+15 vjet Mobilje minimaliste të nivelit të lartë R &D MANUFACUTURE.

Hyrje në materialin e tavolinave të zakonshme të ngrënies

2022-03-28

E di. Tavolinë ngrënë nuk është vetëm një vend ku nevojiten thjesht mobilje dhe funksione, por edhe një "zjarr familjar" që kondenson temperaturën. Tavolina e ngrënies është një vend për të ngrënë, për të marrë frymë dhe për t'u bërë qendra e jetës.

 

E di. Tavolinë ngrënë luan një rol shumë të rëndësishëm në jetën e shtëpisë. Dizajni në stil dhe modelimi i tavolinës së ngrënies luan një rol të rëndësishëm në rritjen e atmosferës vizuale të të gjithë hapësirës. Në ditët e sotme, stilet, llojet, materialet, specifikimet dhe përmasat e tavolinave të ngrënies në treg janë të ndryshme. Pra, si duhet zgjedhur tavolina e ngrënies? Çfarë lloj materiali tavoline është i mirë?

 dining tables

Kur zgjidhni një tavolinë, fillimisht duhet të zgjidhni materialin që përputhet me stilin e të gjithë shtëpisë. Më poshtë është një hyrje specifike e materialeve më të zakonshme në treg.  Lëre. ’ta njohim së bashku.

 

Dru

Tavolina e ngrënies prej druri është antiseptike, natyrale, e lehtë për t'u pastruar dhe ekonomike, por nuk mund të vendoset në një vend ku ekspozohet shpesh në diell. Përveç kësaj, tavolina e ngrënies prej druri natyral është shumë miqësore me mjedisin.

 

Tavolina e ngrënies prej druri të fortë u jep njerëzve një ndjenjë stabiliteti dhe peshë, gjë që mund t'i bëjë njerëzit të ndihen të qetë dhe rehat. Ndërsa shijojnë ushqimin, ata gjithashtu mund të ndjejnë një atmosferë të ndryshme natyrore, duke zbritur një stil shtëpie të qetë, bujare dhe harmonike.

 dining tables

Mahogani

Mobiljet me sofër besohet se janë të njohura për të gjithë. Me përmirësimin e vazhdueshëm të njerëzve ’Ndërgjegjësimi estetik i mobiljeve prej sofër është bërë prej kohësh një simbol i identitetit dhe shijes. Tavolina e ngrënies me sofër, e punuar me kujdes, unike në formë dhe e qartë dhe e natyrshme në cilësi, nxjerr efekte vizuale. Me një atmosferë të fortë të çuditshme, është absolutisht tërheqëse të kesh një grup tavoline ngrënieje prej sofër.

 

Xhami

Të gjithë nuk do të jenë të panjohur me tavolinën e ngrënies prej xhami. Krahasuar me tavolinën tradicionale të ngrënies prej druri të ngurtë, tavolina e ngrënies prej xhami është më e guximshme në dizajn dhe më praktike. Përveç kësaj, tavolina e ngrënies prej xhami nuk do të ndikohet nga temperatura dhe lagështia e brendshme gjatë përdorimit, dhe mirëmbajtja është shumë e përshtatshme.

 dining tables

Linjat koncize dhe të gjalla të tavolinës së ngrënies prej xhami dhe ndjesia transparente e shikimit e bëjnë të gjithë hapësirën unike, veçanërisht kur ekspozohet ndaj dritës natyrale, duke shtuar një atmosferë krejtësisht të ndryshme të ngrohtë dhe në modë në dhomën e ndenjes, e cila është bërë përdorim në shtëpinë moderne. jeta. Një nga materialet më të përdorura të tavolinës.

 

Gur i sintruar

Tavolinat e ngrënies, dollapët e televizorit, tavolinat e kafesë dhe mobiliet e tjera të bëra nga materialet e pllakave të gurit mund të themi se janë shumë të bukura dhe në modë.

 

Përparësitë e përdorimit të laminamit për tryezën e ngrënies:

1. Depërtim zero, i lehtë për t'u pastruar

Aktualisht, produktet më të mira të pllakave qeramike në industri kanë shkallën më të ulët të kullimit të ujit prej tre të mijta, dhe shkalla e kullimit të ujit të pllakave të shkëmbinjve është dy e dhjetë të mijëtat. Dendësia jashtëzakonisht e lartë parandalon depërtimin e njollave, kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni për pastrimin e sipërfaqes. Njollat ​​e zakonshme, fshijini me ujë të pastër.

 

2.Super rezistent ndaj korrozionit

Krahasuar me nivelin U që duhet të kalojnë materialet tradicionale, pllaka shkëmbi jo vetëm që kaloi testin e nivelit UL, por gjithashtu mori testin UHA. Është produkt ekskluziv i panelit laboratorik evropian. Përballë acidit dhe alkalit të përditshëm të banjës, locion kimik i përditshëm, i qetë dhe elegant, për të mos u habitur.

 

3.Antibakterial

Materiale 100% miqësore me mjedisin, të shëndetshme dhe miqësore me mjedisin, jo toksike, sterile dhe pa rrezatim. Pengojnë rritjen e baktereve dhe mund të kontaktojnë drejtpërdrejt ushqimin.

 

4. Qëndrueshme, rezistente ndaj copëzimit dhe gërvishtjeve.

Qëndrueshmëria mbresëlënëse e Slate dhe rezistenca ndaj copëtimit ose gërvishtjeve janë një tjetër arsye pse guri i sinteruar është bërë shpejt materiali i preferuar i tryezës.

 dining tables

Blini nga ne tavolinën e ngrënies me gurë të sinteruar

Ju mund të përdorni një tavolinë ngrënieje me cilësi të lartë për të ndryshuar pamjen e shtëpisë tuaj. Si një prodhues i besueshëm dhe i besueshëm,   BKX   prodhon produkte me cilësi të lartë që plotësojnë nevojat e klientëve.

 

Ju lutemi na kontaktoni për produkte që janë ekonomike, të qëndrueshme dhe të gjithanshme. Ne ofrojmë vetëm më të mirën. Na kontaktoni përmes faqes sonë të internetit ose kanaleve të tjera.

rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
BK CIANDRE është një prodhues profesional tavoline qeramike dhe mobilje minimaliste R &D ofruesi global i zgjidhjes.
Abonohur
Abonohuni Nëse dëshironi të jeni partneri ynë, ju lutemi mos hezitoni, historia jonë do të fillojë me kontaktin tuaj.
Na kontaktoni
Angela Peng.
+86 135 9066 4949
Fabrika: Adresa : Jo. 7 Bo'ai East Road, Nanhai District, Foshan City, Province Guangdong
Adresa e zyre : Dhoma 815, Ndërtesa T9, Qyteti i Ri Smart, Qyteti ZhangCha, Distrikti Chan Cheng, Qyteti Foshan, Provinca Guangdong, Kinë
Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi kontaktoni në
E drejta e autorit © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Sitemap