+15 vjet Mobilje minimaliste të nivelit të lartë R &D MANUFACUTURE.

Karakteristikat e materialeve të ndryshme të përdorura për dizajnimin e veshjeve të dhomës së gjumit

2022-03-28

Të fitojmë a   Dhoma e gjumit Kafshët   kabineti kërkon një seri përzgjedhjesh, duke filluar nga nuancat, tek tekstet dhe materialet. Këto parapëlqime mund t'i gëlltisin personat me kohë të parë, veçanërisht kur ngatërrohen me modelet e kompensatës, pllakave me fibra me densitet të mesëm (MDF) dhe dërrasave të grimcave të përdorura për dizajnin e brendshëm.

Megjithatë, ju duhet të dini zgjedhjet e materialit që do të përdorni, si dhe përfitimet dhe meritat e secilit, në mënyrë që t'ju ndihmojë në marrjen e vendimit të duhur. Dollapët, d.m.th., kutitë që përbëjnë dollapët e dhomës së gjumit mund të ndërtohen duke përdorur një MDF, kompensatë, dërrasë grimce ose bllok.

 bedroom wardrobe

Blloku

Pronësitë

Blockboard është një produkt i projektuar prej druri, i cili përbëhet nga shirita të gjatë druri që janë të shtresuar midis dy shtresave të kompensatës. Në bërjen e rafteve, kornizave ose dyerve më të gjata, tabela e bllokimit është alternativa më e mirë.

Nuk përkulet lehtë për shkak të konstruksionit të tij. Përveç kësaj, dërrasa është e aftë të përballojë një ngarkesë të konsiderueshme, si rezultat i bërthamës që përbëhet nga blloqe të forta druri.

Ku të përdorni Blockboard?

Blockboard përdoret gjithashtu në prodhimin e paneleve, ndarjeve dhe dyerve, përveç përdorimit të tij nga dizajnerët e brendshëm për të bërë kabinete. Përdoret gjithashtu në prodhimin e mobiljeve të tjera që synojnë të mbajnë një peshë, si p.sh. tavolinat e gjata.

Rekomanda jonë:

  Pllakat e bllokimit duhet të shërbejnë si materiali kryesor që do të përdoret në prodhimin e mobiljeve, dollapëve dhe grilave. Është më i prekshëm dhe mjaft më i lirë se kompensatë.

Duke parë prerjen tërthore të dy materialeve, kompensata është vendosur në prerje të njëtrajtshme, ndërsa në blloqe mund të ketë hapje të vogla midis blloqeve.

  Kështje eksperte:

Vini re se pllakat e bllokut me cilësi të dobët i nënshtrohen hapjeve më të mëdha dhe forcës më të ulët, për këtë arsye, këshillohet të blini produkte vetëm nga prodhuesit me reputacion.

 

WPC (kompozit druri i plastikës)

Karakteristikat e materialit WPC

Kompoziti i drurit plastik bashkon fibra druri, termoplastikë dhe mbushës të tjerë. Prandaj, nuk dekompozohet lehtë.

Është i papërshkueshëm nga uji dhe mund të ruhet lehtësisht se opsionet e tjera. Konsiderohet gjithashtu si një material miqësor me mjedisin.

Ku të përdorni përbërjen e plastikës prej druri (WPC)?

WPC zakonisht përdoret për mobilje të brendshme, dysheme dhe ndarje nga dizajnerët e brendshëm.

  bedroom wardrobe

Particleboards

Pronësitë

Pllakat e grimcave prodhohen duke përdorur të njëjtin proces si MDF, dhe janë të njohura edhe si Pllakë me fije me densitet të ulët (LDF). Përbëhet nga copa të imta druri, tallash ose grimca rroje sharrash.

Është gjithashtu një alternativë për portofolin e lehtë.

Ku të përdoret Particleboard?

Pllakat e grimcave janë ekonomike dhe zakonisht përdoren për mobilje, grila dollapësh dhe stacione pune për zyra, mund të merren lehtësisht me petëzimin në njërën ose të dyja anët për qëndrueshmëri më të mirë.

Rekomanda jonë:

Pllakat e grimcave janë më të dobishme në zonat ku qëndrueshmëria nuk është e rëndësishme. Për shembull, nëse doni të jepni me qira një apartament për disa vjet dhe dëshironi një opsion të lirë që mund të shkëputet dhe ribëhet më vonë, në këtë rast përdoret pllaka e grimcave.

Kështje eksperte:

Pllakat e grimcave duhet të përdoren vetëm për objekte si muret e dollapëve pasi nuk mund të mbajnë shumë peshë. Nuk duhet të përdoret për mobilje që kërkojnë peshë më të madhe.

 

Na kontaktoni për veshjet premium të dhomës së gjumit

Keni nevojë për një prodhues të njohur të cilësisë së lartë   Në dhomën e gjumit   që mund t'ju ofrojë produktin më të mirë në një kohë shumë të shkurtër dhe në një sasi shumë të moderuar? Nëse po, atëherë ne jemi basti juaj i sigurt për këtë dhe më shumë.

Dëshironi të keni më shumë informacion rreth produkteve dhe shërbimeve tona? Me mirësi   Kliko këtu   Për të na arritur.

rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
BK CIANDRE është një prodhues profesional tavoline qeramike dhe mobilje minimaliste R &D ofruesi global i zgjidhjes.
Abonohur
Abonohuni Nëse dëshironi të jeni partneri ynë, ju lutemi mos hezitoni, historia jonë do të fillojë me kontaktin tuaj.
Na kontaktoni
Angela Peng.
+86 135 9066 4949
Fabrika: Adresa : Jo. 7 Bo'ai East Road, Nanhai District, Foshan City, Province Guangdong
Adresa e zyre : Dhoma 815, Ndërtesa T9, Qyteti i Ri Smart, Qyteti ZhangCha, Distrikti Chan Cheng, Qyteti Foshan, Provinca Guangdong, Kinë
Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi kontaktoni në
E drejta e autorit © 2022 Guangdong BKX Smart Furniture Co., Ltd. | Sitemap