashtu e fortë, e qëndrueshme dhe rezistente ndaj derdhjeve, prerjeve dhe gërvishtjeve. Kjo është gjithashtu e lehtë për tu mirëmbajtur, dhe ju mund të pastroni lehtësisht çdo papastërti dhe papastërti nga ky material. Pra, tavolina e sipërme prej qeramike është stili më i fundit në tavolinat e ngrënies. · Xhami: Ekzistojnë versione të ndryshme të tavolinës prej xhami, dhe ju keni tavolina xhami të lyer, të mbuluar me brymë dhe të pastër. Nëse blini një tavolinë xhami të cilësisë së mirë, ajo mund të zgjasë një kohë shumë të gjatë. Por ka ende shanse që ato të mund të copëtohen, gërvishten dhe plasariten lehtësisht. Prandaj, këto tabela duhet të përdoren me kujdes. · Guri.: Një tjetër opsion që keni janë majat prej guri. Ka mermer, kuarc, kompozit dhe shumë lloje gurësh të tjerë që përdoren për të bërë tavolinat. Këto janë mjaft të rënda, por mund të duken jashtëzakonisht elegante në dhomat e ngrënies. Konklusioni: Gjetja e djathtë dhe ideale Gati tavolinë ngrënë për shtëpinë tuaj nuk është një detyrë e lehtë. Tre parametrat e përmendur më sipër janë disa nga gjërat themelore që duhet të kontrolloni. Duhet të kujdeseni për shumë gjëra, si buxheti, qëndrueshmëria dhe shumë më tepër. Prandaj, shpresojmë që ky udhëzues t'ju ndihmojë të gjeni një grup të përshtatshëm tavoline ngrënieje.
Si të blini mobilje në internet: Tavolina e ngrënies qeramike
Si të blini mobilje në internet: Tavolina e ngrënies qeramike
A e dini se mund të blini mobilje në internet? Eshte e vertete! Në fakt, blerja e mobiljeve në internet mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të gjetur pjesë unike që mund të mos i gjeni në dyqanet tuaja lokale. Plus, mund të jetë shumë më i përshtatshëm sesa të shkosh nga dyqani në dyqan. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një tavolinë të re ngrënieje qeramike, këtu janë disa këshilla se si të blini mobilje në internet. Pse janë kaq të njohura tavolinat e ngrënies qeramike? Tavolinat e ushqimit janë një zgjedhje popullore për pronarët e shtëpive këto ditë për një sërë arsyesh. Së pari, tavolinat qeramike janë të qëndrueshme dhe të lehta për t'u kujdesur. Ato i rezistojnë gërvishtjeve dhe njollave dhe mund të pastrohen me një leckë të lagur. Si fillim, ato ofrojnë një pamje të hijshme dhe plot stil që mund të plotësojë lehtësisht çdo d éCor. Plus, ata. ’është e lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, e cila është ideale për familjet e zëna. Tavolinat qeramike janë gjithashtu të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, kështu që ju fituat ’Nuk duhet të shqetësoheni për zëvendësimin e tyre së shpejti. Tavolinat qeramike janë gjithashtu rezistente ndaj nxehtësisë, duke i bërë ato ideale për shtëpitë me fëmijë të vegjël ose kafshë shtëpiake. Së dyti, tavolinat qeramike janë të disponueshme në një gamë të gjerë stilesh, ngjyrash dhe madhësish që i përshtaten çdo shije ose buxheti. Së treti, tavolinat qeramike janë të ulëta të mirëmbajtjes; ato nuk kërkojnë lustrim ose depilim të rregullt si mobiljet prej druri. Dhe së fundi, tavolinat qeramike janë të gjithanshme; ato mund të përdoren brenda ose jashtë, në dhomat e ngrënies zyrtare ose dhomat e rastësishme familjare. Dhe nëse ti. ’Duke kërkuar për një tryezë unike, ka shumë opsione qeramike për të zgjedhur. Nëse dëshironi një tavolinë klasike të rrumbullakët ose një tryezë drejtkëndore më moderne, ju ’me siguri do të gjeni një opsion qeramike që i përshtatet stilit tuaj. Pra, nëse ti. ’Në treg për një tavolinë të re ngrënieje, qeramika ia vlen padyshim reklamimi. Si të blini mobilje në internet? Kur bëhet fjalë për blerjen e mobiljeve në internet, ka disa gjëra që duhen mbajtur parasysh. Para së gjithash, matni hapësirën që keni në dispozicion. Kjo do të sigurojë që të mos përfundoni me një tavolinë ngrënieje qeramike që është shumë e madhe ose e vogël për dhomën. Së dyti, merrni parasysh stilin e mobiljeve dhe pamjen e përgjithshme që po kërkoni. Dëshironi diçka moderne apo tradicionale? Me kaq shumë opsione të disponueshme, është e rëndësishme të kufizoni zgjedhjet tuaja përpara se të filloni blerjet. Së fundi, mos harroni të merrni parasysh kostot e dorëzimit kur shikoni çmimet. Pasi të keni marrë parasysh të gjithë këta faktorë, do të jeni gati për të gjetur tryezën perfekte prej qeramike për shtëpinë tuaj. Këshilla për të mirëmbajtur tryezën tuaj të ngrënies prej qeramike Një tavolinë ngrënieje qeramike është një shtesë e bukur dhe unike për çdo shtëpi, por është e rëndësishme të dini se si të kujdeseni siç duhet për të për të siguruar jetëgjatësinë e saj. Ja disa këshilla.: Së pari, shmangni përdorimin e kimikateve të forta ose pastruesve në tryezën tuaj qeramike. Në vend të kësaj, zgjidhni zgjidhje të buta dhe jo gërryese. Mos përdorni pastrues gërryes ose pastrues pastrimi, pasi këto mund të dëmtojnë sipërfaqen e tavolinës. Gjithashtu, mund t'ju duhet ta mbyllni përsëri tryezën në mënyrë periodike për ta mbrojtur atë nga njollat ​​dhe derdhjet. Së dyti, mos harroni të mbroni tryezën tuaj nga Elementet - temperaturat ekstreme mund të shkaktojnë plasaritje ose gërvishtje, prandaj sigurohuni që të përdorni mbulesa tavoline ose vrapues në mot të nxehtë dhe slitë në mot të ftohtë. Kini kujdes që të mos vendosni enët e nxehta drejtpërdrejt në tryezë, pasi kjo mund të shkaktojë plasaritje ose çmenduri. Së fundi, kini kujdes kur lëvizni ose përdorni tavolina qeramike - ato janë delikate dhe duhen trajtuar me kujdes. Me pak përpjekje, ju mund ta mbani tryezën tuaj të ngrënies prej qeramike të duket e bukur për vitet në vijim! Pse të blesh mobiljet online? Ju mund të zgjidhni direkt dizajnin dhe ngjyrën në internet për të parë efektin, detajet dhe pamjen reale. Ne gjithashtu kemi agjentë jashtë linje dhe dyqane fizike për të parë dhe prekur tryezën e vërtetë të ngrënies ose për të dërguar mostra te klientët. Blerja në internet është më e përshtatshme dhe vendosja e porosive direkte siguron siguri pa kontakt gjatë epidemisë, dhe tani shitësit e huaj me shumicë nuk mund të vijnë në Kinë për të marrë pjesë në ekspozita, ata mund të shohin produktet tona dhe të komunikojnë drejtpërdrejt në internet, gjë që do të jetë më e përshtatshme dhe e sigurt.
Si të zgjidhni një tryezë ngrënieje me panel Rock?
Si të zgjidhni një tryezë ngrënieje me panel Rock?
Tavolina me pllakë shkëmbi është një zgjedhje për shumë njerëz për të blerë një tavolinë. Tavolina e panelit shkëmbor përbëhet nga ushqime të bëra nga pjata shkëmbore si materiali kryesor. Në përgjithësi, mobiljet e përbëra nga pllaka guri rrallë përzihen me materiale të tjera materiale. Përdoret rrallë nga materialet kryesore dhe materialet ndihmëse. Të dyja katër këmbët dhe paneli janë pllaka shkëmbi. Shumica e lidhjeve midis paneleve dhe panelit janë gjithashtu të njëjta. Tavolina e panelit shkëmbor është plot me Tavolinë ngrënieje qeramike antike, e cila duket e qëndrueshme dhe e fortë. Ky është një avantazh i madh i tij. Disavantazhi është se është e lehtë për t'u gërvishtur dhe është e lehtë për t'u ndezur. Më lejoni t'ju prezantoj se si të zgjidhni një Tavolinë ngrënieje qeramike. 1. Bukuria e përgjithshme: pamja e përgjithshme është elegante, linja të lëmuara, qoshe të rrumbullakosura, e bardhë fildishi e qetë, mjeshtëri e shkëlqyer e prodhimit, duke integruar ndjenjat e ndjenjave rurale dhe baritore, e plotësuar nga bizhuteritë e duhura, për të krijuar një hapësirë ​​jetese të ngrohtë, të rehatshme dhe të gjithanshme. , interpretimi i romancës, pafajësisë, natyrës dhe modës unike për kulturën koreane. Ky restorant, tavolina dhe karrige e ngrënies në stilin korean të stilit të dekorimit është plot praktik, bukuria në qetësi është natyrale fisnike dhe elegante, e vogël, elegante dhe e hollë. 2. Nëse mobilimi i dhomës së ndenjes dhe restorantit është katror ose drejtkëndor, diametri i tavolinës së rrumbullakët mund të rritet nga 1500 mm. Në shtëpitë e zakonshme të vogla dhe të mesme, nëse përdorni një tavolinë ngrënieje me diametër 1500 mm, ajo shpesh është shumë e madhe. Mund të bëni një tavolinë të rrumbullakët me diametër 1380 mm. Mund të rrinë edhe 8-9 persona, por duket se hapësira është më e gjerë. Nëse përdorni një tavolinë ngrënieje me diametër 900 mm ose më shumë, megjithëse mund të uleni me shumë njerëz, nuk këshillohet të vendosni shumë karrige të fiksuar. Për shembull. Mund të vë 4-6 karrige. Kur ka shumë njerëz, përdorni një karrige të palosshme dhe karrigia e palosshme mund të mblidhet në dhomën e ruajtjes. 3. Skaji i pjesës së poshtme të tryezës së ngrënies përdor një kurbë në formë vale. Pjesa e pasme e karriges përdor vija të bukura në formë ventilatori me pëlhurë të artë. Edhe pse është bërë nga pllaka shkëmbi, nuk ka kuptim të trashë. Pllaka e shkëmbit është gdhendur me materiale. Qoftë korniza apo këmbët e tavolinës së ngrënies, është një zanat kaq i shkëlqyer, si dhe forma e përgjithshme antike. 4. Tavolinat e ngrënies evropiane gjithashtu duhet t'i kushtojnë vëmendje përputhjes. Tavolina e bardhë e ngrënies me karrige të bardhë të ngrënies ka të dyja stilin evropian, me një atmosferë të fortë rurale, aq e qetë dhe komode. Ky artikull prezanton blerjen e Tavolinës së ngrënies qeramike. Shpresoj se do të jetë e dobishme për të gjithë! Dëshironi të dini më shumë rreth informacionit përkatës në lidhje me Tavolinën e ngrënies qeramike, ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje faqes sonë të internetit! Miqtë që kanë nevojë të blejnë Tavolinën e ngrënies Qeramike, mirëpresim të na kontaktoni!
Si të mos mashtrohem kur blej një tavolinë paneli shkëmbor?
Si të mos mashtrohem kur blej një tavolinë paneli shkëmbor?
Dëgjoj gjithmonë emrin e blerjes së mobiljeve të dërrasave të shkëmbit, "Ten Nine Pit", kështu që të gjithë ka të ngjarë të jenë plot frikë, por nuk është shumë e zotëruar për mënyrën e identifikimit, e lëre më të njëjtët gurë të të njëjtit vend. Ka një ndryshim. Tavolina e ngrënies qeramike është një tavolinë ngrënieje e përbërë nga ushqime të bëra nga pjata guri si një material specifik. Në përgjithësi, mobiljet e përbëra nga pllaka shkëmbi janë shumë të rralla të përziera me lëndë të para materiale të tjera kimike. Është shumë i vogël nga përbërësit kryesorë dhe materialet ndihmëse. Katër këmbët dhe panelet e kontrollit janë pllaka guri. Shumica dërrmuese e lidhjeve në mes të panelit të kontrollit janë të njëjta. Le të hedhim një vështrim se si të shmangni blerjen e falsifikimeve kur blini një Tavolinë ngrënieje qeramike. 1. Diferenciale nëse është një pllakë shkëmbi kornizë me kornizë shkëmbi që rafti është një pllakë shkëmbi, dhe vendi ku materialet e mëdha janë të gjitha pllakat. Ka dy arsye për këtë situatë. Njëra është cilësia e pllakave shkëmbore, tjetra është se struktura është në thelb gozhdë dhe është e prirur ndaj zgjerimit dhe tkurrjes së nxehtësisë. Thonjtë nuk janë të njëjtë me pllakën e shkëmbit. Së dyti, dalloni nëse druri lidhës i dhëmbit të pllakës lidhëse është një mobilje që është e qepur me ngjitës me një seksion xhel ose një pllakë guri, dhe më pas mobiljet e bëra me pllakën e dhëmbit. Nga jashtë ndihet si një pllakë shkëmbi. Dy llojet e pllakave të gurëve kornizë dhe mobiljeve prej druri që lidhin dhëmbët quhen mobilje me pllaka guri. Në thelb, ne shohim se më shumë se 80% e mobiljeve të paneleve shkëmbore janë të tilla. Së treti, dalloni nëse struktura e zhveshjes dhe e prerjes është një teknologji që përdoret zakonisht në mobiljet e paneleve shkëmbore. Në përgjithësi, të dy të përmendurat më parë përdoren rrallë në strukturën e tendosjes dhe gërmimit. Shtëpia është ende shumë e popullarizuar për strukturat me tendë dhe gërmim, sepse koeficientët e zgjerimit të pllakave metalike dhe shkëmbore janë shumë të ndryshëm. Lidhja e strukturës nuk është një strukturë e fortë, dhe është e lehtë të lirohet në periudhën e mëvonshme. Së katërti, shikoni nëse trajtimi sipërfaqësor përgjithësisht trajtohet me shumë teknika të trajtimit sipërfaqësor. Një grup i madh depilimi dhe depilimi, dhe nuk është i papërfillshëm. Midis tyre, stuko e trashë llak bojë të ndryshme, e cila është referuar kolektivisht si dëshira për të mbuluar fraksionin. Ky artikull prezanton mënyrën për të blerë falsifikime kur blini Tavolinë ngrënieje qeramike. Shpresoj t'i ndihmoj të gjithë që duan të dinë më shumë informacion rreth Tavolinës së ngrënies qeramike, ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje faqes sonë të internetit!
Kur blini një tavolinë ngrënieje, cilat janë zgjedhjet e materialeve?
Kur blini një tavolinë ngrënieje, cilat janë zgjedhjet e materialeve?
Një mobilje më e rëndësishme në tavolinë, sepse kjo është një tryezë për ushqim. Njerëzit hanë tre vakte në ditë dhe pothuajse çdo familje do të ketë një tryezë më shumë se çdo familje. Kuptimi origjinal i tryezës së ngrënies i referohet tryezës për vaktet. Sipas materialit, ajo mund të ndahet në tavolina me panel guri, tavolina ngrënieje prej çeliku dhe druri, tavolina ngrënieje me pjata guri, tavolina ngrënieje me pjatë guri, tavolina kafeje me pjatë guri, tavolina ngrënieje jade, tavolina ngrënie jade, tavolina kafeje jade, ngrënie me gurë re. tavolina etj. Më lejoni të prezantoj zgjedhjen e materialit kur blini një tavolinë ngrënieje. 1. Tavolina e ngrënies me pjatë shkëmbi dhe pjatë shkëmbi ndahet sipas llojit të pjatës shkëmbore dhe mund të ndahet në shumë lloje. Për shembull, druri i arrës së zezë, i lisit, i zebrës së kuqe, i elbit, i dyllit të bardhë, etj. Tani popullor. Avantazhi i tavolinës së ngrënies me pllakë shkëmbi është mbrojtja dhe qëndrueshmëria e mjedisit, më miqësore me mjedisin sesa pllaka artificiale, dhe nga pamja e jashtme, Tavolina e ngrënies Qeramike ka teksturë dhe ngjyrë natyrale, e cila duket shumë bukur. Në të njëjtën kohë, është më e qëndrueshme. 2. Forma e tavolinës prej xhami është koncize dhe elegante, e thjeshtë për t'u pastruar dhe nuk është e lehtë të deformohet për shkak të ajrit. Edhe pse është e fortë dhe rezistente ndaj temperaturës, është e nevojshme të zgjidhni me kujdes tavolinën e ngrënies me cilësi të lartë dhe me intensitet të lartë për të forcuar tavolinën e ngrënies prej xhami për të shmangur shpërthimin e desktopit të desktopit, veçanërisht për familjet me fëmijë. 3. Tavolina e ngrënies Tengyi Tengyi është natyrshëm e thjeshtë dhe e thjeshtë, gjë që i bën njerëzit të ndihen elegantë dhe poetikë, por do të ketë pabarazi. Kur vendosni enët, është e nevojshme të bini me kujdes, dhe është e lehtë të fshehni papastërtitë. Nuk është e lehtë për ta pastruar. Nëse jeni të zënë ose dembelë ose të lënë pas dore, rekomandohet që të mos blini një tavolinë ngrënieje prej bastun prej palme kacavjerrëse. 4. Tavolinat e ngrënies prej guri përfshijnë pjata shkëmbi, gurë që digjen nga zjarri, pllaka shkëmbi dhe gurë të tjerë. Ndër to përdoret më shumë tavolina me pllakë shkëmbi. Tabela e pllakës shkëmbore duket relativisht e lëmuar dhe me teksturë. Megjithatë, është e lehtë të rrezatosh me pllaka shkëmbore që nuk i detyrohen lëndëve të para. Tavolina në tryezën e tavolinës së pllakës shkëmbore në dimër është e prirur ndaj të ftohtit, gjë që nuk është e favorshme për të ngrënë të moshuarit dhe fëmijët. Më sipër është përzgjedhja e tabelës së përpiluar nga Xiaobian. Shpresoj të ndihmoj të gjithë. Është më mirë të zgjidhni një tavolinë të fortë dhe të bukur me panele shkëmbi për zgjedhjen e një tavoline ngrënieje dhe t'i kushtoni vëmendje të veçantë llojeve dhe cilësisë së pllakave të gurit për të mos u mashtruar. Ne jemi një kompani e specializuar në prodhimin e tavolinave dhe karrigeve të ngrënies. Ajo është e përkushtuar në krijimin e standardeve të funksionimit, menaxhimit shkencor, markave unike dhe me shije të mobiljeve. Përpiquni të plotësoni nevojat e konsumit të çdo përdoruesi të mobiljeve dhe mirëpritni sinqerisht klientët e rinj dhe të vjetër që të vijnë në udhëzim!
Cilat janë teknikat e riparimit të çarjeve të mobiljeve të pllakave të shkëmbinjve? Si të shmangni përdorimin e leshit të panelit shkëmbor
Cilat janë teknikat e riparimit të çarjeve të mobiljeve të pllakave të shkëmbinjve? Si të shmangni përdorimin e leshit të panelit shkëmbor
Nëse shfaqet dukuria e çarjeve, do të ndikojë në estetikë. Në këtë kohë, ajo duhet të riparohet në kohë. Çfarë materialesh përdorni për të riparuar çarjet e shkëmbinjve? Le të hedhim një vështrim me redaktorin. Materialet e përdorura për riparimin e boshllëqeve të shkëmbinjve. 1. Nëse dëshironi të riparoni të çarat e pllakës së shkëmbit, mund të grisni fillimisht gazetën ose librin e vjetër, më pas përzieni sasinë e duhur të shapisë me gazetën e thyer, derdhni në tenxhere dhe më pas derdhni sasinë e duhur të ujit. Gatuani nën sobë, gatuajeni derisa të trashet dhe në fund mbushni masën e trazuar në të çarat e shkëmbinjve. Pasi përzierja të jetë tharë plotësisht, plasaritja do të bëhet shumë e fortë. Nëse dëshironi të riparoni të çarat e pllakës shkëmbore, mund të përzieni gjithashtu një sasi të përshtatshme copëza druri me ngjitës të bardhë dhe sigurohuni që ta përzieni mirë, pastaj mbushni përzierjen në të çarat e shkëmbinjve, prisni që përzierja të thahet plotësisht. , më pas përdorni letër zmerile për të lustruar sipërfaqen e plasaritjes me sipërfaqen e letrës zmerile. Nëse zona e plasaritjes së pllakës shkëmbore është e madhe, fillimisht priteni plasaritjen në disa shtresa të vogla me thikë, sa më e vogël aq më mirë, dhe më pas mbushni copat e përgatitura të drurit në secilën çarje dhe më pas përdorni letrën zmerile për të lustruar sipërfaqen e plasaritje. Riparimi në çarje mund të jetë më uniform. Cilat janë masat paraprake për përdorimin e mobiljeve me dërrasa guri? Në jetën e përditshme, duhet të përpiqeni të mbani mobiljet shkëmbore larg burimit termik, veçanërisht familjet që jetojnë në veri. Të dyja janë shumë afër dhe dukuria e plasaritjes, deformimit dhe paralajmërimit lokal për shkak të temperaturës së lartë do të ndodhë për shkak të temperaturës së lartë. Në jetën e përditshme, duhet të shmangni edhe ekspozimin afatgjatë të mobiljeve shkëmbore. Nëse pjesa e përgjithshme ose lokale e mobiljeve shkëmbore është e ekspozuar ndaj diellit për një kohë të gjatë, është e lehtë të shkaktohet pjesa e përgjithshme ose lokale e mobiljeve shkëmbore. Së treti, vendosja e mobiljeve me pllaka guri është gjithashtu shumë e veçantë. Nuk mund të vendoset në një vend të thatë, vendi ku është shumë i lagësht nuk mund të vendoset dhe nuk mund të vendoset në një vend ku pranohet lehtë. Përndryshe, ënjtje, myk dhe fenomene të tjera. Më sipër është një hyrje e detajuar e materialeve të përdorura për riparimin e çarjeve të shkëmbinjve dhe masat paraprake për përdorimin e mobiljeve me pllaka guri. Shpresoj se do të jetë e dobishme për miqtë në nevojë. Kur riparoni të çarat e shkëmbinjve, pasi të keni zotëruar një aftësi të caktuar riparimi, mund të shmangni riparimin e pasuksesshëm dhe të ndikoni në bukurinë.
Cilat janë arsyet e plasaritjes së mobiljeve shkëmbore? Shihni se si mirëmbahet prodhuesi!
Cilat janë arsyet e plasaritjes së mobiljeve shkëmbore? Shihni se si mirëmbahet prodhuesi!
Sot, mobiljet e dërrasave të shkëmbit po bëhen gjithnjë e më të favorizuara nga konsumatorët. Është pikërisht për shkak të mbrojtjes materiale të mjedisit dhe shëndetit, strukturës së pastër dhe natyrore, të gjatë, kaq shumë njerëzve u pëlqen të zgjedhin mobiljet e dërrasave të shkëmbit. Megjithatë, disa njerëz nuk kryejnë një sërë mirëmbajtjesh pasi blejnë mobilje guri, duke shkaktuar çarje, përkulje, deformim dhe fenomene të tjera. Pse mobiljet e dërrasave të shkëmbit prodhojnë çarje? Si ta mirëmbajmë atë? Le të shohim atë që them më poshtë. Pse çajnë mobiljet e dërrasave të shkëmbit? Së pari, moti ndryshon. Edhe nëse cilësia e mobiljeve shkëmbore me cilësi të mirë, për shkak të dimrit dhe verës së ftohtë dhe të nxehtë, nuk mund të zëvendësohet në fund të vitit. Si rezultat, lagështia në ajër është shumë e vogël dhe do të ndodhë lehtësisht. Së dyti, teknologjia e përpunimit të mobiljeve të bordit shkëmbor. Gjatë procesit të prodhimit të fabrikës së mobiljeve, nëse zgjedhja dhe mënyra e prodhimit të materialeve drejtshkrimore, materiali i ngjitësit, boja e bojës, etj. Nëse nuk përdoret siç duhet, do të ndikojë drejtpërdrejt në cilësinë e fabrikës së mobiljeve. Si duhet ta ruajmë atë? Kur blini mobilje me dërrasa shkëmbi, sipas ndryshimit të klimës lokale, duhet të zgjidhen mobiljet e përshtatshme shkëmbore të specieve të pemëve. Për disa zona me temperaturë të lartë dhe me lagështi, nuk rekomandohet që të gjithë të përdorin mobilje guri, dhe pllaka guri me cilësi të lartë duhet të zgjidhet sipas mjedisit. Për mobiljet me pllaka guri, duhet të përpiqemi të shmangim rrezatimin e fortë të dritës. Është më mirë të zgjidhni një vaj gjiri të përshtatshëm për pllaka guri dhe të aplikoni vajra esencialë rregullisht për të bllokuar ujin për të parandaluar plasaritjen dhe deformimin në periudhën e mëvonshme. Pse mund të çahen mobiljet e dërrasave të shkëmbinjve? Si ta mirëmbajmë atë? Sa më sipër është prezantuar nga Xiaobian. Shpresoj të të ndihmoj. Gjatë procesit të përdorimit, duhet t'i kushtoni vëmendje.
nuk ka të dhëna
BK CIANDRE është një prodhues profesional tavoline qeramike dhe mobilje minimaliste R &D ofruesi global i zgjidhjes.
Abonohur
Abonohuni Nëse dëshironi të jeni partneri ynë, ju lutemi mos hezitoni, historia jonë do të fillojë me kontaktin tuaj.
Na kontaktoni
Angela Peng.
+86 135 9066 4949
Fabrika: Adresa : Jo. 7 Bo'ai East Road, Nanhai District, Foshan City, Province Guangdong
Adresa e zyre : Dhoma 815, Ndërtesa T9, Qyteti i Ri Smart, Qyteti ZhangCha, Distrikti Chan Cheng, Qyteti Foshan, Provinca Guangdong, Kinë
Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi kontaktoni në
E drejta e autorit © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Sitemap